...

Milijonines investicijas pritraukęs startuolis meta iššūkį bankams

Verslas

2018.12.14

Autorius: BZN start

Temos: , , , .

Milijonines investicijas pritraukęs startuolis meta iššūkį bankams

Nikas Storonskis, Andrius Bičeika. Asmeninio albumo nuotr.

Londone įkurtas finansinių technologijų startuolis „Revolut“ pranešė apie gautą bankinę licenciją, kuri įmonę įgalins siūlyti pilnas einamąsias sąskaitas, teikti paskolas bei priimti indėlius. Europos centrinis bankas licenciją išdavė Lietuvos banko teikimu.

„Mums tai yra labai svarbus žingsnis, tačiau pagrindiniai darbai dar tik prasidės“, – kalba „Revolut“ verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika. – Planuojame, kad mūsų sistemos bus paruoštos pradėti teikti bankines paslaugas ateinančių metų antroje pusėje. Lietuva bus pirmoji šalis, kurioje pristatysime visas naujienas, vėliau jos bus paeiliui pristatomos visose kitose ES šalyse.“

Siekia tapti bankiniu „Amazon“

Prieš kiek daugiau nei trejus metus įkurta įmonė pirmuosius klientus pritraukė savo pasiūlymu atsiskaityti kortele užsienyje bei daryti tarptautinius pervedimus taikant realų valiutų keitimo kursą. Šiandien įmonė turi jau 3,3 mln. klientų, o siūlomų paslaugų spektras apima kelionių bei išmaniųjų įrenginių draudimą, momentinę prieigą prie kriptovaliutų, automatinį pinigų atsidėjimo ir taupymo įrankį, išlaidų stebėjimo ir biudžeto sudarymo galimybes, o 2019 m. planuojama startuoti su nemokama akcijų prekybos platforma.

Naujoji bankinė licencija užtikrins, kad ateityje „Revolut“ klientų sąskaitose laikomos lėšos iki 100 tūkst. eurų bus apdraustos pagal Europos indėlių draudimo sistemą. „Revolut“ taip pat dirba, kad galėtų pradėti siūlyti sąskaitos kreditus, taip pat asmenines bei verslo paskolas palankesnėmis sąlygomis nei tradiciniai bankai. Įmonė skaičiuoja, kad nuo licencijos gavimo iki šių bankinių paslaugų teikimo pradžios praeis bent šeši mėnesiai.

„Gavome bankinę licenciją Europos Sąjungoje, esame visiškai licencijuoti Singapūre ir Japonijoje, kuriame nemokamą akcijų prekybos platformą ir netrukus startuosime penkiose naujose šalyse. Visi šie žingsniai stiprina mūsų reputaciją kaip bankinio „Amazon“. Mūsų vizija paprasta: siekiame tapti pagrindine finansine platforma dešimtims milijonų vartotojų, kurie programėlėje galėtų valdyti bet kurią savo asmeninių finansų sritį už mažiausią kainą ir patogiau nei bet kur kitur“, – atskleidžia „Revolut“ bendraįkūrėjis ir generalinis direktorius Nikas Storonskis.

Spartus augimas

Pastaruosius metus įmonė demonstravo įspūdingą augimą: kiekvieną dieną prie „Revolut“ prisijungia 8–10 tūkst. naujų klientų, o mėnesio operacijų vertė jau viršija 4 mlrd. JAV dolerių. 2017 m. „Revolut“ penkis kartus padidino savo pajamas, o 2017 m. gruodį pirmą kartą pasiekė išlaidų ir pajamų balansą. Šiuo metu „Revolut“ yra pritraukęs 336 mln. JAV dolerių iš tokių investuotojų kaip „Index Ventures“, „Ribbit Capital“, „Balderton Capital“ ir „DST Global“.

„Revolut“ išlieka viena greičiausiai augančių finansinių technologijų įmonių Lietuvoje, tačiau to mums negana. Mūsų tikslas – įtvirtinti „Revolut“ kaip populiariausią atsiskaitymo kortelę ir finansinę platformą šalyje. Tikiu, kad, įdiegę pilnas einamąsias sąskaitas, paskolas ir pristatę nemokamą akcijų pirkimo bei pardavimo platformą, mes tą tikslą pasieksime“, – kalba A. Bičeika.

Svarbiausia klientas

 

„Siekiame verslo plėtrai palankaus ir vartotojams kokybiškas bei inovatyvias paslaugas siūlančio finansų sektoriaus.“

M. Jurgilas.

 

Bankinių operacijų pradžią startuolis pradės antroje naujų metų pusėje. „Revolut“ teiks individualias bei verslo paskolas, galės priimti indėlius. Tai, anot Lietuvos banko valdybos nario Mariaus Jurgilo, paskatins konkurenciją bankiniame sektoriuje.

„Konkurenciją ir pažangias inovacijas finansų srityje skatinančios aplinkos kūrimas bei palaikymas Lietuvoje yra viena iš mūsų strateginių veiklos krypčių. Siekiame verslo plėtrai palankaus ir vartotojams kokybiškas bei inovatyvias paslaugas siūlančio finansų sektoriaus“, – sako M. Jurgilas.

Pati „Revolut“ komanda džiaugiasi, kad konkurencijos augimas daugiausia naudos atneš vartotojams, o gauta bankinė licencija supaprastins daugybę procesų. „Mūsų tikslas – užtikrinti, kad privatūs ir verslo klientai galėtų paraišką dėl paskolos gavimo programėlėje pateikti per dvi minutes ir pinigai kuo greičiau pasiektų jų sąskaitą. Tokiu atveju bus pašalinti visi biurokratiniai procesai, o siūlomos paslaugos bus pigesnės nei tradicinių skolintojų“, – teigia N. Storonskis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.