...

Ko tikisi ir kuo džiaugiasi verslas Naujųjų metų pradžioje

Verslas

2020.01.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Ko tikisi ir kuo džiaugiasi verslas Naujųjų metų pradžioje

Startuolio „Attention Insight“ komanda Asmeninio albumo nuotr.

Praėję metai lietuvių startuoliams buvo sėkmingi investicijų prasme. Jaunas, inovatyvus verslas pritraukė norimus kiekius finansų ir sėkmingai užbaigė pradėtus investicinius raundus. Atlikto tyrimo duomenimis, smulkusis verslas šiais metais tikisi daugiau stabilumo.

„Luminor“ inicijuotos apklausos, kurioje dalyvavo 750 smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonių, duomenimis, didžiausias procentas SVV atstovų kitais metais tikisi panašių pardavimų kaip šiemet – 50 proc. estų, 42 proc. latvių ir 41 proc. lietuvių planuoja, kad pardavimai išliks stabilūs. Didžiausia dalis verslininkų, kitais metais prognozuojančių pardavimų mažėjimą, yra Latvijoje – 28 procentai. Kaip skelbiama pranešime, Estijoje ir Lietuvoje laukiančių kuklesnių pardavimų kitąmet yra mažiau – tai kas penkta įmonė Lietuvoje (20 proc.) ir Estijoje (18 proc.). Lietuvoje yra didžiausias procentas (38 proc.) smulkiųjų verslininkų, kurie sako, kad iš 2020-ųjų tikisi didesnių pardavimų, kai Estijoje ir Latvijoje taip manančiųjų dalis siekia atitinkamai 32 ir 31 procentą.

Startuoliai optimistiškesni

„bzn start“ kalbinti sėkmingi praėjusių metų startuolių atstovai teigia, kad naujaisiais metais tikisi dar didesnės sėkmės, o į savo verslą, idėjas bei galimybes žvelgia labai optimistiškai.

150 tūkst. eurų investiciją praėjusiais metais pritraukęs startuolis „Attention Insight“, skirtas vartotojų dėmesio sutelktumui prognozuoti, pasitelkiant dirbtinio intelekto pagalbą. Jo bendraįkūrėja Kamilė Jokubaitė džiaugiasi, kad 2019-ieji buvo tie metai, kai dirbtinis intelektas tapo vis labiau suvokiamas ir vartotojų geidžiamas.

„Šiais metais labiausiai įsiminė tendencija, kad dirbtinis intelektas vis dažniau pasitelkiamas sprendžiant kasdienius verslo iššūkius. Džiaugiamės, kad šiais metais galėjome klientams pasiūlyti vertingų įžvalgų apie internetinių puslapių dizainą, ir tikimės, kad dėmesio analitika taps neatsiejamu pagalbininku gerinant vartotojų patirtį. Su šia vizija linkime nebijoti išnaudoti dirbtinio intelekto galimybes ir sėkmingai jungti patirtį, duomenis bei idėjas“, – sako K. Jokubaitė.

Inovatyvaus lietuvių sukurto startuolio „Rocketo“, gaminančio organinį, neapdorotą, dehidratuotą, ekologišką šunų ėdalą, bendraįkūrėjis Arūnas Matačius džiaugiasi ne tik pritraukta solidžia investicija, bet ir sėkmingu startuolio augimu, kokio linki ir kitiems kolegoms.

„Didžiuojamės, kad į „Rocketo“ investavo „Marks & Spencer“ ir per tris mėnesius sugebėjome sukurti ir pagaminti jiems visiškai naujus produktus, kurie jau nuo rudens nugulė vieno inovatyviausių Jungtinės Karalystės prekybos tinklo lentynose. Labiausiai įsiminė pamokos, patarimai ir palaikymas iš geriausio akceleratoriaus Europoje „Founders Factory“, kuris taip pat priėmė „Rocketo“ po savo sparnu. Visiems startuoliams linkėčiau „Kvėpuoti. Judėti. Kartoti“, – sako A. Matačius (nuotr. kairėje).

Ko viliasi investuotojai?

Asociacijos „Investors’ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė (nuotr. dešinėje) pastebi, kad, žvelgiant į praėjusius metus, galima teigti, jog aplanko gana dviprasmiški jausmai. Nors pasauliniame „Doing Business“ reitinge Lietuva pakilo į rekordiškai aukštą 11 vietą, vis dėlto ir verslininkai, ir investuotojai turi pastabų, ką būtų galima tobulinti naujaisiais metais.

„Vienas svarbiausių veiksnių investicijoms Lietuvoje išlaikyti yra talentai. Taip teigia kone du trečdaliai (63 proc.) apklaustų užsienio investuotojų, pabrėždami, kad talentams pritraukti svarbus ir darbo užmokestis, ir verslo bei darbo santykių reguliavimas. Ši verslininkų žinia politikams taip pat labai aiški – aukštą pridėtinę vertę kuriančiai ekonomikai būtini specialistai, dėl kurių šiais laikais konkuruojame nebe su miesto, šalies ar regiono, bet dažnai viso pasaulio įmonėmis“, – teigia R. Skyrienė.

Linkėdama sėkmės atėjusiais naujaisiais metais, R. Skyrienė taip pat išskiria stabilumo valstybėje svarbą, atvirumo poreikį ir gebėjimą lanksčiai žiūrėti į problemas, siekiant išlaikyti jauną, smulkųjį ir vidutinį verslą šalyje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.