...

Gilinasi į pjovimo lazeriu technologiją

Verslas

2021.02.11

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Gilinasi į pjovimo lazeriu technologiją

D. Šarauskas Asmeninio albumo nuotr.

Šilalės verslininkas Donatas Šarauskas (31), beveik ketverius metus veikiančios MB „Kvantuma“ įkūrėjas, šalia pagrindinės veiklos – medžio gaminių pjovimo lazeriu, prasidėjus karantinui, ėmėsi ir naujos veiklos – iš specialaus medicininės paskirties plastiko sukūrė ir pagamino tūkstančius veido apsaugos skydelių. Tačiau patyrė nuostolių, nes draudžiama juos reklamuoti. Dėl karantino atidėtas ir fizinės parduotuvės atidarymas, bet darbo valandų neskaičiuojantis vyras nenuleidžia rankų ir tikisi geriausio.

Gaminti lengva, sunkiau išsilaikyti

Kaip didžiausią iššūkį D. Šarauskas įvardija ne verslo įkūrimą ir net ne viso gaminių – medinių dovanų – asortimento sukūrimą bei pagaminimą, o verslo išlaikymą. „Nors sunkumų karantino laikotarpiu tikrai netrūksta, bet stengiamės kurti ir tobulėti, todėl, pasibaigus griežtiems apribojimams, planuojame atidaryti naują savo gaminių parduotuvę Šilalėje“, – planuoja jis. Joje bus prekiaujama įmonės gaminiais: įvairiomis dovanomis šventėms, namams ir verslui, taip pat apsauginiais veido skydeliais.

Nuo samdomo architekto iki savarankiško darbo

Po dešimties klasių vidurinėje mokykloje ir dailės mokyklos baigimo Baisogaloje (Radviliškio r.), būdamas 17 metų, D. Šarauskas išvyko gyventi ir mokytis į Vilnių, nes siekė tapti architektu. Ten baigė Vilniaus Mindaugo vidurinę mokyklą bei tuo pat metu ir Jaunojo architekto mokyklą. Kadangi svajojo apie architektūros studijas, įstojo į Vilniaus dailės akademijos architektūros specialybę, po to į architektūros magistrantūrą.

„Padirbęs keletą metų architektų biure, supratau, kad samdomas darbas ne man skirtas, todėl pamažu pradėjau dirbti savarankiškai, gaminau architektūrinius maketus, kūriau 3D vizualizacijas“, – prisimena savo kelią pašnekovas, kuris ir studijuodamas, ir dirbdamas savarankiškai jau buvo susipažinęs su pjovimo lazeriu technologija, nes neretai tekdavo ja pasinaudoti gaminant pastatų ir teritorijų maketus.

Toliau gilino pjovimo lazeriu žinias

Vėliau susiklosčius palankioms aplinkybėms, D. Šarauskas nusprendė įkurti savo įmonę ir pradėti gaminti ne tik architektūrinius maketus, bet ir įvairias medines dovanas šventėms, namams ir verslui. Šią veiklą tęsia iki šiol.

„Lazerių technologijos yra viena iš kvantinės fizikos dalių, todėl savo įmonę pavadinau „Kvantuma“, – pavadinimo kilmę paaiškina verslininkas. – Mūsų logotipas yra trilapis augalo stiebelis, kurio lapeliai atspindi mūsų darbo principus. Pirmasis lapelis atspindi ekologiją, nes dauguma mūsų gaminių gaminami iš medžio. Antrasis lapelis atspindi naujų technologijų naudojimą gamybai. O trečiasis – kuriamą grožį. Visus šiuos tris aspektus sujungus, gimsta mūsų gaminiai.“

Iššūkis – didinti žinomumą

Įmonės „Kvantuma“ įkūrėjas D. Šarauskas įsitikinęs: „Ne paslaptis, kad dabartinis žinomumas paremtas pinigais. Jeigu nori būti matomas, turi nuolat investuoti į vis mažiau atsiperkančias reklamas.“ 

Pašnekovas sako susiduriantis su jaunam verslui įprasta būsena: „Kadangi verslo pradžioje apskritai užsakymų mažai būna, tai nėra ir pinigų reklamai, todėl ratas užsidaro. Klientų trūkumas dėl mažo žinomumo ir matomumo didžiausia problema buvo ne tik įkuriant įmonę, bet ir viso karantino metu. Be viso to, tokiame versle yra labai didelė konkurencija, todėl visada stengiamės būti savimi, kurti ypatingus gaminius, kurių kitur nėra. Nors studijoms ir mokslams, skaičiuojant atskirai, jau skyriau apie 30 metų, bet net ir gilus meno, projektavimo bei technologijų suvokimas nublanksta prieš silpnesnį pardavimų išmanymą“, – atvirauja verslininkas.

Siekti geresnių pardavimo žinių

Tad visiems kuriantiems, ar norintiems kurti savo verslą D. Šarauskas patartų skirti labai daug laiko mokantis vadybos, pardavimo, rinkodaros ir kitų svarbių sričių, kurios padės parduoti gaminius ar paslaugas, nes tai yra kaip degalai automobiliui, be kurių jis nevažiuos. 

Nors sunkumų karantino laikotarpiu tikrai netrūksta, bet įmonės „Kvantuma“ savininkas stengiasi nesustoti, kurti ir tobulėti, o pasibaigus griežtiems apribojimams planuoja atidaryti naują savo įmonės gaminių parduotuvę Šilalėje. Tuos, kurie negalės atvykti gyvai, kviečia sekti „Kvantuma“ naujienas socialinių tinklų paskyrose. O norintiesiems užsisakyti gaminių tai paprasta padaryti ir nuotoliniu būdu – veikia elektroninė parduotuvė www.kvantuma.lt, pristatanti gaminius ne tik visoje Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.