...

Iš Rusijos į Lietuvą: įleisti šaknis svetur nėra paprasta

Verslas

2015.10.08

Autorius: Gražina Vincel

Temos: , , .

Iš Rusijos į Lietuvą: įleisti šaknis svetur nėra paprasta

„Studio Epic“ įkūrėjai - Vera ir Timūras Zaytsevai. Gyčio Vidžiūno nuotr.

Prieš kelerius metus iš Rusijos į Lietuvą persikraustę Vera ir Timūras Zaytsevai nesėdi rankų sudėję. Dar 2010 m. Rusijoje gimusi „Studio Epic“ idėja kurti įvairius vaizdo klipus, pavyzdžiui, televizijų užsklandas ar įmonių produktų reklaminius vaizdo pristatymus, sėkmingai plėtojama ir Lietuvoje. Nors pirmą pusmetį svečioje šalyje išgyventi buvo nelengva, mat jaunam startuoliui iš užsienio įleisti šaknis svetur nėra toks paprastas uždavinys, dabar idėjos sumanytojai jau lengviau atsikvepia ir svarsto apie plėtrą į kitas šalis.

Paskatino emigracijos banga

„Iš Maskvos į Vilnių atvažiavome 2013 metais. Tuo metu daugelis iš Rusijos emigravo, taigi ta banga pagavo ir mus. Kodėl į Lietuvą? Tai yra kaimyninė šalis, netoli mūsų gimtinės. Be abejo, Lietuvoje yra mūsų draugų. Jie buvo vienas svarbiausių veiksnių renkantis šalį“, – pasakoja V. Zaytseva.

„Mūsų klientai yra tie, kas nori tinkamai prisistatyti Europos ar Rusijos rinkos žaidėjams“

T. Zaytsevas

T. Zaytsevas turi sukaupęs apie 15 metų darbo patirtį televizijoje, tad neprireikė ilgai svarstyti, kokioje srityje geriau kurti savo verslą. Dar gyvenant Rusijoje įvairioms įmonėms buvo kuriami vaizdo klipai, naudojant grafinį kompiuterinį dizainą. Tad ir dabar savo veiklą į Lietuvą perkėlę verslininkai siūlo tokius vaizdo klipus televizijoms, norinčioms turėti savo išskirtinę užsklandą, ar korporatyvinius, reklaminius vaizdo klipus verslo klientams. O vienas garsesnių neseniai įgyvendintų projektų buvo skirtas LNK televizijai.

Iššūkis – įrodyti vaizdo klipo vertę

Pašnekovai skaičiuoja, kad Lietuvos klientai pas juos sudaro apie trečdalį. Be jų, užsakymų sulaukiama iš Skandinavijos šalių, Jungtinės Karalystės, Rusijos. Pasak T. Zaytsevo, nėra tiek daug lietuviškų įmonių, galinčių sau leisti susikurti vaizdo klipą, o kai kurios nelabai dar suvokia šio produkto vertę.

„Manau, kad mūsų klientai yra ne tos Lietuvos įmonės, kurios orientuojasi į Lietuvos rinką, nes savo įvaizdžiui palaikyti apskritai pinigų neskiriama. Mūsų klientai yra tie, kas nori tinkamai prisistatyti Europos ar Rusijos rinkos žaidėjams“, – tvirtina jis.

Pašnekovo teigimu, neretai dar tenka susidurti su nuomone, kodėl reikia už siūlomą produktą mokėti nemenkus pinigus. Žmonės dar nepasirengę atseikėti dalį biudžeto lėšų savo įvaizdžiui kurti, pasitelkiant vaizdo klipus. Tačiau priešinga situacija yra su interneto tinklalapiu, kuriam įmonė negaili didesnio biudžeto, mat jis yra vienas svarbiausių dalykų prisistatant. „Apie vaizdo klipus tokio mąstymo dar nėra, todėl mums šiek tiek sunkiau. Ne visi dar supranta, kad tai yra toks pat tinkamas prisistatymo būdas kaip ir interneto tinklalapis“, – argumentuoja T. Zaytsevas.

Tikisi plėstis

Idėjos sumanytojai teigia, kad kitų investuotojų šiam verslui neieškojo, viską darė savo jėgomis. Tad, kai yra projektų, vis dar tenka paaukoti ir savaitgalius, ir šventines dienas. V. Zaytseva prisimena, kaip net per savo gimtadienį, šeštadienį, dirbo su vienu projektu. Pasak pašnekovės, tikslas yra ne pritraukti vienkartinių klientų, o juos išlaikyti, taigi tenka padirbėti.

Nors kurti verslą Europos šalyje lengviau nei Rusijoje, kurioje netrūksta biurokratijos, „Studio Epic“ įkūrėjai pripažįsta, kad yra tekę susidurti ir su politine problema: pasitaiko tokių, kurie nenori bendradarbiauti su įmone iš Rusijos. Tačiau pašnekovai neatmeta galimybės toliau plėstis ir įleisti gilesnes šaknis Skandinavijos, Jungtinės Karalystės rinkose ar turėti savo atstovų Latvijoje.

V. Zaytsevos patarimas kitiems startuoliams būtų paprastas – tiesiog nepasiduoti. Pasak jos, geriau ką nors padaryti ir gailėtis, nei gailėtis dėl to, kad nepabandei ko nors padaryti. „Reikia stengtis ir ieškoti, rasti ir nepasiduoti“, – vadovaudamasi Alfredo Tennysono citata, teigia verslininkė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.