...

Idėja – vienetiniai gaminiai – vienoje vietoje

Verslas

2021.05.03

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Idėja – vienetiniai gaminiai – vienoje vietoje

R. Valinskienė Dalios Ragauskaitės nuotr.//

Skuodo gyventoja Rasa Valinskienė (48) save geriausiai išreiškia per tautiškumą, liaudišką muziką ir rankų darbo gaminius. Tai, kad pastarieji tapo ir jos nauja veiklos dalis, vadina visišku atsitiktinumu. Aktyvi Skuodo rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Bartuva“ narė prieš pora mėnesių pasinėrė į internetinės parduotuvės Syvas.lt, kurioje pristatomi ir parduodami vienetiniai, su meile ir džiaugsmu pagaminti kruopščiausių Lietuvos kūrėjų rankdarbiai, kūrimą ir valdymą.

Patinka ir mokytis, ir mokyti

Baigusi tuometinę Skuodo 1–ąją vidurinę mokyklą, pašnekovė įstojo mokytis dainavimo meno į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Ten jai patiko ir sekėsi. Iki pat šiol patinka ir mokytis, ir mokyti. Baigusi muzikos pedagogikos bakalauro studijas Klaipėdos universitete ir viešojo administravimo magistro studijas Kauno technologijos universitete, dirbo muzikos mokytoja, sakralinės muzikos ansamblio „Animus“ vadove. Pradėjusi naują veiklą R. Valinskienė sako, kad ši yra labai įvairiapusė. Reikia išmanyti įvairias sritis, kurių pritaikymas aktualus visiems be išimties verslams, taip pat čia atsiskleidžia ir daug erdvės kūrybai ir kūrybiškumui. Nuo įvairių idėjų generavimo ir įgyvendinimo, prekių aprašymų, straipsnių, kuriuos pradėjo rašyti ir skelbti el. parduotuvės Syvas.lt naujienų skiltyje ir kt. Plėtojant šį verslą reikalingos ir dizaino, ir fotografijos, ir nuotraukų redagavimo žinios, įgūdžiai ir kt. 

Prielankumas rankdarbiams peraugo į verslą

R. Valinskienė sako niekada nemaniusi, kad jos prielankumas rankdarbiams kada nors galėtų peraugti į verslą. „Tačiau likimas lėmė, kad vieną dieną el. paštu gautas pasiūlymas dalyvauti Skuodo rajono savivaldybės administracijos organizuojamuose el. prekybos mokymuose pakeitė mano gyvenimą. Karantinas, pasiūlyta galimybė, žmogiškas smalsumas ir noras mokytis naujų dalykų buvo tos dedamosios dalys, tądien atvedusios mane prie kompiuterio ir paskatinusios paspausti „Zoom“ nuorodą“, – pasakoja iki tol nei su el. prekyba, nei su el. parduotuvių kūrimu neturėjusi nieko bendra pašnekovė, po baigtų mokymų šiek tiek pasvarsčiusi ir nusprendusi imtis darbo.

Naudojasi patyrusių žmonių patarimais

Elektroninės parduotuvės Syvas.lt įkūrėja R. Valinskienė dėkinga už jai padedančių specialistų pagalbą: ilgametę el. prekybos patirtį turinčiai konsultantei ir lektorei Almai Užusienei („Pradinis impulsas“), programuotojui Modestui Galčiui („WebMode“) ir fotografei Julitai Šiemaitei („Griebk akimirką“). Su jų pagalba el. parduotuvę jai pavyko įkurti mažiau nei per du mėnesius. „Visas tas laikas buvo vienas didelis iššūkis, – pripažįsta moteris ir prideda, kad nuo tos dienos, kai apsisprendė, kasdien mokosi daugybės naujų dalykų. – Prie jau turimų keleto skirtingų veiklų (vertimo paslaugų, finansų konsultantės darbo gyvybės draudimo bendrovėje „Compensa Life“) prisidėjus dar ir el. prekybos verslui, tenka viską daryti greičiau, mažiau miegoti, būti labiau organizuotai ir disciplinuotai. Turint patyrusį vedlį daug kas buvo paprasčiau. Nenorėjau reikiamos patirties įgyti bandydama, klysdama ir mokydamasi iš klaidų. Tam būtų reikėję daug daugiau laiko.“

Siekia auginti žinomumą

Svarbiausia savo verslo etapo užduotimi R. Valinskienė įvardija el. parduotuvės Syvas.lt žinomumą, matomumą, populiarumą ir rankų darbo gaminių mylėtojų gretų auginimą. 

„Džiaugiuosi, kad įkūrusi el. prekybos verslą, darydama tai, kas man įdomu, galiu padėti ir kitiems. Mintis, kad kas nors galėtų padėti smulkiesiems Skuodo rajono kūrėjams realizuoti jų gaminamus rankdarbius, man buvo kilusi maždaug prieš 8 metus. Apie tai, kad tas „kas nors“ kažkada būsiu aš pati, nebuvau pagalvojusi. Rankų darbo gaminiai – ypatingi. Gimę iš didžiulio noro kurti, išmyluoti, nuglostyti, valandų valandas laikyti rankose, glausti prie širdies“, – įsitikinusi ji. 

Nauda iš karantino

Dabartiniu pandemijos laikotarpiu žmonės, kuriantys namuose, neteko pagrindinių savo gaminių pardavimo kanalų – mugių, švenčių ir kt., tad ši parduotuvė yra geras būdas išlikti, padėti sau ir talentingiems bei nagingiems Lietuvos gamintojams. „Pirkdami iš savų, padedame savo šalies ūkiui augti ir klestėti. Jeigu drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią, užlaikyti, pagreitinti ar net sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje, kas žino, ką galime mes? – svarsto pašnekovė. Ji netgi juokaudama pasidalina eretiška mintimi, kad geresnio laikotarpio gyvenime kaip šis karantinas, kažin ar yra turėjusi. – Marios laiko sau: saviugdai, savišvietai, knygoms, jogai, buvimui su šeima, mokymuisi, domėjimuisi naujais dalykais, dalyvavimui nuotoliniuose mokymuose ir t. t. Šis verslas todėl ir atsirado, kad buvo karantinas. Šiuo laikotarpiu didelė dalis mūsų įprastų veiklų persikėlė į virtualią erdvę. Prekybai internetu joks virusas nė motais. Na, nebent virtualus virusas.“

Galimybės tvyro ore

Ilgas valandas skyrusi dar laisvo pavadinimo paieškoms, el. parduotuvės Syvas.lt savininkė džiaugiasi, kad jai labai pasisekė, nes verslo kūrimui gavo daugiau nei 10 000 eurų paramą iš Skuodo miesto vietos veiklos grupės, įgyvendinančios projektą „Parama pradedantiesiems Skuodo miesto verslininkams“. Projektas finansuojamas Skuodo miesto vietos plėtros 2016–2022 m. strategijos lėšomis (Europos socialinio fondo, LR valstybės biudžeto ir Skuodo rajono savivaldybės biudžeto lėšomis). Tad didelių asmeninių lėšų investicijai neprireikė. Iš projekto lėšų įsigijo visą fotografuoti reikalingą įrangą ir turi galimybę mokytis fotografijos paslapčių pas talentingą Skuodo fotografę J. Šiemaitę. Išmoko daug naujų verslui vystyti reikalingų ir naudingų dalykų. Džiaugiasi laime sutikti ir bendrauti su įdomiais ir kūrybingais žmonėmis, kurie dosniai dalijosi tuo, ką turi geriausio. 

R. Valinskienė taip pat dalyvauja VšĮ „Versli Lietuva“ sukurtoje verslo mentorystės programoje, kur patyrę verslininkai, įvairių sričių specialistai, neatlygintinai dalijasi savo žiniomis ir patirtimi su augti bei tobulėti siekiančiais verslo atstovais Lietuvos regionuose įsikūrusiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“. Mentoriai nuosekliai, iki vienų metų, konsultuoja prie programos prisijungusius verslo atstovus. 

„Mėgstu kartoti, kad galimybės tvyro ore. Ypač šiuo laikotarpiu. Raginu visus, svajojančius išbandyti save naujose veiklose, taip ir padaryti. Situacija iš pirmo žvilgsnio atrodanti nepalanki, įdėmiau pasižiūrėjus, gali virsti puikia galimybe. Visiems linkiu drąsos ir įkvėpimo“, – šypsodamasi sako R. Valinskienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.