...

Lietuvio sukurta aplikacija padės gelbėti nelaimės ištiktuosius

Verslas

2012.12.10

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Lietuvio sukurta aplikacija padės gelbėti nelaimės ištiktuosius

Lukas: „Darykite tai, kuo nuoširdžiai tikite ir kam jaučiate kūrybinį polėkį" Organizatorių nuotr.

Niekada nežinai, kur slypi pavojai ar laukia nelaimė. Kad išvengtume skaudžių pasekmių, kartais tiesiog pritrūksta laiku apie tai sužinoti. O ką daryti, jei esi vienas ir pranešti apie ištikusią nelaimę esi nepajėgus? Lukas Narutis (28m.) iš Kauno sumanė inovatyvią sistemą „HeroHelp“, kuri padėtų išgelbėti į nelaimę patekusius žmones, kai nežinoma jų buvimo vieta ar nėra galimybių išsikviesti pagalbos bendruoju telefono numeriu 112.

Idėja iš nemalonios gyvenimo patirties

Idėja kilo iš gyvenimiškos patirties. Lukas savo kailiu yra patyręs ir patekęs į tokias situacijas, kai reikėjo kviestis policijos pagalbą. Tai ypač buvo aktualu, kai Lukas atvyko mokytis į Angliją.

„Kadangi teko gyventi indų kvartale, buvo atvejis, kai chuliganai buvo įsiveržę į namus. Kai tave suparalyžiuoja, sugebėjimas šaltai įvertinti situaciją ir paskambinus pagalbos telefonu bandyti išaiškinti, kas vyksta, yra labai sunku. O tos kelios sekundės kai kada lemia, ar tu gyvensi, ar ne“, – pasakojo L. Narutis. Tad idėja ir gimė siekiant suteikti galimybę žmogui tiesiog turėti šansą išgyventi atsitikus nelaimei.

Lukas baigė architektūros bakalaurą ir rinkodaros magistrą, turi puslapių kūrimo programavimo pagrindus.. Pats rengia dizainą ir aplikacijos funkcionalumo architektūrą.

Sistemos „HeroHelp“ veikimo principas

Sistema „HeroHelp“ sulaukė tarptautinio dėmesio dėl sprendžiamos problemos inovatyvumo, kai pirmosios pagalbos kvietimas perduodamas naudojant išmanųjį telefoną. Šią sistemą sudaro programinė įranga telefone ir papildomas priedas – aktyvi apyrankė, kuria pranešama apie nelaimę artimiesiems ar pagalbos tarnyboms. Apyrankė aktyvuojama ją nutraukiant. Paprasta naudoti ir vaikams, ir pagyvenusiems žmonėms. Taip pat apyrankėje yra daviklis, identifikuojantis staigų asmens griuvimą – tai ypač aktualu apalpimo atvejais žmonėms, turintiems širdies ar diabeto problemų.

„Sistema unikali tuo, kad veikia daugelyje šalių. Jei žmogų ištinka nelaimė užsienyje, programinė įranga automatiniu vertimu perskaito vartotojo iš anksto suvestą informaciją ir įvykio vietos koordinates perduota tos šalies pagalbos centro operatoriui“, – pasakojo L. Narutis. Tokiu būdu sprendžiama problema tiek dėl vartotojo kalbos barjero svečiose šalyse, tiek trumpinant pagalbos tarnybų reagavimo laiką.

Manoma, kad net 53 proc. žmonių nelaimės atveju negali apibūdinti ir nurodyti tikslios nelaimės vietos. Kai nėra galimybių balsu paaiškinti įvykio aplinkybių, už mus tai gali padaryti telefone esantys davikliai ir programinė įranga. Sistemoje yra galimybė perduoti informaciją apie įvykį kitais būdais, t. y. nuotraukomis ir filmuota medžiaga, kad Bendrojo pagalbos centro specialistai iškart galėtų įvertinti situaciją ir reaguoti optimaliai pasirengę.

Lietuvoje daugėja gyventojų miestų periferijoje, sodininkų bendrijose ar vietose be tikslaus adreso, todėl vietos identifikavimas yra ypač aktualus siunčiant pagalbos ekipažus greičiausiu keliu.

Sistema „HeroHelp“ yra universaliai pritaikoma įvairiose situacijose: apiplėšimo ar užpuolimo atvejais, įvykus eismo įvykiui, užsiimant ekstremaliu sportu.

„Ištobulinę ir optimizavę „HeroHelp“ prototipą tikimės sulaukti gyvybės draudimo kompanijų bei privačių investuotojų susidomėjimo ir padaryti mūsų paslaugą prieinamą visiems. Skaičiuojama, kad „HeroHelp“ paslauga vartotojui kainuos apie 60 litų“, – teigia sistemos autorius L. Narutis.

Pradedantiesiems ar tiems, kurie dar tik ieško idėjos, Lukas patarė: „Darykite tai, kuo nuoširdžiai tikite ir kam jaučiate kūrybinį polėkį. Juk geriausios ir originaliausios idėjos ateina iš asmeninės patirties. Jei kuo nors pats esi nepatenkintas ar norėtum to, ko nėra, reikia daryti. Tad svarbu skleisti savo idėjas ir norus, kad rastum kuo daugiau bendraminčių ir sulauktum blaivaus kritinio vertinimo iš šalies.“

Laimėjimai:

Šių metų lapkričio 29 d. „HeroHelp“ tapo tarptautinės kosmoso konferencijos SEMWO2012 Europos palydovinės navigacijos konkurso Lietuvos regiono laimėtoju.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.