...

Grįžę į Lietuvą nutarė rizikuoti

Verslas

2015.09.24

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Grįžę į Lietuvą nutarė rizikuoti

Nemokamos darbų ir paslaugų pasiūlos bei paieškos sistemos kūrėja - Kristina Užusienė. Asmeninio albumo nuotr.

Išbandžiusi daugybę darbų nuo parduotuvės kasininkės iki muziejaus sekretorės, iš Panevėžio rajono kilusi, o dabar Panevėžyje gyvenanti Kristina Užusienė (28) didžiausioms savo gyvenimo permainoms ryžosi grįžusi iš Anglijos, kur kartu su vyru gyveno ir dirbo dvejus metus. Patyrę, kiek nepatogumų ir laiko atima patikimų kraustytojų paieškos, juodu nusprendė, kad galėtų šį rūpestį palengvinti tiems, kas su juo dar susidurs. Nutarę pasidalyti savo sukaupta ir atrinkta informacija, sukūrė projektą – nemokamą darbų ir paslaugų pasiūlos bei paieškos sistemą. Vyro paskatinta K. Užusienė tapo verslo įkūrėja ir projekto vadove. Ji prisipažįsta, kad versle yra naujokė, tačiau tiki, kad sėkmę lemia įdėtas darbas, pastangos ir kantrybė. Didžiausias iššūkis įgyvendinant kilusią idėją iš mažo savo šeimos biudžeto, pasak moters, buvo atsisakyti nuolatinio darbo ir užtikrintų pajamų, atostogų ir sumažinus savo poreikius nusiteikti keletą mėnesių ar daugiau laukti pirmojo uždarbio.

Persikraustė kartu su verslo idėja

Neakivaizdžiai studijavusi Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete bei įgijusi viešojo administravimo bakalauro kvalifikacinį laipsnį, K. Užusienė studijas derino su darbu – per penkerius metus jų pakeitė ne vieną. Tačiau, dvejus metus išdirbusi Lietuvos liaudies buities muziejaus sekretore, nutarė išvykti į užsienį.

„Šis verslas įdomus, nes skatina tobulėti, gilinti savo žinias, dalyvauti konferencijose, seminaruose, kurie, be visa ko, padeda susirasti ir reklamos partnerių ar investuotojų“

K. Užusienė

Šį pavasarį ji apsisprendė grįžti atgal į Lietuvą ir susidūrė su problema – besiskelbiančių vežėjų iš Anglijos į Lietuvą internete apstu, tačiau išsirinkti iš jų gausos nebuvo paprasta, paieškos atėmė daug laiko. „Trūksta atsiliepimų. Tad tradiciškai klausinėjome pažįstamų. Beieškant man šmėstelėjo mintis: kaip būtų patogu, jei tokią informaciją, kartu ir rekomendacijas, atsiliepimus būtų galima paskelbti ir saugiai bei pigiai rasti viename puslapyje elektroninėje erdvėje“, – tuomet kilusias mintis prisimena pašnekovė.

Suprasdama, kad patikimos informacijos stygių jaučia ne tik juodu su vyru, bet ir dauguma šiuolaikinių žmonių, kurie dėl spartaus gyvenimo tempo mielai naudojasi naujovėmis, K. Užusienė žvelgė dar plačiau: užsiėmę žmonės ne visada turi laiko patys ieškoti, kas galėtų suorganizuoti jų vestuves, sukurti šventės dekoracijas, iškepti skanų tortą ar surasti patikimą auklę. Patikimo darbuotojo ar pagalbininko paieškoms reikia ne tik daug laiko, bet ir tam tikro išmanymo. Kita vertus, informacija apie siūlomus darbus aktuali ir įvairių sričių specialistams: amatininkams, smulkiesiems verslininkams, pagaliau darbuotojams ar studentams, norintiems papildomai užsidirbti. Neabejodama, kad atrado dar neužpildytą paslaugų nišą, moteris daug nelaukė.

Vyras – verslo partneris

Pasidalijusi mintimis su vyru, pašnekovė sulaukė ne tik jo pritarimo ir paskatinimo įgyvendinti šią verslo idėją, bet ir pagalbos ją įgyvendinant. „Šiuo metu Andrius yra mano partneris ir komandos narys. Mano vyras nuolatos verslavo, todėl ir mane paskatino grįžus iš užsienio ne ieškotis darbo, o užsiimti verslu“, – sako veikli moteris ir prisipažįsta, kad iki šiol versle jaučiasi naujokė, tačiau sakosi jau spėjusi įvertinti, kad šiais laikais elektroninis verslas yra skatinamas ir labai patogus, nes galima dirbti nuotoliniu būdu, namie, nereikia turėti savo biuro ir brangiai už jį mokėti. „Šis verslas įdomus, nes skatina tobulėti, gilinti savo žinias, dalyvauti konferencijose, seminaruose, kurie, be visa ko, padeda susirasti ir reklamos partnerių ar investuotojų“, – sako K. Užusienė.

Daugiausia prireikė techninių žinių

Norėdami sukurti patogią ir gerai veikiančią sistemą, sutuoktiniai daug diskutavo, o labiausiai jiems prireikė techninių dalykų išmanymo ir IT specialistų pagalbos. Tuo rūpinosi K. Užusienės vyras. Be to, patiems sunku atlikti tuos darbus, kuriuos geriausiai išmano profesionalai, pavyzdžiui, pasirinkti geriausius informacijos platinimo būdus ar redaguoti tekstus. Kaip patys įsitikino, apie veikiančią sistemą nėra paprasta informuoti. „Mums padeda „BZN start“ projektas. Užsiregistravę startuolyje sulaukėme daug dėmesio. Stengiamės dalyvauti šio portalo skelbiamuosiuose renginiuose, seminaruose, taip tikimės pradžioje užmegzti reikalingų ir naudingų ryšių ar susirasti investuotoją“, – sako pašnekovė, neabejojanti savo idėjos sėkme ir nuolat ieškanti profesionalų patarimų bei kitos paramos projektui įgyvendinti.

Stebino artimuosius savo užmojais

Labiausiai jaunųjų verslininkų idėja stebino K. Užusienės artimuosius, kurie neslėpė skeptiško požiūrio ir išgyveno dėl jos ateities: „Jiems buvo keista, kad su vyru grįžę į Lietuvą nusprendėme ne ieškotis darbo, o pasinerti į verslą ir rizikuoti išleisti visas savo santaupas. O kas, jei nepavyks?“ Moteris atremia, kad svarbiausia patiems tikėti, jog pavyks, tai tik laiko klausimas – kada. „Mūsų požiūriu, verslo sėkmę ar bet kokio kito darbo rezultatus lemia tai, kiek įdedi darbo.“

Projekto pradžiai Užusieniai investavo maždaug 9 tūkst. JAV dolerių ir tikisi, kad pinigai atsipirks per metus. „Tai priklausys nuo įdėtų pastangų ir darbo“, – lengvų pinigų nesitiki verslo sumanytoja.

Turinčiuosius savo verslą ar verslo idėjų K. Užusienė drąsina neprarasti kantrybės ir pasiryžimo, pasitikėjimo savimi: „Siūlyčiau pradedantiesiems ar norintiesiems įkurti savo verslą iš pradžių pabandyti tapti verslo partneriais ar komandos nariais ir įgyti pirminės patirties bei žinių, kaip viskas vyksta. Turėsite progų dalyvauti seminaruose, renginiuose, įgysite oratoriaus įgūdžių ir patirties, kuri labai reikalinga ir svarbi pristatant savo naujas idėjas drąsiai, ryžtingai, iškalbingai.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.