...

„HeavyFinance“ pritraukė 3 mln. Eur rizikos kapitalo investiciją

Verslas

2023.03.28

Autorius: bzn start

Temos: , .

„HeavyFinance“ pritraukė 3 mln. Eur rizikos kapitalo investiciją

HeavyFinance įkūrėjai Laimonas Noreika, Darius Verseckas ir Andrius Liukaitis // Petro Juotkos nuotr.

Finansinių technologijų startuolis „HeavyFinance“ gavo 3 mln. Eur investiciją. Į bendrovę šiame investicijų etape investavo rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“. Sujungdama investuotojus su ūkininkais, „HeavyFinance“ siekia iki 2050 m. iš atmosferos pašalinti 1 gigatoną anglies dioksido. 

Kapitalą kreips į tvarius ūkius

Didelė dalis pritrauktų investicijų bus skirta naujo bendrovės produkto – Žaliųjų paskolų – plėtrai. Bendrovė vasario mėnesį investuotojams pristatė galimybę uždirbti teikiant beprocentes paskolas ūkininkams mainais į dalį CO2 sertifikatų. Investavę į šias paskolas gauna ne įprastas palūkanas, o dalinasi iš CO2 sertifikatų pardavimo gaunamą grąžą kartu su paskolas imančiais ūkininkais.

Per Lietuvos banko reguliuojamą sutelktinio finansavimo platformą investuotojai ūkininkams nuo 2020 m. paskolino daugiau nei 33 mln. Eur ir gavo per 3.5 mln. Eur grąžos. Į Žaliąsias paskolas per pirmąjį mėnesį investuota 250.000 Eur.

„Šią savaitę pristatyta Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaita detaliai parodo, kad turime didinti išorinio finansavimo prieinamumą prie tvarių sprendimų pereinantiems verslams. Susiformavusios CO2 sertifikatų rinkos dėka pristatėme dviženklę grąžą investuotojams generuojantį produktą, kuris ūkininkams padeda pereiti prie tvariosios žemdirbystės ir taip sugerti kituose sektoriuose išskiriamą anglies dvideginį. Su juo šiais metais sparčiai plėsimės Lenkijoje ir Lietuvoje, produktą pristatysime kitose veiklos rinkose“, – komentuoja Laimonas Noreika, bendrovės direktorius.

Be to, 33 darbuotojus turinti bendrovė šių metų pabaigoje planuoja pradėti platformoje skelbti paskolas iš dar vienos Europos valstybės. Iki metų pabaigos tarptautinę komandą planuojama išauginti iki 45 darbuotojų.

Tinkamas laikas ir komanda

Arvydas Bložė, į startuolį investavusios rizikos kapitalo fondų valdytojos „Practica Capital“ partneris, atkreipia dėmesį, kad instituciniai investuotojai ir įvairių sektorių verslai yra vis labiau spaudžiami, ir vis labiau patys domisi, kaip savo investicijomis ne tik didinti grąžą, bet ir teigiamą įtaką planetai.

„Kapitalo rinkose sparčiai auga apetitas žaliosioms investicijoms, todėl anksti į CO2 sertifikatų rinką žengusioje „HeavyFinance“ matome eksponentinio augimo potencialą. 2022 m. išaugusio neapibrėžtumo aplinkoje bendrovė pademonstravo griežtą finansinę drausmę kartu toliau išlaikydama tvarią plėtrą. Taigi, investavome matydami tinkamą laiką tvariai finansų inovacijai ir stiprią „HeavyFinance“ vadovų komandą,“ – komentuoja Arvydas Bložė.

Practica Capital“ praėjusių metų pabaigoje skelbė apie naujo 70 mln. Eur rizikos kapitalo fondo steigimą. Tai yra viena pirmųjų šio fondo investicijų.

Laimono Noreikos, Dariaus Versecko ir Andriaus Liukaičio įkurta „HeavyFinance“ jau yra pritraukusi daugiau nei 4,2 mln. Eur investicijų. Ankstesniuose etapuose į bendrovę investavo rizikos kapitalo fondų valdytojai „BlackPearls“, „bValue“, „Startup Wise Guys“ ir verslo angelai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.