...

Įrankis pandemijos iššūkiams spręsti – greičiau nei per tris dienas

Verslas

2020.11.02

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , , .

Įrankis pandemijos iššūkiams spręsti – greičiau nei per tris dienas

Hexito komanda Asmeninio albumo nuotr.

Paskelbus apie privalomą pasilinksminimo ir maitinimo įstaigų lankytojų registraciją, verslas liko nežinioje. Kaip tai įgyvendinti? Kaip apsaugoti vartotojų duomenis? Šiems iššūkiams spręsti į pagalbą atėjo startuolis „Hexito“, sukūręs nemokamą įrankį žmonių registracijai vykdyti. 

Startuolio bendraįkūrėjis Justas Piliukaitis pasakoja, kad idėja kilo žaibiškai: „Idėja kilo perskaičius, kad nuo pirmadienio įstaigoms bus privaloma registruoti savo lankytojus. Pamatėme, kad rinkoje nėra panašaus sprendimo ir nusprendėme padėti. Sukūrėme nemokamą lankytojų registravimo įrankį „CovReg“.“

Įrankis išskirtinis tuo, kad yra draugiškas vartotojui. Kartą suvedus reikiamus duomenis, kitą kartą pakaks tik nuskaityti QR kodą. Taip sutaupoma ir kantrybės, ir laiko. 

IT profesionalai

Paklaustas, kaip pavyko tokiu žaibišku greičiu įsilieti į rinką ir sukurti naują įrankį, J. Piliukaitis tikina, kad viskas pavyko tik itin profesionalios komandos dėka.

„Entuziazmas, užsidegimas ir didelė komandos patirtis dirbant kartu ir kuriant įvairias sistemas leido įgyvendinti ši sprendimą kiek greičiau nei per tris dienas“, – teigia pašnekovas.

Anot jo, visą procesą apsunkino ir sulėtino tai, kad paraleliai buvo kuriamos papildomos programėlės mobiliųjų įrenginių naudotojams. 

„Paraleliai kūrėme ir programėlę „iOS“ bei „Android“ įrenginiams, o tai šiek tiek sulėtino pagrindinio produkto paleidimą. Programėlę „iOS“ ir „Android“ įrenginiams nusprendėme atidėti, kai pamatysime vartotojų poreikį“, – atskleidžia J. Piliukaitis.

„Hexito“ yra Lietuvoje įsikūrusi IT sprendimų įmonė, kurios specializacija – sistemų kūrimo bei sistemų integravimo sritys. Komanda kuria sprendimus finansinių technologijų, telekomunikacijos, prekybos, logistikos bei pramogų industrijoms, o dabar savo ilgametę patirtį pritaiko ir kilniam tikslui – padeda kitoms įmonėms lengviau prisitaikyti prie pandemijos iššūkių.

„Specializuojamės verslo sistemų kūrimo srityje, daugiausia dirbame su finansinių technologijų projektais, unikaliomis sistemomis bei mobiliosiomis programėlėmis. Mūsų komanda susideda iš ilgametę patirtį turinčių specialistų kurie mėgsta priimti iššūkius bei prisidėti prie visuomenei naudingų projektų“, – sako J. Piliukaitis.

Apmokestinti neketina

Rinkoje šiuo metu toks sprendimas svarbus ir reikalingas. Startuolio padovanotas įrankis sutaupo verslams ir laiko, ir pinigų, mat nereikia galvoti apie papildomas sistemas. Tiesa, paklaustas apie galimą įrankio apmokestinimą, J. Piliukaitis patikina, kad kol kas tokių planų komanda neturi, o esant poreikiui mielai pasidalins idėja ir su kitų šalių verslais, jų iššūkiams spręsti. 

„Planuose nėra įrankio apmokestinimo. „CovReg“ laikysime tol, kol jis bus aktualus ir reikalingas visuomenei. Jeigu panašus poreikis registruoti lankytojus atsirastų ir kitose šalyse, mes mielai pasidalinsime savo sukurtu sprendimu“, – teigia verslininkas. 

Anot jo, startuolių pasaulyje ir pradedant bet kokią kitą savo veiklą svarbiausia nebijoti, o pradėjus nesustoti. Šia idėja besikliaudama komanda rinkai padovanojo itin reikalingą sprendimą per rekordiškai trumpą laiką, tad sėkmės savo idėjų įgyvendinimo kelyje J. Piliukaitis linki ir kitiems pradedantiesiems. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.