...

Lietuvių startuolis varžosi dėl 5 mln. eurų prizo

Verslas

2020.01.31

Autorius: bzn start

Temos: .

Lietuvių startuolis varžosi dėl 5 mln. eurų prizo

Ervinas Rimdeika Iš asmeninio albumo

Internetinio mokymosi motyvacijos sistema „BitDegree“, paremta „blockchain“ technologija ir žaidimų dizaino elementais, buvo pasirinkta tarp 23 finalininkų Briuselyje, konkuruojančių penkiose kategorijose dėl 5 mln. eurų prizinio fondo. Tai pirmasis skaidrus P2P sistema paremtas sprendimas, leidžiantis gauti atlygį už mokymąsi ir konkuruoti tarpusavyje, siekiant aukštesnių rezultatų.

Europos inovacijų tarybos (EIC) programos „Horizon“ prizas, dėl kurio varžosi lietuvių startuolis, bus skiriamas tiems, kurie sukūrė efektyvius, didelio poveikio decentralizuotus sprendimus, susijusius su socialinių inovacijų iššūkiais. Sprendimai privalo būti orientuoti į „blockchain“ technologiją. Tikimasi, kad laimėjusi komanda demonstruos, kaip tinkamai spręsti tvarumo iššūkius, skatinti socialinius pokyčius, siekti sklandesnio informacijos ir išteklių paskirstymo.

Suteikia galimybę gauti mokymosi finansavimą

Startuolis sukūrė galimybę žmonėms mokytis paprasčiau ir lengviau. Kartais brangiai kainuojantys kursai pasiekiami ne kiekvienam, todėl platformoje žmonės gali prašyti finansinės paramos, siekdami prisijungti prie aukštos kokybės internetinių kursų ir taip kompensuoti studijų laiką, kurio metu liks be darbo ir pajamų.

„Blockchain“ technologija leidžia pasiekti visišką finansinį skaidrumą ir užtikrinti švietimo pasiekimus. Jei asmuo kursą baigia laiku, išduodamas „blockchain“ pažymėjimas ir skatinamoji stipendija pervedama kriptovaliuta. Priešingu atveju aukojimas grąžinamas rėmėjui, kaip apibrėžta sutartyje.

Poreikis Europoje

Internetas leidžia kiekvienam pasiekti kokybišką išsilavinimą. Tačiau mokymuisi gali kilti dvi kliūtys. Pirma, aukštos kokybės internetiniai kursai gali būti skirti didesnes pajamas gaunantiems asmenims. Antra, žmonės negali skirti laiko mokytis, nes jiems reikia dirbti. „BitDegree“ stipendijos išsprendžia problemą, nes sumokama už internetinius kursus ir suteikiama stipendija, kad būtų galima „nupirkti“ laiko mokymuisi. Žmonės, kuriems ši galimybė reikalinga, gali internete persikvalifikuoti ir patobulinti įgūdžius, kad galėtų dirbti pasaulinėje rinkoje arba rasti kvalifikuotą darbą savo šalyje.

„BitDegree“ stipendijos apima ir besivystančias, ir išsivysčiusias šalis. Europai trūksta technologijų talentų, o pramonės automatizavimas kelia grėsmę daugelio užimtumui. Darbdavių ar vyriausybės remiamos stipendijos, susietos su aiškiais mokymosi būdais, gali sudaryti sąlygas ir paskatinti plataus masto perkvalifikavimą Europoje.

Ne pirmas įvertinimas

Varžymasis dėl įspūdingo prizinio fondo startuoliui „BitDegree“ anaiptol ne vienintelis įvertinimas. Jau nuo pat platformos atsiradimo pradžios įvertinimą demonstravo patys vartotojai, kurių skaičius per trumpą laiką augo neįtikėtinais tempais.

2018 m. įmonė iškovojo geriausio pasaulinio „EdTech“ startuolio titulą Londone vykusioje konferencijoje „EdTech x Europe“ ir pateko tarp dešimties didžiausią vartotojų srautą turinčių „EdTech“ startuolių Europoje, o visai neseniai, praėjusių metų pabaigoje, apdovanojimuose „World Summit Awards“ startuolis pripažintas vienu geriausių skaitmeninių naujovių pasaulyje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.