...

Investuotojai paruošė 100 000 EUR investiciją

Verslas

2021.04.19

Autorius: bzn start

Temos: , .

Investuotojai paruošė 100 000 EUR investiciją

R. Rudokienė Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvos ir užsienio startuolių registracija į inovatyvių verslų konkursą „Startup Fair Pitch Battle“ jau prasidėjo. Renginys įvyks birželio 3-4 d. Vilniuje, o investicijų srautas į perspektyviausius startuolius galimai padidės dar vienu 100 000 Eur finansiniu „įkrovimu“. 

„Pastarieji metai aiškiai parodė vis stiprėjančią startuolių įtaką Lietuvos ekonomikai. Startuoliai buvo bene vienintelis sektorius, sugebėjęs augti ir plėstis net ir pandemijos metu. Inovatyvių verslų kūrėjai sugebėjo greitai prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos, koreguoti savo verslo modelius, pasiūlyti naujų sprendimų bei pritraukti investicijas. Todėl šiais metais organizuodami vieną laukiamiausių startuolių renginių „Startup Fair: Recharge“, kviečiame visus pasidalinti išmoktomis pamokomis. Būtent šių metų pagrindinę renginio temą dedikavome persikrovimui (angl. recharge). Siekdami padėti dar sėkmingiau judėti pirmyn, startuolius kviečiame „Pitch Battle” kovose varžytis dėl 100 000 Eur investicijos. Ji taps puikiu finansiniu „įkrovimu“ tolesnei plėtrai“, – sako Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Pasak jos, šiais metais prie renginio „Startup Fair: Recharge“ pagrindinio investicinio fondo įsteigimo prisidėjo du Lietuvos startuolių ekosistemos dalyviai: verslo angelų tinklas „LitBAN“ ir rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“. Investuotojai atskleidžia į ką labiausiai atsižvelgs vertinant, kuris startuolis yra verčiausias laimėti pagrindinį investicinį prizą.

Kokių startuolių žvalgysis investuotojai šiemet?

Renginio „Startup Fair: Recharge“ startuolių konkursas „Pitch Battle“ kasmet sulaukia didžiulio startuolių ir investuotojų dėmesio. Jo metu tiek Lietuvos, tiek užsienio startuoliai turi neeilinį šansą prisistatyti investuotojams, o pastariesiems tai galimybė įvertinti rinkoje esantį investicinį potencialą.

„Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ nuolat ieško įvairių, didelį potencialą turinčių startuolių ir tikisi juos sutikti renginio „Startup Fair: Recharge“ konkurse „Pitch Battle“. Kartu su „Coinvest Capital“ planuojame geriausiam startuoliui pasiūlyti iki 100 000 Eur investiciją, tačiau sandorio suma yra derybų ir pasirinkto startuolio potencialo klausimas. Visgi, svarbu paminėti, kad labai svarbus aspektas tiek pristatant, tiek derantis dėl investicijos – finansinės „injekcijos“ panaudojimo plano turėjimas. Investicijos lengviau pasiekiamos, kai aiškiai suprantama, kaip pritrauktas kapitalas startuoliui padės augti“, – neslepia Justinas Pašys, Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ vadovas.

Investavimo galimybių ieškantys investuotojai pasižymi gerų verslo idėjų įžvalgumu ir daug dėmesio skiria startuolių vystymosi potencialo įvertinimui. Tačiau konkurso „Pitch Battle“ metu jie vertina ir daug kitų įvairių kriterijų.

„Ieškosime ir dėmesį labiausiai kreipsime į startuolius, kurie turi aiškius plėtros į užsienį planus ir, kurių siūlomi produktai arba paslaugos gali generuoti pakankamą pardavimų augimą kasmet. Kalbant apie startuolių veiklos sritį, fondą dominančios sritys neapsiriboja vien naujausiomis technologijomis. Be abejo vertiname ir industrijos, kurioje veikia startuolis vystymosi greitį, atkreipiame dėmesį į makro tendencijas ir sritis, kurios šiuo metu laikomos perspektyviausiomis – sveikatos priežiūra ar medicina, dirbtinis intelektas bei kitos aukštosios technologijos“, – atskleidžia Viktorija Vaitkevičienė, rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ vadovė.

Startuolių registracija į konkursą „Pitch Battle“ jau prasidėjo ir vyks iki gegužės 15 d. renginio „Startup Fair: Recharge“ svetainėje www.startupfair.lt

Daugiau nei konkursas

Šiemet „Startup Fair: Recharge“ renginio metu taip pat vyks konferencija, kurios pagrindinės temos suksis apie švietimo technologijas (angl. „EdTech“), kibernetinio saugumo sprendimus (angl. „CyberTech“) bei kitas technologijas. O savo patirtimi ir pamokomis dalinsis sėkmingiausių Lietuvos startuolių kūrėjai, naujai „įsikrovę“ startuoliai, kurie sugebėjo atrasti naujų galimybių ir augti pandemijos metu bei kiti ekosistemos atstovai. Renginio metu taip pat vyks startuolių individualūs susitikimai su investuotojais.

Inovatyvių verslų konkursas „Pitch Battle“ yra didžiausio Baltijos šalyse startuolių renginio „Startup Fair: Recharge“ dalis, kurį jau 9 metus iš eilės Lietuvoje organizuoja „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros fasilitatorius „Startup Lithuania“. Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos, šiais metais dviejų dienų renginys vyks birželio 3-4 d. ir, jei aplinkybės bus palankios, bus organizuojamas hibridiniu formatu, kai ribotas dalyvių skaičius turės galimybę renginyje dalyvauti gyvai „Vilnius Tech Park“ lauko erdvėse, o visas renginys visiems bus nemokamai transliuojamas internete.  Daugiau informacijos apie renginį „Startup Fair: Recharge“ ir startuolių konkursą „Pitch Battle“: www.startupfair.lt

Ekspertai

Roberta Rudokienė

Roberta Rudokienė

Vadovė / „Startup Lithuania“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.