...

Iš Anglijos atvežta idėja įgyvendinta Utenoje

Verslas

2015.12.13

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Iš Anglijos atvežta idėja įgyvendinta Utenoje

Tik moterims skirto sveikatingumo centro „Krispada“ įkūrėja - Kristina Valiulytė. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Utenoje gimusiai ir augusiai Kristinai Valiulytei (30) idėja aplankyti Jungtinėje Karalystėje, Sautamptone, gyvenančią draugę prieš dešimtmetį baigėsi netikėtu gyvenimo posūkiu. Mergina liko užsienyje ir, nepaisydama kuklių anglų kalbos žinių, ten pradėjo dirbti bei studijuoti. Galiausiai ji baigė anglų kalbos koledžą, o vėliau įgijo ir interjero dizainerės išsilavinimą. Tačiau darbo, atitinkančio specialybę, pašnekovei susirasti svečioje šalyje nepavyko, todėl po devynerių metų, praleistų lietingojoje Anglijoje, ji grįžo į Lietuvą. Tačiau ne tuščiomis – parsivežė verslo idėją, kurią įgyvendino Utenoje.

Nerado darbo, todėl sukūrė verslą

„Idėją paversti realybe mane paskatino nusivylimas dėl sunkiai susiklosčiusių darbo paieškų grįžus į Lietuvą. Neturėjau jokio materialaus turto ir iš naujo įleisti šaknis Utenoje buvo sunku, o santaupos tirpo labai greitai. Darbo ieškojau daugiau nei metus ir pagaliau supratau, kad jauni specialistai be patirties nereikalingi, todėl užsiregistravau Darbo biržoje ir įsijungiau į bedarbių gretas. Žinoma, vilties nepraradau, bet tas laikotarpis buvo sudėtingas. Jaučiausi neįvertinta ir neturinti galimybių pasireikšti ten, kur augau ir mokiausi. Būtent tuomet ir kilo verslo idėja įkurti tik moterims skirtą sveikatingumo centrą“, – pasakoja K. Valiulytė, kuriai tai tapo ne tik galimybe atsiskleisti ir įgyvendinti norus, bet ir prisidėti prie gimtojo miesto tobulinimo.

„Gyvendama Jungtinėje Karalystėje lankydavau sporto klubą, skirtą tik moterims, kur vyravo draugiška, moteriška, kvepalais dvelkianti atmosfera (kitaip nei vyrų pilnose sporto salėse). Pamaniau, kodėl gi tokios moteriškos oazės negalėtų būti Utenoje“

K. Valiulytė

Imtis verslo moterį paskatino ir Utenos verslo informacijos centras, suteikęs reikiamą techninę pagalbą: nuo patarimų iki paraiškų užpildymo. Vedama savo ryžto ir turėdama palaikymą, pagaliau ji įsteigė UAB „Krispada“.

„Paradoksalu, bet įkūrusi įmonę ir tapusi darbdave susidūriau su ta pačia jaunų specialistų patirties problema. Tačiau situaciją vertinau supratingai ir įdarbinau dvi Darbo biržoje registruotas bedarbes. Nors viena turėjo minimalią patirtį, o kita – jokios, dabar abi moterys puikiai dirba centre ir greitai tobulėja“, – tikina verslininkė.

Kurdama bendrovę, K. Valiulytė ne tik mėgavosi savirealizacija. Jai teko ir pavargti įveikiant pasitaikančias kliūtis. Sudėtingiausia buvo atitikti visus biurokratinius reikalavimus. Nors moteris ir manė, kad žino, kas jos verslui labiausiai tinka, o kas ne, vis dėlto standartai ir patalpų pritaikymo niuansai privertė ją sulėtinti darbo tempą ir daug ką permąstyti. Tiesa, pašnekovė dėl to neliūdi ir sako, kad į nustatytus rėmus telpanti įmonė dabar atrodo dar patikimesnė.

Vieta, skirta pabėgti nuo vyrų

Anot verslininkės, jos įkurtas sveikatingumo centras „Krispada“ yra vieta, į kurią moterys bėga pailsėti nuo savo vyrų. Ten jos gali atsipalaiduoti, sportuoti ir pasimėgauti grožio bei sveikatingumo procedūromis.

„Mūsų nedidelio miesto gyventojai mėgsta sportuoti, o ir galimybių tai daryti netrūksta. Yra treniruoklių salių, futbolo ir krepšinio aikštelių, baseinas. Tačiau, mano manymu, visa tai pernelyg vyriška, tad moterys ten sunkiai randa savo vietą. Gyvendama Jungtinėje Karalystėje lankydavau sporto klubą, skirtą tik moterims, kur vyravo draugiška, moteriška, kvepalais dvelkianti atmosfera (kitaip nei vyrų pilnose sporto salėse). Pamaniau, kodėl gi tokios moteriškos oazės negalėtų būti Utenoje“, – prisimena įgimtą norą organizuoti ir suburti žmones turinti moteris.

K. Valiulytei „Krispada“ yra ypatinga ne tik dėl išskirtinės veiklos krypties, bet ir dėl to, kad ją kurdama pritaikė Jungtinėje Karalystėje įgytą išsilavinimą. Tai leido išvengti daug papildomų išlaidų – uteniškė daugumą sveikatingumo centro interjero darbų planavo ar net atliko pati.

Visgi pradedančioji verslininkė greitai suprato, kad ne viską įmanoma įgyvendinti pagal pradinį planą, tačiau dėl to niekada nenusiminė ir nuolat ieškojo naujų kelių bei sprendimų.

„Juk planas tėra rodiklis, skirtas suprasti, kiek nuo jo nukrypstama, o šiek tiek nukrypstama visada“, – patirtimi dalijasi pašnekovė.

Jos įkurta įmonė 2014 m. buvo įvertinta Utenos verslo nominacija „Grįžtu į Lietuvą“. Tais pačiais metais bendrovę „Krispada“ apdovanojo ir Lietuvos darbo birža, darbdavių kategorijoje „Už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą“ skyrusi jai antrąją vietą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.