...

Lietuviškas startuolis Kurgyvenu.lt plečia savo veiklą į užsienio rinkas

Verslas

2014.07.25

Autorius: bzn start

Temos: .

Lietuviškas startuolis Kurgyvenu.lt plečia savo veiklą į užsienio rinkas

Kurgyvenu.lt įkūrėjai BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Vienas geriausių atvirų duomenų panaudojimo pavyzdžių Lietuvoje – svetainė Kurgyvenu.lt, kurioje gyventojai gali sužinoti svarbiausią informaciją apie savo gyvenamosios aplinkos kokybę ir nekilnojamąjį turtą, plečiasi į užsienio rinkas ir jau 2014 metų vasarą startavo JAV, Vokietijos bei Jungtinės Karalystės miestuose.

Projektas, užsienyje žinomas kaip PlaceILive.com, po 2013 metais pritrauktų €200 000 investicijų iš pradinės stadijos rizikos kapitalo fondo KŪB „Practica Seed Capital“, šią vasarą startavo Londone, Berlyne, Čikagoje bei San Franciske.

Pasak PlaceILive.com vadovo Šarūno Legecko, projekto startas užsienyje buvo planuotas žingsnis. „Pradėję dirbti su Kurgyvenu.lt ir sulaukę itin teigiamų atsiliepimų iš mūsų vartotojų, supratome, jog informacijos apie gyvenamosios aplinkos kokybę iki šiol trūko. Tačiau tuo pačiu pastebėjome, jog esame kone vienintelė platforma, teikianti tokio pobūdžio informaciją pasaulyje. Tai paskatino žengti ir į užsienio rinkas bei pristatyti mūsų produktą vienų didžiausių pasaulio miestų gyventojams“.

Kaip ir lietuviškoje projekto versijoje, portale www.placeilive.com vartotojai gali rasti informaciją, susijusią su jų gyvenamąja aplinka. Adreso lygmeniu pateikiama oro tarša, triukšmo lygis, nusikaltimų skaičius, atstumai iki svarbiausių objektų, transporto stotelių ir kita.

„Tiesa, kadangi tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Vokietijoje ar JAV gerokai plačiau išvystytas atvirųjų duomenų teikimas, PlaceILive.com galime pateikti dar daugiau informacijos. Ypač tai pastebima demografinių duomenų atvaizdavime. Be to, pradėjome naudoti ir socialinių tinklų informaciją – visuose keturiuose miestuose vartotojais gali rasti „Foursquare“ bei „Yelp“ programėlių populiariausius taškus“, – pasakoja Š. Legeckas.

Nemokama platforma PlaceILive.com gali naudotis ne tik Londono, Berlyno, Čikagos ir San Francisko gyventojai, bet ir po šias valstybes keliaujantys asmenys, juose laikinai, pavyzdžiui, studijų laikotarpiu, apsistojantys jauni žmonės. Š. Legecko teigimu, PlaceILive.com bus vystomas bei tobulinamas ir toliau. Iki metų pabaigos projekto geografija turėtų prasiplėsti iki 15 miestų. Lietuvos vartotojams projektas ir toliau bus pristatomas kaip Kurgyvenu.lt.

Portalus Kurgyvenu.lt bei PlaceILive.com valdo 2012 m. įkurta įmonė UAB „CodeIn“. Į kompanijos plėtrą 2012 m. investavo verslo akseleratorius „Startup Highway“, o 2013 m. įmonė pritraukė rizikos kapitalo įmonių grupės „Practica Capital“ investiciją, kuriai finansavimas gautas pagal 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą, JEREMIE iniciatyvą Lietuvoje, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo. Projekto kūrėjai šiuo metu stažuojasi verslo akseleratoriuje „Balckbox“, įsikūrusiame San Franciske.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.