...

Norite pritraukti investicijų? Metas suburti stiprią komandą

Verslas

2017.12.07

Autorius: Eglė Jurevičiūtė

Temos: .

Norite pritraukti investicijų? Metas suburti stiprią komandą

Rokas Tamošiūnas. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Kuriant verslą neretai susiduriama su daugybe iššūkių. Tenka rūpintis pagrindinės verslo idėjos įgyvendinimu ir plėtojimu, kilusiais teisiniais klausimais, verslo partnerių ir rėmėjų paieškomis. Būtent investicijų paieškos startuoliams dažniausiai sukelia rūpesčių. Apie tai, kaip tinkamai investuoti ir pritraukti investuotojus, savo įžvalgomis pasidalyti sutiko vienas iš rizikos kapitalo fondo „Open Circle Capital“ įkūrėjų, verslo idėjų plėtotojas Rokas Tamošiūnas.

Stipri specialistų komanda – raktas į sėkmę

Pasak investuotojo R. Tamošiūno, visiems investicijų ieškantiems startuoliams svarbu suvokti pagrindinius aspektus, į kuriuos dažniausiai linkę atsižvelgti investuotojai, spręsdami, kam skirti paramą verslui.

„Siekiant sudominti investuotoją, labai svarbūs du veiksniai: pati verslo idėja ir ją įgyvendinančių žmonių komanda. Investuotojus domina inovatyvios, užsienio rinkai skirtos idėjos, originalūs ir paklausūs produktai bei paslaugos. Retas investuotojas rizikuos savo lėšomis, jei nepatikės verslo idėjos sėkme. O dar svarbiau, kaip darniai dirba pati verslininkų komanda“, – teigia pašnekovas.

Jo nuomone, idealu, kai idėją turintys žmonės suburia vieningą komandą ir darniai siekia įgyvendinti užsibrėžtą tikslą. Kai visi komandos nariai negaili savo laiko, energijos ir verslo idėjos plėtojimą laiko pagrindine užduotimi, anksčiau ar vėliau suras investuotoją, kuris jais patikės ir sutiks remti.

Raudonas signalas investuotojams – pelningos, tačiau pavojingos investicijos

Ne paslaptis, kad, investuojant į kai kurias verslo sritis, galima ne tik gerai pasipelnyti, bet ir sulaukti didžiulės rizikos.

 

„Lietuvoje startuolių investicijoms verslo angelai dažniausiai skiria iki 100 tūkst. eurų.“

R. Tamošiūnas.

 

„Yra specifinių verslo rūšių, į kurias investuoti mūsų šalyje draudžia įstatymas. Tai prekyba ginklais, įvairūs lošimai ir pan. Tokios investicijos gali būti itin rizikingos ir neteisėtos. Taip pat dažnai vengiama investuoti į pramoginio pobūdžio turinį. Pramoginio pobūdžio turinys dažniausiai neturi tęstinumo, yra trumpalaikis ir cikliškas. Tos pačios pramogos žmonėms greitai atsibosta, tad šioje srityje rėmėjų paieška gali būti sudėtinga“, – aiškina R. Tamošiūnas.

Anot rizikos kapitalo fondo partnerio, šiuo metu, daugiausia investuojama į informacinių technologijų tobulinimą, robotiką, medicinos ir optikos technologijų vystymą, bepiločių dronų kūrimą, žaidimų industriją. „Lietuvoje startuolių investicijoms verslo angelai dažniausiai skiria iki 100 tūkst. eurų. Visgi investuotojai noriai investuoja ir mažesnėmis sumomis – nuo 5 tūkst. iki 15 tūkst. eurų“, – atskleidžia jis.

Rasti rėmėjų nesudėtinga

Pasak pašnekovo, egzistuoja ne viena galimybė greitai pritraukti investuotojų. „Lietuvoje egzistuoja tikrai daugiau nei penki stiprūs investicinio kapitalo fondai. Startuoliai, ieškodami finansinės paramos, gali kreiptis ir į neformalius investuotojus – verslo angelus. Siekiant su jais susipažinti, rekomenduočiau domėtis įvairiais finansiniais renginiais, lankytis nekilnojamojo turto konferencijose, visuose renginiuose, susijusiuose su investicijomis ir verslo plėtra“, – apie efektyvią investuotojų paiešką kalba R. Tamošiūnas.

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.