...

Kas sieja skėtį ir kelionę autostopu?

Verslas

2015.11.25

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Kas sieja skėtį ir kelionę autostopu?

„Voymigo“ įdėjos plėtotojai - Laurynas Zavadskis, Dovydas Van Gucht, Vytenis Vinciūnas bei Kristina Rukaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iš Kelmės kilęs Laurynas Zavadskis (19) visada mėgo keliauti ir bendrauti, todėl suprato, jog kelionių autostopu būdui reikalingos naujovės. Vaikinas sukūrė pirmąjį automobilių stabdymo skėtį ir išbandęs jį pamatė – idėja iš ties puiki. Prototipo sėkmė tapo tikslu sukurti ilgalaikį, gražų ir kompaktišką skėtį kelionėms autostopu. Taip atsirado „Voymigo“ idėja.

Voymigo = voyage + amigo

„Voymigo“ lietuviškai reikštų žodžių „kelionė“ ir „draugas“ sandūrą. Būtent tai yra įkurtos mažosios bendrijos esmė. Geriausios kelionės gyvenime vyksta su draugais, o daugiausia naujų žmonių, kurie vėliau taps draugais, pažinti gali keliaudamas autostopu. Tad sugalvojęs skėčių, skirtų kelionėms, idėją, Laurynas nesunkiai rado jį palaikančių kolegų. Kaip teigia „Voymigo“ komanda: „Vieno žmogaus idėja tapo keturių svajotojų tikslu“. Trys ISM universiteto studentai: Dovydas Van Gucht (19), Vytenis Vinciūnas (20), ir Laurynas Zavadskis (19) bei Vilniaus universiteto studentė Kristina Rukaitė (22) susipažino dar iki „Voymigo“ atsiradimo. Juos vienijo bendri interesai – pomėgis keliauti, susipažinti, atrasti. Tiesa, šiuo metu projektą vysto trys nariai, nes Vytenis, dėl asmeninių darbo priežasčių turėjo palikti komadą.

„Jei žmogus keliauja ir jam reikia skėčio, kodėl nepasirinkus tokio, kuris ne tik patvarus ir funkcionalus, bet ir gali pagelbėti keliauti efektyviau“

L.Zavadskis

Keičia autostopo tradicijas

Tikslinė „Voymigo“ auditorija orientuota į jaunus, trokštančius pigiai keliauti ir daug drąsos bei laiko kelionėms turinčius žmones. Patys daug keliaudami kūrėjai pastebėjo, jog autostopininkų naudojami kartoniniai stendai yra nefunkcionalūs, nepatogūs, užima daug vietos ir vėliau jų nėra kur palikti. Tuo tarpu skėtis praverčia daugumoje kelionių.

„Jei žmogus keliauja ir jam reikia skėčio, kodėl nepasirinkus tokio, kuris ne tik patvarus ir funkcionalus, bet ir gali pagelbėti keliauti efektyviau. Skėtis yra ryškus, informatyvus, daugiafunkcinis (galima pasislėpti nuo saulės ar lietaus). Ir užima kiek mažiau vietos nei įprastas kartoninis stendas“,-pasakoja L.Zavadskis.

Negana to, pašnekovo teigimu, šis skėtis yra ilgaamžis. Jo korpusas pagamintas iš stiklo pluošto – lengvos, bet itin tvirtos medžiagos. Raudona skėčio spalva ir iškelto nykščio ženklas lengvai atkreipia vairuotojų dėmesį ir bet kurioje šalyje yra suvokiamas, kaip stabdymo atitikmuo. Ant skėčio palikta balta vieta puikiai tinka kelionės tikslo užrašymui. Anot L. Zavadskio, patys išbandę skėtį jie teksto rašymo/trynimo limito dar nepasiekė. Tekstas lengvai nutrinamas ir gali būti užrašomas vėl, tad pirkėjas naudotį jį galės ne vienoje kelionėje.

Laukia naujo sezono

„Voymigo“ verslas veikia dar visai neseniai. Skėčiais imta prekiauti nuo šių metų rugpjūčio mėnesio. Nors susidomėjimo buvo sulaukta, gamybiniai procesai užtruko ilgiau nei komanda tikėjosi. „Verslo pradžiai reikėjo apie 5000 eurų, tačiau jie dar neatsipirko. Kiek per ilgai užtrukome gamindami skėčius, per tą laiką orai atvėso. Dabar ruošiamės kitam sezonui“,-pasakoja pašnekovas.

Šiuo metu skėtį galima įsigyti „Voymigo“ internetiniame puslapyje už 20 eurų. Tiesa, vien skėčiais apsiriboti jaunuoliai nežada. Jie savo veiklą ir internetinį puslapį mato kaip erdvę keliautojų ir vairuotojų susipažinimui, informacijos gavimui, o ir produktų, skirtų autostopininkams šie entuziastingi jaunuoliai yra sugalvoję dar ne vieną, todėl skėčiai kol kas tik lengva įžanga į tolesnį komandos startą.

Linkėjimai pradedantiesiems

Laurynas įsitikinęs, jog reikia tik labai norėti ir viskas pavyks, todėl visiems pradedantiesiems, dvejojantiems dėl savo idėjos vaikinas siūlo pradėti veikti ir nebijoti prašyti pagalbos. „Dvejojantiems galiu drąsiai pasakyti, jog bandyti kurti yra tikrai verta. Tačiau, norint ko nors pasiekti, negali būti jokių dvejonių. Jei kyla klausimų – klauskite, domėkitės. Visada galite susisiekti ir su manimi”,-pataria pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.