...

Moksleivio sukurtą aplikaciją akimirksniu nupirko verslas

Verslas

2019.01.23

Autorius: Lietuvos Junior Achievement

Temos: , .

Moksleivio sukurtą aplikaciją akimirksniu nupirko verslas

Emilis Baliukonis. Asmeninio archyvo nuotr.

Nors dažniausiai žiniasklaidoje matome sėkmingas startuolių istorijas, sėkme gali tapti ir neišplėtotas verslas. Studentas Emilis Baliukonis dirba pripažintoje tarptautinėje bendrovėje „Wix.com“, turinčioje 2400 darbuotojų visame pasaulyje ir apie 110 milijonų vartotojų. Į šią didžiulę bendrovę jį nuvedė sukaupta patirtis dar mokykloje kuriant savo startuolį.

Emilio sėkmės istorija prasidėjo prieš metus, kai šis su trimis draugais įkūrė „Junior Achievement“ programos kuruojamą mokomąją bendrovę ir pradėjo kurti mobiliųjų programėlių šablonus – toks įrankis turėjo visiems jo vartotojams padėti lengviau susikurti norimas mobiliąsias programėles. Įdomu, jog šiuo metu E. Baliukonis dirba labai panašią veiklos kryptį turinčioje bendrovėje – internetinių puslapių kūrimo šablonus siūlančioje „Wix.com“.

Vos pradėję savo veiklą gavo užsakymų

Vos sukūrusi kelis kodų rinkinius, kurie turėjo padėti sukurti mobiliąją aplikaciją, komanda gavo konkrečių užsakymų ir ėmė dirbti. Šiandien jų sukurta mobilioji programėlė Žalgirio krepšinio koamndai jau naudojama 20-ties tūkstančių vartotojų. Pašnekovas pasakoja, kad komanda dalyvavo daugybėje mokinių bendrovių startuolių mugių ir didžiojoje dalyje jų laimėjo pirmąsias vietas.

„Dažniausiai pirmą vietą laimėdavome todėl, kad jau dirbome su gerai žinomomis bendrovėmis, kūrėme joms realius produkus. Tai – geriausias įrodymas, kad mūsų produktas reikalingas“, – sako E. Baliukonis.

Šiandien jau nestebina istorijos, kaip dar 30-ies nesulaukusio jaunuolio vadovaujamas startuolis per kelerius metus prasiskina kelią į pasaulinę šlovę. SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis teigia, kad nemažai lietuvių nori turėti savo verslą, bet juos stabdo įgūdžių trūkumas – pradedant nuo to, kaip įvertinti, ko iš tiesų reikia vartotojams arba ar verslo idėja bus pelninga apskritai.

„Svarbu – gera idėja ir noras siekti daugiau – šias savybes turi daugelis šalies gyventojų ir įmonių, tačiau dažnai jiems pritrūksta laiko, žinių arba pagalbos iš šono, kad idėjos būtų pradėtos įgyvendinti. Todėl šiais laikais kelią į verslą palengvinti gali interneto galimybės ir dalinimasis patirtimi. Įkurti Inovacijų centrai, kuriuose galima semtis žinių ir bendrauti su kitais jaunais verslo kūrėjais, gauti mentorių pagalbą. Taip pat praverčia dalyvavimas renginiuose“, ‒ sako SEB banko atstovas.

Nuo paauglystės programuojantis Emilis Baliukonis sako, kad moksleivių produktų mugės leido susipažinti su įvairiausiais žmonėmis, o Europos mugė, vykusi Serbijoje – pamatyti visos Europos mokomųjų bendrovių–startuolių lygį.

„Pasiruošimas mugėms suteikė daug patirties: prezentacijos, savo produkto pristatymas. Mokėmės ir darbo komandoje, finansų apskaitos ir valdymo – visų įgūdžių, reikalingų valdyti verslui. Prieš vykdami į Belgradą turėjome mentorių, kuris mums vedė įvairius mokymus“, – pasakojo praėjusių metų geriausios moksleivių bendrovės atstovas.

Apie verslą svajoja tuomet, kai rankose turės diplomus

Visi komandos nariai (iš kurių du – pirmakursiai) šiuo metu jau dirba. E.Baliukonis šiuo metu studijuoja informacinių sistemų inžineriją. Vos pradėjęs studijas jis įsidarbino „Wix.com“, kurios atstovai vaikiną susirado socialiniame tinkle „Linkedin“. E. Baliukonis svarsto, jog jie nebuvo girdėję apie komandos kuriamą produktą – mobiliųjų programėlių šablonus, tačiau paskutiniame atrankos etape (iš viso jų buvo 6) jis gavo progą apie šią patirtį papasakoti.

Vis tik labiausiai darbdaviai įvertino vaikino programavimo įgūdžius – šia veikla E. Baliukonis ir visa komanda užsiėmė dar mokykloje, todėl ir inovatyvų informacinių technologijų produktą sukurti jiems nebuvo sudėtinga.

Kol kas vaikinai siekia užbaigti studijas, tačiau vėliau visi svajoja nerti į savo verslą. E.Baliukonis mano, kad lengviausia būtų jį kurti tai pačiai komandai, su kuria pradėjo plėtoti pirmąjį produktą ir sėkmingai dalyvavo moksleiviškose produktų mugėse.

Ekspertai

Vaidas Žagūnis

Vaidas Žagūnis

Bankininkystės ekspertas

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.