...

Naujos galimybės startuoliams su vienu žinomiausiu akseleratoriu “Plug and Play”

Verslas

2023.08.22

Autorius:

Temos: , , .

Naujos galimybės startuoliams su vienu žinomiausiu akseleratoriu “Plug and Play”

Roberta Rudokienė // Įmonės archyvo nuotr.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija į Lietuvą pritraukė vieną žinomiausių pasaulyje JAV bendrovių “Plug and Play”, kuri dirbs su inovatyviais startuoliais. Tikimasi, kad JAV bendrovė per trejus metus investuos 5,9 mln. eurų į mažiausiai 45 startuolius.

Dar daugiau galimybių startuoliams

“Atveriame daugiau galimybių mūsų startuoliams. Norime, kad jie augtų ir eksportuotų savo produktus į užsienio rinkas. JAV bendrovė padės verslininkams užmegzti tikslinius ryšius su užsienio investuotojais ir didelėmis pasaulinėmis korporacijomis. Todėl galėsime dar sparčiau plėtoti savo startuolių ekosistemą, kurios vertė per pastaruosius kelerius metus išaugo daugiau nei 17 kartų, ir sulaukti ne vieno vienaragio”, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Startuolių akseleratorius “Plug and Play” veikia jau daugiau kaip 20 metų ir per metus vykdo daugiau kaip 60 programų keturiuose žemynuose – nuo Silicio slėnio iki Tokijo. Ji padėjo įsitvirtinti rinkoje daugiau nei 30 vienaragių ir daugiau nei 150 įmonių, kurių vertė viršija 100 mln.

Pasaulinisakceleratorius įgyvendins 5 ciklus

Tarptautinio akseleratoriaus paslaugų pirkimą, kurio vertė 9,4 mln. eurų, įvykdė ir valdys Lietuvos inovacijų agentūra. Sutartyje numatyta, kad “Plug and Play” iki 2026 m. kovo mėn. įgyvendins 5 akceleravimo ciklus, kiekviename iš jų dalyvaus 10-15 atrinktų startuolių. Iš viso per šį laikotarpį bus sukurta ne mažiau kaip 60 įmonių.

“Tikime, kad tarptautinis akseleratorius ne tik sukurs reikšmingą pridėtinę vertę Lietuvos startuolių ekosistemai, ugdydamas Lietuvos įmonių kompetencijas ir pritraukdamas tarptautines investicijas, bet ir padidins Lietuvos startuolių ekosistemos žinomumą pasaulyje bei pritrauks į Lietuvą didelį plėtros potencialą turinčius inovatyvius startuolius iš kaimyninių šalių”, – sako Roberta Rudokienė, Lietuvos inovacijų agentūros “Startup Lithuania” vadovė.

Planuojama, kad kiekvienas “Plug and Play” įgyvendinamas akseleravimo ciklas truks 12 savaičių, o kiekvieno ciklo pabaigoje bus organizuojamas tarptautinis “Demo Day” renginys, kurio metu programos dalyviai pristatys savo produktą ar paslaugą tarptautiniams investuotojams – verslo angelams, rizikos kapitalo fondams ir kitiems pasaulinės startuolių ekosistemos dalyviams.

Artimiausiu metu tikimasi pasirašyti sutartį su JAV įmone “Plug and Play”.

Parengta remiantis „Startup Lithuania” informacija.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.