...

Lietuvių startuolis sulaukė 1,5 mln. vartotojų

Verslas

2018.08.16

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Lietuvių startuolis sulaukė 1,5 mln. vartotojų

„CGTrader“ įkūrėjai. Asmeninio albumo nuotr.

Lietuviška trimačių modelių prekyvietė „CGTrader“ pasiekė 1,5 mln. vartotojų ribą ir per ketverius metus savo vartotojų skaičių padidino 15 kartų.

„CGTrader“ yra viena didžiausių trimačių modelių prekyviečių visame pasaulyje, kurioje šiuo metu publikuojami daugiau nei 680 tūkst. kompiuterinės grafikos trimačių modelių, skirtų virtualiosios ar papildytos realybės programėlėms bei kompiuteriniams žaidimams, filmams, reklamoms, animacijai kurti, taip pat architektūrinėms vizualizacijoms.

Vienas sparčiausių startuolių

Šis lietuvių sukurtas startuolis vienija stiprią profesionalių trimatės grafikos dizainerių iš viso pasaulio bendruomenę ir išsiskiria itin sparčiu augimo tempu. Dar šių metų birželį prie platformos prisijungė milijonasis vartotojas, o visai neseniai startuolis paskelbė apie 1,5 mln. vartotojų ribą. Platformoje „CGTrader“ pavieniai trimačių modelių kūrėjai ir įvairaus dydžio dizaino studijos gali nemokamai dalytis ar parduoti savo trimačius modelius, o pirkėjai gali rinktis iš plačios trimačių modelių pasiūlos bei naudoti įsigytus modelius savo projektuose, taip trumpindami projekto vykdymo laiką ir taupydami finansinius išteklius.

Startuolis gali pasigirti ne tik stipria bendruomene, bet ir pasaulinių prekių ženklų dėmesiu. Tarp savo klientų startuolis skaičiuoja net 100 įmonių, kurios įtrauktos į „500 Fortune“ bendrovių sąrašą. Tarp besinaudojančiųjų šia prekyviete yra tokių garsių įmonių kaip „Microsoft“, „Adobe“ ir „Autodesk“.

Akivaizdus potencialas

„Trimačiai modeliai tampa nauja sąveikos turinio forma per tokias technologijas kaip erdviniai skaičiavimai, „WebGL“, virtualioji ar papildyta realybė.“

D. Lašaitė.

Tokių prekyviečių kaip „CGTrader“ atsiradimas trimačius modelius daro prieinamesnius ir leidžia konkuruoti kainomis. Praėjusiais metais dizaineriai iš 144 šalių įkėlė savo trimačius modelius į prekyvietę, o jais pasinaudojo vartotojai net iš 184 šalių. Pasak startuolio vadovės Dalios Lašaitės, toks trimačių modelių prieinamumas leidžia sukurti pilnametražį animacinį filmą už 20–100 tūkst. JAV dolerių biudžetą, nors seniau tam prireikdavo ir 1 mln. JAV dolerių. Startuolio kūrėja įsitikinusi, kad tokios modelių prekyvietės ne tik prisideda prie filmų ar žaidimų kūrimo, bet gali praversti ir itin kilniems tikslams.

„Trimačiai modeliai yra nauja turinio banga, kuri pakeis programėles, pritaikytas plokščiam dvimačiam ekranui. Plokščias vaizdavimas vis dar yra labai dažnas, bet tokia tendencija netrukus turėtų kisti. Trimačiai modeliai tampa nauja sąveikos turinio forma per tokias technologijas kaip erdviniai skaičiavimai, „WebGL“, virtualioji ar papildyta realybė. Naudojantis tokiomis platformomis kaip „ARKit“, „ARCore“, „AR Studio“, praktiškai kiekvienas gali tapti trimačio turinio kūrėju. Anksčiau pagrindinė informacijos perdavimo forma buvo tekstas, pamažu pripratome prie komunikacijos vaizdais, dabar tendencija svyra vaizdo įrašų link, o kitas natūralus žingsnis – trimačiai modeliai. Šiuo metu didžiausia kliūtis pereiti prie to – didelė trimačio turinio kūrybos kaina, todėl „CGTrader“ atlieka reikšmingą vaidmenį mažinant kaštus bei įgalinant kūrėjus daug greičiau ir efektyviau kurti trimates programėles bei turinį. Be to, matoma tendencija, kaip auga trimačių filmų ir žaidimų bei architektūrinių sprendimų kūrimas. Negana to, tokios trimatės sistemos gali būti naudojamos ir, pavyzdžiui, medikų treniruotėms, atliekant operacijas. Trimatės simuliacijos sėkmingai diegiamos e. prekyboje. Šių modelių potencialas yra neišmatuojamas“, – tikina D. Lašaitė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.