...

Į telemedicinos startuolį – 2,4 mln. eurų investicijų per metus

Verslas

2021.08.25

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Į telemedicinos startuolį – 2,4 mln. eurų investicijų per metus

Smart Vision Asmeninio albumo nuotr.

Telemedicinos startuolis „Smart Vision“ iš Europos verslo angelų užsitikrino naują 200 tūkst. eurų investiciją. Netrukus investicijų krepšelį papildė dar viena, 400 tūkst. eurų vertės, investicija iš rizikos kapitalo fondo „Open Circle Capital“. Šiemet startuolis savo kraityje jau turi pritraukęs beveik pustrečio milijono eurų investuotų lėšų.

Dar metų pradžioje „Smart Vision“ generalinis direktorius Arūnas Vismantas paskelbė apie 1,8 mln. eurų iš rizikos kapitalo fondo „Open Circle Capital“ ir taip sėkmingai atidarė šių metų investavimo etapą. 

„Kai įgauname augimo pagreitį, auga ir mūsų investuotojų medžioklė. Patobulinome visus procesus, supaprastinome ir pagerinome klientų patirtį. Konversijų rodikliai nuolat auga ir mes einame tvirtu keliu į dar spartesnį augimą “, – sako A. Vismantas.

Planuoja sutelktinio finansavimo kampaniją

Šiais metais „Smart Vision“ planuoja pradėti papildomą kapitalo pritraukimo kampaniją sutelktinio finansavimo platformoje „Crowdcube“.

„Bendraudami su investuotojais supratome, kad dalyvaudami sutelktinio finansavimo platformoje tapsime dar labiau žinomi. Taip pat, tikėtina, jog tai papildomai leis mums surinkti 2 mln. eurų. Baigiame išsamias kampanijos detales ir tikimės, kad tai bus džiugi žinia visai Europos investicijų rinkai“, – pasakoja verslininkas. 

Ambicijos, skirtos sutelktinio finansavimo platformai, gana aukštos. Tikimasi, kad tai taps katalizatoriumi 5–10 mln. eurų pritraukimui ir atvers dar platesnes galimybes Vakarų Europoje. A. Vismantas atvirauja, kad siekiama padidinti startuolio „Smart Vision“ vertę nuo 10 mln. iki 50–60 mln. eurų. 

Inovatyvus požiūris

A. Vismantas pasakoja, kad verslo sėkmę lemia inovatyvus požiūris į iš pirmo žvilgsnio atrodytų paprastus procesus. Startuolio sukurta B2B platforma tradicines optikos bei akinių parduotuves paverčia daugiakanaliu skaitmeniniu verslu.

„Mūsų platforma sujungia visame pasaulyje esančius kokybiškų rėmelių ir lęšių gamintojus, optikus, optometristus ir vartotojus. Platforma automatizuoja visus procesus, padeda išvengti tarpininkų, leidžia greičiau ir pigiau pristatyti galutinį produktą“, – vardija pašnekovas.

Ypatinga nauda šiame kontekste tenka vartotojui. Jis ne tik gali įsigyti reikiamas prekes už geresnę kainą, tačiau neišeidamas iš namų išsirinkti gaminius, kuriems išbandyti bei apsispręsti dėl jų įsigijimo seniau reikdavo daugiau laiko ir vaikščioti po skirtingas optikas.

„Smart Vision B2C“ platformoje vartotojas gali virtualiai išbandyti akinius internetu, naudodamas tik kompiuterį ar telefono kamerą. Vartotojai gali nemokamai užsisakyti iki 4 kadrų išbandymo paslaugą. Siūlome 100 proc. nemokamą nuotolinį akių patikrinimą. Rėmeliai ir lęšiai pristatomi tiesiai iš gamintojų, be tarpininkų. Mes automatizavome visus įprastus žmonių darbus tradicinėje optikoje, taip galutiniam vartotojui grąžindami pridėtinę vertę ir pelno maržas. „Smart Vision“ dirba tik su patvirtintais partneriais, o visas mūsų produktas yra 100 proc. pagamintas ES“, – sako A. Vismantas.

Optimizuojami procesai

„Smart Vision“ pavyko sukurti sėkmingai veikiančius algoritmus, dėl kurių procesai sėkmingai optimizuojami ir taip sutaupomos išlaidos. 

„Sukurti algoritmai valdo visus gamybos procesus – nuo užsakymo pateikimo iki galutinio pristatymo. Gamybos laboratorijos parenkamos automatiškai, atsižvelgiant į vartotojų geografinę padėtį. Tai kelis kartus pagreitina akinių gamybą ir leidžia pristatyti galutinį produktą visame pasaulyje tiesiai klientui į namus“, – sako verslininkas.

Praėjusiais metais pasaulinės akinių rinkos vertė pasiekė 140 mlrd. JAV dolerių. Jeigu vertintume analitikų prognozes, galima matyti, kad rinkos augimas numatomas toks pat spartus dar ateinančius ketverius metus. Šiandien Europoje tik 5 proc. akinių parduodama internetu, tačiau prognozuojama, kad šis segmentas augs itin sparčiai, kai kuriose rinkose iki 50 proc. kasmet. Startuolio „Smart Vision“ sprendimai sėkmingai įsiliejo į dinamiškai augančią ir daug potencialo turinčią rinką. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.