...

Kauno startuolių pre-akceleratoriuje – nuo modernių perkraustymo paslaugų iki produktų Kinijos rinkai

Verslas

2019.12.01

Autorius: bzn start

Temos: , .

Kauno startuolių pre-akceleratoriuje – nuo modernių perkraustymo paslaugų iki produktų Kinijos rinkai

Kauno startuolių pre-akceleratoriuje - nuo modernių perkraustymo paslaugų iki produktų Kinijos rinkai Asmeninio albumo nuotr.

Jau kelerius metus iš eilės Kaune vyksta inovatyvaus verslumo skatinimo programa „Kauno startuoliai“. Šiemet į programą atrinktos komandos mokosi, kaip užauginti inovatyvią idėją iki sėkmingo verslo, o kauniečiai kviečiami dalyvauti nemokamuose seminaruose apie sėkmingo verslo kūrimą. 

Šių metų programoje – ypač daug programinės įrangos kūrėjų, siūlančių sprendimus marketingo, paslaugų užsakymo, finansų stebėsenos srityse. Kurdami inovatyvius sprendimus jie pasitelkia mašininio mokymosi, dirbtinio intelekto, virtualios realybės technologijas.

Vienas iš programos dalyvių į pre-akceleratorių pateko laimėjęs „Kauno startuolių“ hakatoną. Hakatono metu išvystę idėją, kaip padėti nuomonės formuotojams patogiau kurti turinį ir išlaikyti sekėjų dėmesį, sužavėjo komisiją ir gavo pakvietimą į pre-akceleratorių.

„Kuriame sutelktinio finansavimo platformą, orientuotą į įvairaus turinio kūrėjus. Į programą aplikavome norėdami išleisti produktą į rinką, atrasti naujų kontaktų ir užmegzti ryšius su potencialiais investuotojais,“ – teigia startuolio „Archistan“ įkūrėjas Adrijus Jakučionis.

Dar vieni programos dalyviai – „Ninedou“ – siūlo marketingo įrankį įmonėms, norinčioms žengti į Kinijos rinką.

„Tradicinės marketingo platformos, tokios kaip „Facebook“ ir „Google“, Kinijoje neveikia, vietoje jų yra kiniški analogai – „Baidu“, „WeChat“. Tačiau reklamuoti savo verslą užsienio kompanijoms yra labai sunku dėl kalbos ir kultūrinio barjero. Kartu su „Ninedou“ partneriais kuriame įrankį, pritaikytą vakariečiui vartotojui, kuris palengvina reklamos kūrimo ir paleidimo procesą į Kinijos rinką siekiantiems įeiti verslams,” – pasakoja Kasparas Sipavičius, vienas iš startuolio įkūrėjų.

Tarp kitų vystomų idėjų – internetinė platforma perkraustymo paslaugoms, marketingo įrankis lengvam ir pigiam video reklamų kūrimui, laiką taupantys paslaugų renginiams užsakymo įrankiai, finansinio raštingumo sprendimai. Dalyviams programa yra visiškai nemokama.

Prisijungė žinomos įmonės

Šiemet pre-akceleratoriaus dalyviai gauna ne tik tarptautinių mentorių konsultacijų – programa sulaukė ir didžiulio palaikymo iš rinkos lyderių. Daugiau nei 25 įmonės, tokios kaip „Tesonet“, „Hostinger“, „Telesoftas“, „NFQ“, „Satalia“, „JurisConsultus“, „Civitta“, „VDU Verslo praktikų centras“ bei pagrindiniai šalies investuotojai prisijungė prie „Kauno startuolių“ programos. Jų specialistai veda viešus mokymus, mentoriauja startuoliams, dalinasi savo verslo patirtimi ir prisideda buriant startuolių bendruomenę Kaune.

„Aktyvi startuolių ekosistema yra vienas svarbiausių magnetų tiek apie atvykimą į miestą svarstančiam versliam jaunimui, tiek įmonėms, kurios įgyvendina inovatyvius sprendimus. Jau dabar matome, kaip ši programa auga tiek kiekybiškai, pritraukdama vis daugiau žmonių į renginius, tiek kokybiškai, kai prie programos prisijungia vis daugiau kompetentingų įmonių ir ekspertų,“ – pasakoja programą inicijavusios VšĮ „Kaunas IN“ l.e.p. vadovas Tadas Stankevičius.

„Matyt, mūsų komandos vertybės ir vizija yra tiek artimos Kauno mieste kuriamiems ambicingiems ir veržliems, miestą vienaip ar kitaip auginantiems sprendimams, kad net nekilo abejonių antrus metus iš eilės palaikyti kūrybingus ir analogiškai mąstančius startuojančių verslų atstovus,“- patirtimi dalijosi programos startuolius konsultavusios advokatų kontoros „JurisConsultus“ advokatas Ramūnas Širvys.

„Kauno startuoliai“ programą organizuoja VšĮ „Kaunas IN“, ji finansuojama „Iniciatyvos Kaunui“ programos lėšomis. Viešus mokymus ir pre-akceleratoriaus veiklas įgyvendina konsultacijų įmonė „Civitta“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.