...

Lietuvos šunų maisto startuolis pritraukė 300 tūkst. eurų

Verslas

2022.04.26

Autorius: bzn start

Temos: , .

Lietuvos šunų maisto startuolis pritraukė 300 tūkst. eurų

„Zenoo“ komanda Asmeninio albumo nuotrauka

Lietuvos startuolis „Zenoo“, siūlantis liofilizuotą šunų maistą, pritraukė 300 tūkst. eurų (325 tūkst. JAV dolerių) išankstinį finansavimą iš Šiaurės šalių ir Vidurio Rytų Europos investuotojų grupės, o balandžio ir gegužės mėnesiais per platformą „Funderbeam“ planuoja gauti dar 500 tūkst. eurų (540 tūkst. JAV dolerių). Šios lėšos bus skirtos investicijoms į gamybą ir įmonės tarptautinei plėtrai palengvinti.

Vienas iš „Zenoo“ įkūrėjų Mindaugas Kriščiūnas sakė, jog įmonei reikalingas išankstinio finansavimo etapas, kad ji galėtų paspartinti rinkodaros veiksmus keliose rinkose ir investuoti į liofilizuoto žalio šunų maisto gamybos pajėgumų didinimą.

„Pradėjome Lietuvoje, kur yra mūsų gimtinė ir pagrindinė rinka. Siekdami užtikrinti gamybos pajėgumus, Lenkijoje turime du gamybos partnerius, turinčius didelę mėsos ir liofilizavimo pramonės patirtį“, – sakė jis.

Startuolis įkūrė gyvūnų augintinių maisto prekės ženklą, siekdamas kurti produktus, skirtus įvairių sveikatos problemų turintiems augintiniams. Daugiausia dėmesio skiriama žaliam maistui, tiesiogiai tiekiamam jų šeimininkams. Startuolio vadovė ir viena iš įkūrėjų Agota Jakutytė aktyviai dalyvauja populiarinant prekės ženklą ir kurį laiką per Lietuvos televiziją vedė laidą, skirtą sveikai augintinių mitybai.

Tarptautinė plėtra

„Praėjusių metų spalį pradėjome tarptautinę plėtrą, – sakė M. Kriščiūnas. – Tarp rinkų, kuriose prekiaujame savo produktais, yra Šveicarija, Vokietija, Austrija, Jungtinė Karalystė, Norvegija ir Lenkija. Šiose rinkose turime vis daugiau šviežio gyvūnų augintinių maisto tiekimo paslaugos abonentų.“

2019 m. rugsėjį įsteigtas lietuviškas startuolis turi tikslą tapti šaldyto sveiko šunų maisto prenumeratos paslauga numeris vienas Europos Sąjungoje.

„Šiame rinkos segmente nėra nusistovėjusio lyderio, todėl mes siekiame užimti aukščiausią vietą, – teigė M. Kriščiūnas. – Liofilizuotas žalias šunų maistas yra šviežias, natūralus ir visavertis maistas. Šaltyje džiovinamą maistą patogu ir paprasta patiekti. Mums reikia pakankamo rinkodaros biudžeto ir gamybos pajėgumų, kad galėtume padidinti produkciją ir užsitikrinti naujų klientų.“

Šiuo metu „Zenoo“ turi daugiau nei 500 aktyvių mėnesinių paslaugos prenumeratorių, o naujasis finansavimo etapas turėtų leisti per ateinančius šešis mėnesius Lietuvos įmonei pridėti dar 1 000 abonentų.

Parengta pagal petfoodindustry.com

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.