Lietuvių startuolis „NanoAvionics“ toliau stebina savo pasiekimais

Verslas

2019.08.30

Autorius: Lukas Paškevičius

Temos: , .

Lietuvių startuolis „NanoAvionics“ toliau stebina savo pasiekimais

„NanoAvionics“ komanda Iš asmeninio albumo

Tikriausiai jau esate girdėję apie pirmuosius lietuviškus palydovus „Lituanica SAT- 1“ ir „Lituanica SAT-2“, kurie kosmose pasirodė 2014 ir 2017 metais. Kūrybingų jaunuolių iniciatyva įmonė sėkmingai pasirodė savo veiklos pradžioje ir neužmigo ant laurų. Savo veiklą tęsia itin sėkmingai, į komandą pasikvietė kosmoso veteranus ir „NanoAvionics“ drąsiai žengia į kitas rinkas.

Sėkmingas startas

Idėja kurti verslą Vyteniui J. Buzui ir kolegai Laurynui Mačiuliui kilo po studijų Vokietijoje.

„2008 m. grįžę į Lietuvą po studijų išgirdome, kad jau kalbama apie pirmuosius Baltijos šalių palydovus. Tuo metu latviai ir estai jau buvo pažengę žingsniu į priekį, o Lietuvoje tarp universitetų ir vyresnių bei jaunesnių įvairių kosmoso entuziastų kilo idėja, kad ir mes turėtume kažką pasidaryti. Taip viskas ir prasidėjo“, – teigia verslo įkūrėjas. Po „Lituanica SAT-1“ projekto įmonė pagal jungtinės veiklos sutartį su Vilniaus universitetu pradėjo kurti antrąjį lietuvišką palydovą – „Lituanica SAT-2“, skirtą Europos Komisijos projektui „QB50“, kuriam vadovavo kosmoso inžinieriaus Von Karmano institutas, įsikūręs Belgijoje. „Lituanica SAT-2“ buvo paleistas į kosminę erdvę kartu su kitais palydovais. Jie sudarė 50 mažų palydovų būrį. Tuokart asmeninis verslo įkūrėjo tikslas buvo išbandyti, kaip veikia sudėtinga ir inovatyvi technologija. Projekto mokslinis tikslas – atlikti mažai tyrinėtų Žemės atmosferos sluoksnių tyrimus, o antrojo palydovo misijos metu taip pat buvo išbandyta eksperimentinė raketinės traukos sistema. Tokia sistema šio tipo palydove buvo išbandyta pirmą kartą pasaulyje. Iki antrojo palydovo pasirodymo kosmose startuolis buvo teigiamai įvertintas aplinkinių, gautas finansavimas iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Europos Komisijos.

Džiaugiasi naujais pasiekimais

„NanoAvionics“ džiaugiasi naujais pasiekimais ir permainomis. Rugpjūtį įmonė įkūrė dar vieną gamyklą JAV, pakvietė prisijungti prie komandos kosmoso veteraną, buvusį „AAC / Clyde Space“ Šiaurės Amerikos generalinį direktorių Frankliną Brentą Abbottą. Jis komandoje jau dirba ir eina „NanoAvionics US“ generalinio direktoriaus pareigas. Paklaustas, kodėl buvo žengtas toks žingsnis, Vytenis J. Buzas atskleidžia, jog buvo ieškoma profesionalių žmonių komandai papildyti, nuolatos keliami vis didesni kokybės reikalavimai. Naująjį „NanoAvionics US“ generalinį direktorių Vytenis J. Buzas apibūdina taip: „Šis specialistas turi ilgesnę nei 20 metų patirtį kosmoso pramonėje, jo verslo žinios pravers įsitvirtinant JAV. Tikimės, kad jau netrukus tapsime pagrindiniu nanopalydovų

tiekėju visoje Amerikoje.“ Permainos neaplenkė ir įmonės biuro Jungtinėje Karalystėje. Čia pareigas jau pradėjo eiti Robinas Sampsonas – jis tapo „NanoAvionics UK“ ir Vakarų Europos verslo plėtros vadovu. Vytenis J. Buzas prasitaria, kad pakviesti profesionalus prisijungti prie komandos nebuvo sudėtinga ir tikisi, kad verslas judės dar didesniu greičiu į priekį.

Iš Lietuvos trauktis neketina

„Šiuo metu turime jau penkis paleistus palydovus iš Lietuvos, trys iš jų dabar yra orbitoje. Labai džiaugiuosi šiais pasiekimais. Šiaurės Amerika ir Europa yra mūsų gyvybiškai svarbios rinkos, tad iš Lietuvos trauktis tikrai neketiname“, – sako verslo steigėjas. Pasigedusiesiems naujų lietuviškų palydovų kosmose įmonės vadovas turi puikių žinių:

„Turime naujų užsakovų ir rudens pabaigoje arba žiemos pradžioje į kosmosą turėtų pakilti dar du lietuviški palydovai. Nors mūsų šalies rinka yra tikrai maža, tikiu, kad čia galima bus įgyvendinti dar nemažai projektų.“

„Netrukus pasirašysime sutartį su Singapūru, planuojame jau greitai pradėti savo veiklą naujame žemyne. Nuolatos bendraujame su partneriais užsienyje, mąstome apie plėtrą ir vertiname galimas rizikas“, – teigia verslininkas, džiaugdamasis ir dabartiniais rezultatais. Įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 80 darbuotojų. Bendrovė gali pasigirti įgyvendinusi daugiau nei 75 palydovų misijas ir komercinius projektus. Įmonė taip pat dar visai neseniai pradėjo remti startuolius, kurie veikia toje pačioje srityje.

Nori augti kartu su rinka

Verslininkas teigia, kad nors konkurentų trūkumo nejaučia, tačiau „NanoAvionics“ tapo pakankamai pajėgi konkuruoti su dabartiniais rinkos senbuviais ir jau yra laimėjusi ne vieną projektą prieš užsienio konkurentus. Pagrindiniai įmonės tikslai nemaži: „Norime didinti savo žinomumą visame pasaulyje, didinti pardavimus ir eiti į kuo platesnę rinką. Žinoma, pati rinka irgi dar auga, tad mes norime neatsilikti ir augti kartu“, – ateities gaires nubrėžia Vytenis J. Buzas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.