...

Lietuvių kuriamas mobilus socialinis tinklas „Mobofree” pritraukė investicijas iš Afrikos fondo „eVA Fund”

Verslas

2014.02.20

Autorius: BZN start

Temos: .

Lietuvių kuriamas mobilus socialinis tinklas „Mobofree” pritraukė investicijas iš Afrikos fondo „eVA Fund”

„Mobofree" įkūrėjai: Neringa Kudarauskienė, Tomas Martūnas ir Vytenis Darulis BFL/Butauto Barausko nuotr.

Šių metų vasario mėnesį lietuvių kuriamas vienas iš pirmaujančių Afrikoje elektroninės socialinės prekybos tinklalapių „Mobofree”, kuris suteikia galimybę pirkti, parduoti ir mainytis daiktais su kitais žmonėmis, pritraukė investicijas iš lyderiaujančio Afrikos fondo „eVentures” (toliau tekste „eVA Fund“) bei bendrovės „Million Monkeys“.

Praėjus 4 mėnesiams po „StartupHighway” akceleravimo programos baigimo, šis socialinis tinklas pritraukė investicijas iš Nyderlanduose įsikūrusio „eVA Fund. Šios investicijos padės „MoboFree” plėstis Lagose ir Akroje, duris atvers nauji biurai rytų Afrikoje. Prie investicinio sandorio prisijungusi bendrovė „Million Monkeys” pasidalins vertingomis žiniomis ir patirtimi, kurias įgijo vystydama lyderiaujančius skelbimų portalus Belgijoje ir Nyderlanduose, kurie vėliau sėkmingai buvo parduoti eBay platformai.

„MoboFree” vienas iš lyderių savo srityje Afrikoje, todėl buvo aišku, jog galimo investuotojo reikia ieškoti pačioje Afrikoje. Per savo partnerių ir mentorių tinklą užmezgėme kontaktus su „eVA Fund”, kuris yra įsikūręs Nyderlanduose, tačiau investuoja į Afrikos verslus. Nuo to prasidėjo derybos, kurias „MoboFree” komanda sėkmingai užbaigė ir gavo investiciją plėtrai”, – sakė Rokas Tamošiūnas, verslo akseleratoriaus „StartupHighway” įkūrėjas.

„Vos pradėję vystyti socialinės prekyvietės idėją, sulaukėme labai pozityvios vartotojų reakcijos. Savo jėgomis išauginome projektą iki 3 milijonų registruotų vartotojų ir, norėdami plėstis dar sparčiau, labai tikslingai ieškojome investuotojų, kurie kartu su pinigais galėtų pasiūlyti tam tikrą pridėtinę vertę – savo kontaktų tinklą Afrikoje, žinias mums aktualiose srityse. Labai džiaugiamės pritraukę būtent tokią investiciją ir neabejojame, kad ji padės dar labiau sustiprinti mūsų pozicijas bei tapti lyderiais naujose rinkose“ – teigė Neringa Kudarauskienė, „MoboFree“ vadovė ir viena iš įkūrėjų.

„Kai 2010 metais įkūrėme fondą, mes aktyviai ieškojome išsiskiriančių kompanijų elektroninės prekybos bei skelbimų portalų tarpe ir planavome investuoti į jas. „MoboFree” pasirinkta strategija integruoti socialinio tinklo elementus į skelbimų portalą sukuria malonią, jaukią bei saugią atmosferą pirkti bei parduoti internetu. Mes visi žinome, jog perkant internetu apgaulės rizika tampa didele problema, tad griežtos priemonės, kurių „MoboFree” imasi, padeda išvengti apgavysčių ir manome, jog tai vienas pagrindinių sėkmės elementų“ – teigė „eVA Fund” Afrikos fondo atstovas Brian Hirman.

„MoboFree” misija yra kurti ir plėtoti Afrikoje pirmaujančią mobiliąją prekybos rinką kurioje akcentuojamas sąžiningumas, žmonės gali pirkti, parduoti ir keistis daiktais. 2013 metais kompanija sudalyvavo akseleravimo programoje „StartupHighway” . Šiandien „MoboFree” yra vienas didžiausių ir sėkmingiausių socialinių tinklų Afrikoje, turintis daugiau nei 3 000 000 užsiregistravusių vartotojų, kurie per mėnesį vidutiniškai peržiūri apie 65 000 000 puslapių, o interneto naršyklės mobiliajame telefone „Opera” duomenimis, „MoboFree” priklauso lankomiausių tinklalapių 10-tukui Nigerijoje, Zimbabvėje ir Malavyje.

„MoboFree” komanda: Vytenis Darulis, Neringa Kudarauskienė, Tomas Martūnas, Wilfred Tchasse (nuotr.)

„MoboFree.com” yra vienas iš pirmaujančių Afrikoje elektorinės socialinės prekybos tinklalapių, kuris suteikia galimybę pirkti, parduoti ir mainytis daiktais su kitais žmonėmis. „MoboFree” sujungia socialinį tinklą ir skelbimų lentą į vieną visumą ir sukuria linksmą, jaukią ir saugią atmosferą pirkti ir parduoti. 2014 metų vasario mėnesio duomenimis „MoboFree” turėjo daugiau nei 3 000 000 registruotų vartotojų, kurie per mėnesį atverčia daugiau nei 65 milijonus puslapių. Mobiliosios naršyklės Opera duomenimis, „MoboFree” priklauso lankomiausių tinklalapių 10-tukui Nigerijoje, Zimbabvėje ir Malavyje. http://www.mobofree.com

„StartupHighway“ – Vidurio ir Rytų Europos regione didžiausia naujų verslų skatinimo programa, paremta mentorių konsultacijomis bei finansine pagalba pradedantiems verslą. „StartupHighway“ veiklą pradėjo 2011 metų pabaigoje ir jau investavo į 15 įmonių. Tarp „StartupHighway“ programoje dalyvavusių sparčiai auganti „Sellfy“ įmonė leidžianti inovatyviai parduoti skaitmeninį turinį, sėkmingai pritraukusi užsienio investuotojus, o taip pat Lietuvių sukurtos įmonės „KurGyvenu“ ir „Dragdis“ į kurias investavo „Practica Capital“, bei daugiau sėkmingų verslų.

Adresas internete http://www.StartupHighway.com

„eVentures” Afrikos fondas (eVA Fund) – pagrindinė „eVA Fund” Afrikos fondo užduotis yra sujungti pinigus ir patirtį įgytus Nyderlanduose ir Europoje ir investuoti į kompanijas susijusias su internetu ir mobiliosiomis technologijomis bei vykdančias veiklą Afrikos rinkose. „eVA Fund” fondas padeda plėtoti verslą perteikdamas savo žinias ir patirtį, dalindamasis jau patikrintais verslo modeliais ir kontaktais.

Daugiau apie fondo veiklą: www.eva-fund.com

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.