...

Lietuviai surado išmanųjį sprendimą, kaip saugiai grąžinti darbuotojus į darbo vietas

Verslas

2020.05.12

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Lietuviai surado išmanųjį sprendimą, kaip saugiai grąžinti darbuotojus į darbo vietas

Artūras Kerševičius Asmeninio albumo nuotr.

Karantino metu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto specialistų atliktos apklausos duomenimis, 87 proc. įmonių pajuto neigiamą koronaviruso poveikį. O net 61 proc. respondentų kaip neigiamą koronaviruso krizės padarinį įvardijo darbą nuotoliniu būdu. Atsižvelgdamas į situaciją, daiktų interneto sprendimų bendrovės „BIOTO“ vadovas Artūras Kerševičius kartu su partneriais surado tarpasmeninio saugaus atstumo palaikymo sprendimą, kuris jau dabar leidžia darbuotojams saugiai grįžti į darbo vietas.  

Pasinaudojo užsienio patirtimi

Pasak A. Kerševičiaus, visas Lietuvos verslas pajuto milžiniškus nuostolius, kuriuos sukėlė įvestas karantinas. Todėl šiuo metu labai svarbu ne tik pasirūpinti saugiu įmonių darbuotojų grąžinimu į darbo vietas, bet ir užkirsti kelią pasikartojančioms pandeminėms situacijoms. Jis mano, kad COVID-19 pasikartojimo prognozės yra realistiškos, tad įmonių vadovai jau dabar turėtų būti tam pasiruošę.

„Panašų tarpasmeninio saugaus atstumo sprendimą jau ganėtinai sėkmingai taiko tokios pasaulinio lygio korporacijos kaip „Ford“ ir „General Motors“, o gamybos verslas ir toliau tęsiamas Nyderlanduose, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Belgijoje ir Australijoje. Tad mums per rekordiškai trumpą laiką, vos trisdešimt dienų, pritaikyti šį sprendimą Lietuvos rinkai padėjo užsienio įmonių patirtis. Jau tada, kai visa Lietuvos ekonomika pristojo per vieną naktį, su inovacijų srityje dirbančiais partneriais pradėjome svarstyti apie galimą pagalbą verslui”, – pasakoja „BIOTO” vadovas.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, saugaus atstumo laikymasis yra vienas efektyviausių būdų išvengti užsikrėtimo virusu. Todėl A. Kerševičius kartu su „ACC Distribution” komanda nusprendė  Lietuvos įmonėse diegti  įrangą, kuri, panaudojant „debesų” technologiją ir išorinius įrenginius, padės užtikrinti saugų atstumą tarp darbuotojų.

„Šio sprendimo valdymas labai paprastas – tereikia visiems darbuotojams su savimi nešiotis specialų įrenginį, kuris matuoja atstumą tarp kitų tokių pačių įrenginių. O esant nesaugiam atstumui, darbuotojas iš karto gauna garso ir vibravimo signalą dėl pažeisto atstumo tarp asmenų. Visa įrenginio užfiksuota informacija perduodama į duomenų bazę internete. Taip daug paprasčiau ne tik laikytis saugaus atstumo, bet ir atpažinti artimus kontaktus, asmens vykdytą mašrutą bendrovės pastate, kai bendrovėje patvirtintas COVID-19 viruso atvejis”, – pasakoja A. Kerševičius. Pasak jo, visi duomenys yra nuasmeninti ir, tik esant užsikrėtimo atvejui, reikalingus duomenis galima personalizuoti.

Neturi galimybės dirbti namie

Drauge kurdami tarpasmeninio atstumo sprendimą, bendrovės „ACC Distribution” atstovai greitai pritaikė naujam sprendimui įrenginius ir efektyviai jį ištestavo.  „ACC Distribution” Industrinio daiktų interneto (angl. k. IIoT) skyriaus vadovas Marius Krupoviesas įsitikinęs, kad COVID-19 krizės metu dauguma vadovų iš naujo įvertino didžiausią įmonės turtą – darbuotojus.  

„Daug įmonių negali vykdyti savo veiklos nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, prekybos ar paslaugų vietoje aptarnaujantys klientus darbuotojai neturi galimybės dirbti iš namų, todėl jiems būtina užtikrinti kuo saugesnes darbo sąlygas. Itin padedami kolegų „WMW“ iš Belgijos, naujai sistemai pritaikėme įrenginius ir ištestavome naują tarpasmeninio saugaus atstumo palaikymo sprendimą”, – patirtimi dalijasi išmanaus sprendimo partneris.  Pasak jo, šis sprendimas ypač pasiteisinantis tuose verslo sektoriuose, kuriuose dirba platus asmenų ratas – gamybos, logistikos, statybos ar laivybos.

Pasak K. Krupovieso, verslo sektorius privalo pasimokyti ir ateityje būti pasiruošęs tokioms situacijoms. Būtent tarpasmeninio saugaus atstumo sprendimas ir yra ta pagalba verslui, kuri leis maksimaliai apsisaugoti, net ir esant pandemijai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.