Pagrindinis „A serijos“ etapo investuotojas yra Didžiosios Britanijos investicinis fondas „Piton Capital“, siejamas su tokiais prekių ženklais kaip „Ferryhoppeer“, „Mediately“. Investicijų dalis padidino dabartiniai investuotojai – Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė „Practica Capital“ ir pirmojo Lietuvos vienaragio „Vinted“ bendraįkūrėjas Mantas Mikuckas.

Vienas iš „Ovoko“ įkūrėjų ir vadovas Justinas Baranovskis sako, kad investicija bus skirta efektyvesniam produkto vystymui ir spartesniam komandos augimui.

Investicija patvirtina vystomos paslaugos potencialą

„Įtvirtinome verslą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, aktyviai veikiame ir kitose Europos rinkose. Tai, kad investiciją pritraukėme itin sudėtingomis rinkos sąlygomis, tik patvirtina didelį vystomos paslaugos potencialą ir vartotojams kuriamą aktualią vertę. Gauta investicija padės šiuo potencialu pasinaudoti jau šiandien“, – sako J. Baranovskis.

„Ovoko“ vadovo teigimu, šiuo metu naujų ir naudotų autodalių rinka Europoje vertinama bent 70 milijardų eurų, tačiau modernių sprendimų elektroninėje erdvėje trūksta, pardavimai internetu sudaro gana mažą rinkos dalį. Pirmąsias investicijas „Ovoko“ pritraukė dar 2020 m. pabaigoje ankstyvosios plėtros (angl. seed) stadijoje iš kelių fondų ir kitų privačių investuotojų.

Lietuvoje veiklą „Ovoko“ pradėjo 2016 m., šiuo metu komandą sudaro daugiau kaip 100 specialistų iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Lenkijos. Startuolio vystoma el. prekybos platforma vienija per 2 tūkst. pardavėjų, valdančių daugiau kaip 6 mln. autodetalių.