...

Netikėtas duetas – į naują verslo idėją investuoja I. Laurs ir L. Kleiza

Verslas

2016.10.14

Autorius: BZN start

Temos: , .

Netikėtas duetas – į naują verslo idėją investuoja I. Laurs ir L. Kleiza

Startuolio „Baltic Arrow“ įkūrėjai - Ilja Laurs, Rytis Kričenas ir Linas Kleiza. Asmeninio albumo nuotr.

Konkurencija tradiciniam verslui didėja – į rinką žengia dar vienas dalinimosi ekonomikos verslas – „Baltic Arrowstartuolis. Lietuvio idėja patikėjo ir prie tolesnio jos vystymo prisidėjo ne tik vienas garsiausių Lietuvos verslininkų ir investuotojų Ilja Laursas, bet ir krepšininkas Linas Kleiza. Teigiama, kad netrukus investuotojų sąrašą papildys ir trečias kol kas neatskleidžiamas asmuo.

Pasak startuolio idėjos sumanytojo Ryčio Kričeno, dalinimosi ekonomikos verslo jį paskatino imtis realios gyvenimo situacijos „Dalijimosi automobiliais mintis kilo tuomet, kai prireikdavo erdvesnio automobilio. Pavyzdžiui, susiruošus žvejoti savaitgalį su draugų kompanija, daug maloniau ir patogiau važiuoti džipu nei miesto automobiliu. Tokiais gyvenimo atvejais pagalvodavau, kad būtų puiku turėti galimybę apsikeisti automobiliu su jo savininku vietoj nuomos, taksi paslaugų ar tuo labiau – naujo automobilio įsigijimo. Supratau, kad ši idėja gali padėti išspręsti daugelio žmonių problemas“, – pasakoja R. Kričenas. Analizuodamas potencialių klientų segmentą Rytis išskyrė tris aiškias grupes:

Pirmoji – prabangių automobilių savininkai. Žmonės turi galimybę įsigyti patinkantį automobilį, tačiau nori išbandyti ir kitus modelius, tad keičiasi jais su kitais prabangių automobilių savininkais.

Antroji – praktikos ir patogumo ieškantys automobilių savininkai. Kai žmogus turi nedidelį automobilį, kuriame nėra daug erdvės, jo neužtenka kelionei ar žvejybai. Tokiu atveju jis gali pasiūlyti apsikeisti automobiliu su erdvesnio automobilio savininku. Arba žmona nori pirkti automobilį, bet prieš tai jį nori išbandyti.

Trečioji – automobilių mėgėjai, jiems įdomu, smalsu išbandyti ir įvertinti naujus modelius.

„Nusprendėme, kad tikrai verta realizuoti šią idėją ir ieškoti investuotojų. Džiugu, kad pristačius idėją Iljai Laurs ir Linui Kleizai, sutapo požiūris ir bendros verslo strategijos kalbant apie pasaulinę rinką“.

Neabejoja dalinimosi ekonomikos verslų sėkme

„Dalinimosi ekonomiką mūsų fondas seka labai seniai. Iš tikrųjų, viena iš pirmųjų mūsų investicijų buvo skirta dalinuosi.lt startuoliui. Dar vienas dalinimosi ekonomikos projektas yra ekspertas.lt. Po „Baltic Arrow“ planuojame finansuoti dar vieną dalinimosi ekonomikos kompaniją. Taigi, tam tikra prasme, tai dalis mūsų bendro tikėjimo dalinimosi ekonomika. Neinvestuojame į kompanijas, jei netikime, kad kompanija gali tapti globali kaip „Uber“ ar „Airbnb“. Žinoma, tikimės tarptautinės sėkmės“, – teigia, „Nextury Ventures“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Ilja Laurs.

 

„Matome ne vieną pavyzdį, kuomet dalinimosi ekonomikos verslai išsivystė į sėkmingus tarptautinius verslus.“

L. Kleiza.

 

Žinomas Lietuvos verslininkas tiki, kad dalinimosi ekonomikos verslo modelio kompanijų ateityje neabejotinai daugės, o tai, žinoma, bus naudinga ir patiems vartotojams. Dalinimosi ekonomika leidžia daug efektyviau spręsti įvairias kasdienes problemas.

„Baltic Arrow“ verslo modeliu susidomėjome, nes tai neabejotinai naudinga paslauga vartotojui. Automobilio nereikia nuomoti ar pirkti – tereikia apsikeisti, o taip sutaupoma ir laiko, ir pinigų. Kad idėja verta dėmesio, patvirtina ir tai, kad sulaukėme labai daug investuotojų dėmesio, o šiuo metu laukiame investicijos į šią kompaniją iš trečiojo asmens. Tikimės jį pristatyti artimiausiu metu“, – intriguoja Ilja Laurs.

Investuotoją džiugina ir tai, kad prie Lietuvos startuolių idėjų realizavimo prisijungė ir Lietuvos krepšininkas L. Kleiza. „Tai pirmoji mūsų bendra investicija. Džiugu, kai atsiranda asmenys, kurie investuoja į Lietuvos startuolius. Tai ne tik pirmoji sportininko investicija, tai pirmoji investicija į Lietuvos startuolį. Tikimės, kad ši pirmoji patirtis bus sėkminga“.

„Manau, kad „Baltic Arrow“ verslo idėja yra tikrai perspektyvi. Matome ne vieną pavyzdį, kuomet dalinimosi ekonomikos verslai išsivystė į sėkmingus tarptautinius verslus. Neabejoju, kad tai yra pasaulio ateitis, todėl nedvejodamas nusprendžiau prisidėti prie šios idėjos vystymo“, – komentavo L. Kleiza.

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.