...

Lietuvoje kuriami technologiniai sprendimai keliauja į kitas šalis

Verslas

2021.09.08

Autorius: Reda Aleliūnaitė

Temos: , .

Lietuvoje kuriami technologiniai sprendimai keliauja į kitas šalis

E. Kuprinskas // asmeninio albumo nuotr.

Lietuvių kuriami inovatyvūs informacinių technologijų srities produktai ir sprendimai nebėra naujiena. Vis dėlto šioje rinkoje veikiančios įmonės vis atranda nišų, kuriose galėtų įsitvirtinti ir kurti inovacijas, kurias galima pristatyti ir eksportuoti į kitas šalis. Informacinių technologijų sprendimus kurianti įmonė „Altumas“ buvo įkurta 2012 metais.

Šiuo metu bendrovė į užsienį eksportuoja apie 30 savo sukurtų IT produktų ir sistemų – klientų patirties tyrimų ar lankytojų srautų skaičiavimo sistemas, eilių valdymo įrankius ir kt. Kokiomis inovacijomis turi stebinti įmonė, norinti išlikti aktuali? Kaip vyksta partnerių užsienyje paieška? Apie įmonės istoriją ir kuriamas technologijas pasakoja Ernestas Kuprinskas, „Altumas Group“ direktorius.

Naujų sprendimų paieška

Bendrovės direktorius sako, kad nuo pat įsikūrimo įmonė keitė ir didino siūlomų IT produktų ir sprendimų pasiūlą. „Veiklą pradėjome nuo netikrų stebėjimo kamerų pardavimo prekybininkams, vėliau atsirado kiti papildomi sprendimai, tokie kaip išmanios apsaugos kameros ar profesionalūs ekranai, kurie tuo metu atėjo į rinką“, – prisimena E. Kuprinskas. 

Šiuo metu „Altumas“ specializuojasi keliose technologijų srityse. „Atstovaujame vieniems geriausių apsaugos sistemų ir ekranų pasauliniams gamintojams. Taip pat jau kelerius metus aktyviai vystome ir savo produktus bei sprendimus, vienas jų – eilių valdymo sistema, kurią sudaro ekranai, mūsų pagaminti terminalai ir programinė įranga“, – sako pašnekovas, patikindamas, kad įmonei, norinčiai augti toliau, labai svarbu ieškoti inovacijų ir prisitaikyti prie rinkos poreikių. 

Inovacijas kuria įsiklausę į klientų poreikius

Pandemijos laikotarpis įmonei „Altumas“ netapo sąstingiu, o kaip tik paskatino ieškoti kūrybiškų sprendimų. Pavyzdys – sistema „Stop & Go“, kuri yra programinės įrangos ir ekrano derinys, tinkamas naudoti fizinėse parduotuvėse klientų srautams skaičiuoti. Jei ekranas žalias – klientui galima užeiti, jei raudonas – parduotuvėje šiuo metu yra per daug žmonių ir teks palaukti. Pasak pašnekovo, inovacijas kurti skatina ir klientai. „Didelė dalis mūsų klientų teikia pasiūlymus ir užklausas, ar galime sukurti naują sprendimą, įdiegti papildomą funkcionalumą. Gavę iš jų informaciją apie tikrąjį poreikį, tobuliname savo produktus“, – akcentuoja E. Kuprinskas. 

Vienas pagrindinių įmonės sprendimų – „ApexCount“. Sprendimas orientuotas į fizines įmonių lokacijas ir jį sudaro trys produktai: eilių valdymo sistema „ApexCount People QMS“, lankytojų srautų skaičių skaičiavimo sistema „ApexCount People Counter“ ir klientų patirties stebėjimo sistema „ApexCount People Feedback“. Šie trys produktai yra glaudžiai susiję, visą informaciją galima sekti ir valdyti vienoje debesyje veikiančioje programoje. Sprendimą naudoja įvairios parduotuvės, ligoninės, klinikos, muziejai, bankai ir valstybinės įstaigos.

Tačiau „Altumas“ nesustoja ir ieško inovacijų toliau. Jų planuose, pasak E. Kuprinsko, yra išankstinės registracijos įdiegimas eilių valdymo sistemose, taip pat belaidžiai mygtukai klientų patirties sistemose, kad šios sistemos nebūtų valdomos vien tik planšetėse. Įmonė yra orientuota vystyti savo sukurtus sprendimus toliau, kad jie būtų aktualūs ir elektroninei erdvei

Aktyviai dalyvauja organizacijose

Šiuo metu įmonė „Altumas“ daugiausia savo IT sprendimų eksportuoja į Latviją ir Estiją, tačiau turi klientų ir Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje bei Kinijoje. Partnerius kaimyninėse šalyse pavyko atrasti vykdant projektus su Lietuvos bendrovėmis. „Jeigu partneriai atidaro parduotuves Baltijos šalyse, jie pasirenka mus, kad įdiegtume savo siūlomus sprendimus visose šalyse. Taip pat aktyviai dalyvaujame Norvegijos pramonės ir prekybos rūmų asociacijos ar Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuojamuose renginiuose, nes daug galvojame apie eksporto plėtrą“, – teigia įmonės direktorius. Dalyvavimas organizacijų reginiuose ne tik padeda ieškoti partnerių ar naujų kontaktų. Ten galima pasisemti ir profesinių žinių iš įvairių mokymų, seminarų ar kitų įmonių, kurios linkusios dalytis savo patirtimi ir patarimais. E. Kuprinskas rekomenduoja kitoms įmonėms, kurios nori plėsti eksportą, tapti tokių organizacijų narėmis. „Altumas“ eksporto akiratyje šiuo metu yra Skandinavijos regionas, Vakarų Europa ir JAV.

Bendrovė „Altumas“ yra įmonių grupės „Altumas Group“ dalis. Šiai grupei priklauso vaizdo įrašų seminarų svetainė „WEBseminarai.lt“ , IT ūkio priežiūros ir konsultacijų įmonė „Zillion Consulting“. Taip pat įmonių grupei priklauso dalis kvapų rinkodaros įmonės „Altum Sensum“ akcijų, ši įmonė vysto kvapų namams „Sensum Home“ ir kvapų automobiliams „Sensum Car“ prekių ženklus bei teikia kvapų rinkodaros paslaugas verslui. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.