...

Lietuviškas startuolis kuriantis pigesnį mobilų intenetą užsienyje už „namų kainą” pritraukė investicijų

Verslas

2013.12.02

Autorius: BZN start

Temos: .

Lietuviškas startuolis kuriantis pigesnį mobilų intenetą užsienyje už „namų kainą”  pritraukė investicijų

Bendrovės akcininkai įsitikinę, kad produktas yra paprastas naudoti – tereikės turėti mobiliąją programėlę ir per ją, atvykus į užsienio šalį, nusipirkti norimą duomenų planą Asmeninio albumo nuotr.

Ankstyvos stadijos rizikos kapitalo fondas „Practica Seed Capital“ investavo daugiau nei 0,5 mln. litų į lietuvišką startuolį „Cheap Data Communications“. Ši bendrovė baigia sukurti sprendimą, kuris leis vartotojams pigiai naudotis duomenų perdavimo paslaugomis būnant užsienyje (angl. data roaming) ir tuo pačiu padidins pajamas operatoriams. „Cheap Data Communications“, į kurią yra investavę ir verslininkai Ilja Laurs bei Arūnas Babrauskas, naująjį produktą rinkai ketina pristatyti pavasarį.

„Sparčiai augant išmaniųjų mobiliųjų įrenginių skaičiui didėja ir duomenų perdavimo apimtys. Todėl „Cheap Data Communications“ kuriamas produktas turi didelį potencialą. Investuoti į bendrovę nusprendėme dar ir todėl, kad jos komanda susideda iš įvairių aukšto lygio steigėjų ir ekspertų, turinčių ilgalaikę patirtį vietinėse ir tarptautinėse telekomunikacijų ir technologijų rinkose ir investavusių į jį savo pinigus“, – sakė „Practica Capital“ partneris Silvestras Tamutis.

„Pritraukėme institucinį rizikos kapitalo investuotoją ir tai rodo, kad einame teisingu keliu, patyrę investuotojai pasitiki mūsų komanda ir idėja. Partnerystė su „Practica Capital“ ir pritrauktas naujas kapitalas leis jau kitais metais pasiūlyti vartotojams galimybę už duomenų perdavimą tarptinkliniu ryšiu užsienyje mokėti panašią kainą kaip prisijungus prie savo operatoriaus „namų“ tinkle. Tuo pačiu padidinsime klientų iš užsienio srautus mobiliojo ryšio operatoriams“, – sakė vienas iš „Cheap Data Communications“ įkūrėjų, bendrovės generalinis direktorius Darius Gudačiauskas.

Sumažins kainas, padidins duomenų srautą

D. Gudačiauskas aiškina, kad bendrovės sprendimas yra alternatyva tiems vartotojams, kurie atvykę į svečią šalį išjungia duomenų „roamingo“ paslaugas, nes bijo grįžę namo gauti didelę sąskaitą. „Net 73 proc. vartotojų, kirsdami sieną, išjungia duomenų perdavimo paslaugas ir internetu svečiose šalyse naudojasi tik prisijungę prie bevielio ryšio (Wi-Fi) tinklų. Žinoma, tai daroma dėl didelių kainų. Kai ją sumažinsime, internetu užsienyje naudosis daugiau žmonių, o tai naudinga ir operatoriams, kuriems išaugs naudojimo srautas ir padidės gaunamos vidutinės pajamos iš vieno turisto“, – sakė D. Gudačiauskas.

Pasak jo, nors Europos Sąjungoje duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu tarifai mažėja, keliaujant 100 megabaitų duomenų gali kainuoti apie 200 litų. Tuo tarpu „Cheap Data Communications“ tokį kiekį siūlys už maždaug 17 litų. Ne ES šalyse, kur duomenų perdavimas tarptinkliniu ryšiu dar brangesnis, bendrovės technologinis sprendimas užtikrins net kelias dešimtis kartų mažesnius tarifus.

„Su „Cheap Data Communications“ kuriame naują svarbią inovaciją. Šis produktas neturi analogų pasaulyje ir tikime, kad jis naudingas ir vartotojui, ir operatoriams, – sakė „Cheap Data Communications“ bendrasavininkis Ilja Laurs. – Manau, kad dabartinės tarptinklinio ryšio duomenų perdavimo paslaugų kainos yra nepagrįstos. Pačiam prieš keletą savaičių teko vykti į Maskvą, o iš ten grįžęs gavau 5 tūkst. eurų siekiančią sąskaitą, nors būdamas šalyje tik tikrinausi el. pašto dėžutę ir minimaliai naršiau telefone. Tai nenormalu, todėl kuriame sprendimą, kuris panaikins geografines sienas mobiliojo interneto naudojimui.“

„Cheap Data Communications“ atstovai įsitikinę, kad bendrovės produktas yra paprastas naudoti – tereikės turėti mobiliąją programėlę ir per ją, atvykus į užsienio šalį, nusipirkti norimą duomenų planą. „Apie norą turėti panašų produktą rinkoje jau kalbama senokai, tačiau „Cheap Data Communications“ pirmoji pasiūlė realiai veikiantį tokį sprendimą operatoriams. Prie tinklo elemento sukūrimo, mūsų užsakymu, dirbo ir Latvijos bendrovė „Camel mobile”, o pirmiausia paslaugą komerciškai sieksime paleisti su „Bitė Lietuva“, – sakė vienas iš startup‘o įkūrėjų, žinomas verslininkas Arūnas Babrauskas.

Pirmiausia – „Bitė Lietuva“ klientams

„Cheap Data Communications“ jau pasirašė susitarimą su „Bitė Lietuva“, kurios tinkle su realiais klientais pradės testuoti paslaugos veikimą. „Esame dėkingi „Bitei“ už jų novatoriškumą ir orientaciją į vertės kūrimą klientams. Planuojame, kad jau pavasarį paslauga Lietuvoje veiks pilnu pajėgumu“, – sakė D. Gudačiauskas.

Sulaukusi „Practica Capital“ investicijos bendrovė planuoja jau ir tolimesnius plėtros etapus. „Jau užmezgėme pirminius ryšius su kai kuriais užsienio operatoriais. Pirmiausia ketiname plėstis į kaimynines šalis ir populiariausias verslo bei laisvalaikio kelionių kryptis. Ilguoju laikotarpiu sieksime, kad daugumoje pasaulio šalių turėtume po operatorių-partnerį ir svečiuodamiesi bet kurioje valstybėje vartotojai galėtų naudotis pigiu mobiliojo interneto ryšiu“, – sakė „Cheap Data Communications“ generalinis direktorius.

„Cheap Data Communications“ akcininkai ir įmonės partneriai

Ilja Laurs – didžiausios pasaulyje nepriklausomos mobiliųjų programėlių parduotuvės „GetJar“ steigėjas, pasauliniu mastu pripažintas verslininkas ir investuotojas, sukaupęs patirties technologijų, telekomunikacijų mobiliųjų aplikacijų versle.

„CamelMobile“ yra Latvijos fiksuoto ir mobiliojo ryšio operatorius ir pasaulinių tarptinklinio ryšio SIM kortelių tiekėjas, aptarnaujantis daugiau nei 0,5 mln. klientų per metus.

Tomas Valiukas – „Cheap Data Communications“ technologinio sprendimo autorius. Tomas šią verslo idėją sugalvojo būdamas pietryčių Azijoje, kurioje 5 metus dirbo įvairiuose su telekomunikacijomis susijusiuose projektuose.

Darius Gudačiauskas – „Cheap Data Communications“ generalinis direktorius. Prieš tai buvo „TEO LT“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, didžiausio Lietuvoje kontaktų centro „Lintel“ vadovas.

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Silvestras Tamutis

Silvestras Tamutis

Partneris / „Practica Capital”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.