...

Gerąją užsienio patirtį pritaikė lietuviškam startuoliui

Verslas

2019.01.29

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Gerąją užsienio patirtį pritaikė lietuviškam startuoliui

Mantas Liutkevičius ir Petras Janulevičius. Asmeninio albumo nuotr.

Kauniečiai mobiliųjų programėlių kūrėjas Mantas Liutkevičius (25) ir virtualiosios realybės programuotojas Petras Janulevičius (26), pasitelkę gyvenimo ir studijų užsienyje patirtį, grįžę į Lietuvą sukūrė namų ruošos ir remonto darbus palengvinantį startuolį „TaskerMate“.

„TaskerMate“ idėja kilo grįžus iš užsienio ir pradėjus tvarkyti namus, kai pastebėjau, kad rasti pagalbą įvairioms problemoms spręsti yra labai sunku. Namuose teko pakeisti spyną, tad reikėjo meistro. Turėjau juos kone vaikytis, skambinėti, ieškoti per neveikiančias interneto svetaines. Tam iššvaisčiau daugybę laiko ir nervų. Nustebau, kad taip sudėtinga rasti pagalbą, tačiau, pasikalbėjęs su vietiniais draugais, gavau patvirtinimą, kad tai yra normalus reiškinys Lietuvoje“, – prisimena M. Liutkevičius.

Tuomet mintyse būsimas verslininkas pradėjo lyginti tokios pačios situacijos eigą užsienyje ir suprato, kad Lietuvos rinkoje trūksta automatizuoto sprendimo.

„Vakaruose yra kiek kitaip, labiau automatizuota – įkėlus darbą tam tikri meistrai gauna pranešimus, o tada užsakovas sprendžia, kurį meistrą pasirinkti. Tad, pasisėmę vakarietiškos patirties bei entuziazmo, nusprendėme atnešti kitokį būdą spręsti kasdienes problemas. Taip gimė mūsų platforma „TaskerMate“, kuri jau dabar, po šešių mėnesių vystymo, yra prieinama lietuviams“, – džiaugiasi pašnekovas.

Laiko nelieka niekam

Daugiau nei pusmetį vykusiems pasiruošimo darbams, pasak pašnekovo, prireikė daug laiko ir jėgų. Nors idėja išgryninta buvo vos susitikus su kolega jau pirmą vakarą, tolesniems darbams reikėjo ryžto ir kantrybės.

 

„Kuriant startuolį nelieka laiko niekam kitam, įskaitant ir darbą, tad, negaunant nuolatinių pajamų ir vystant projektą be jokių garantijų, labai lengva pasiduoti.“

M. Liutkevičius.

 

„Projektas prasidėjo tą patį vakarą po susitikimo. Kadangi buvome pažįstami nuo studijų laikų Anglijoje, jau seniai buvo užmegztas tarpusavio pasitikėjimas, tad tai palengvino komandos formavimą. Per pirmą vakarą aptarėme problemą bei būsimą produktą, atlikome konkurentų analizę, išryškinome problemą, kūrėme produkto dizainą. Tikriausiai sudėtingiausia buvo neprarasti motyvacijos ir besąlygiškai veržtis į priekį“, – atskleidžia jis.

Pašnekovo teigimu, pradedant startuolį būtina nusiteikti tam, kad darbui prireiks daugybės laiko ir pastangų, be to, kuriam laikui gali būti apribotos finansinės galimybės.

„Kuriant startuolį nelieka laiko niekam kitam, įskaitant ir darbą, tad, negaunant nuolatinių pajamų ir vystant projektą be jokių garantijų, labai lengva pasiduoti. Na, o tempas yra iš tikrųjų didelis – tuo pačiu metu turėjome mokytis naujos programavimo kalbos, naujo būdo kurti mobiliąsias programėles, o dalyvaudami akceleratoriuje atlikti namų darbus. Tai atėmė daug energijos, nes turėjome intensyvias sesijas su daug mentorių, neretai nuo ryto iki vakaro, o juk dar reikėjo ir mentorių analizę pasidaryti prieš kiekvieną susitikimą, be to, tas pats akceleratorius pasiūlė dalyvauti Estijos preakceleratoriaus programoje, tad užimtumo netrūko“, – prisimena M. Liutkevičius.

Skeptiškumą panaikino sėkmė akceleratoriuje

Darbus pradėjęs startuolis buvo pakviestas dalyvauti akceleratoriuje „Kaunas In“, kuris visiškai pakeitė pirminį požiūrį į tokius renginius Lietuvoje.

„Nuėjome į renginį ir buvome skeptiški, nes nebuvome girdėję apie sėkmingus tokio tipo mokymus Lietuvoje, nors užsienyje tai vyksta jau daug metų. Tad dalyvavome su viena mintimi – atėjome sužinoti, ko nenutuokiame, kad nežinome, ir tikėjomės, kad tai, ką išmoksime, sutaupys mums laiko ateityje. Galiausiai buvome atrinkti tarp 11 geriausių komandų iš 50 ir prasidėjo intensyvūs kursai anglų kalba“, – pasakoja verslininkas.

M. Liutkevičius įsitikinęs, kad dalyvavimas akceleratoriuje suteikė neįkainojamos patirties, kuri naudinga kiekvienam pradedančiajam verslui.

„Akceleratorius „Kaunas In“ suteikė prieigą prie labai naudingų kontaktų įvairiose Lietuvos industrijose. Įvairios mokymų temos bei ekspertų įvairovė privertė pasižiūrėti į mūsų verslo galimybes ir iššūkius visai kitu kampu. Iš viso akceleratorius truko aštuonias savaites, bet tikriausiai sutaupė mums aštuonis mėnesius. Turbūt tiek būtume užtrukę ieškodami tokios informacijos ar padarę klaidų, kurių išvengėme dėl akceleratoriaus. Sužinojome įdomią situaciją su Lietuvos investuotojais, kad dauguma nėra suinteresuoti produkto paleidimu Lietuvoje, kas šiek tiek nuliūdino, nes norisi kažką naujo atnešti į pačią Lietuvą“, – atvirauja pašnekovas.

Motyvuoja galimybė pakeisti situaciją

TaskerMate“ kūrėjai pabrėžia, kad platforma išsiskiria paprastumu, greitumu ir efektyvumu. Čia palaikomas skaidrumas, paremtas pasitikėjimu meistro kvalifikacija. Nauja galimybė padės vartotojams sutaupyti daugybę laiko, mat meistras ar pagalba galės būti iškviečiami keletu paspaudimų išmaniajame telefone.

„Motyvacija kyla matant realią problemą ir žinant, kaip galima būtų ją išspręsti greičiau ir paprasčiau nei iki šiol. Mūsų konkurentai Lietuvoje labai aiškūs, tačiau jie sprendžia problemą atvirkščiai, priversdami vartotoją investuoti daug laiko ieškant meistro ar pagalbininko. Taip pat yra populiarios „Facebook“ grupės, kur reiškiasi meistreliai ir vartotojai, bet jose yra kita problema – nėra kaip patikrinti rekomendacijų autentiškumo ir nėra komentarų filtravimo, kas, anot apklaustų žmonių, net atbaido ieškoti meistro. Norime tai pakeisti ir parodyti, kad gali būti kitoks būdas spręsti kasdienes problemas“, – teigia M. Liutkevičius.

Nebijoti rodyti produkto

Remdamasis komandos patirtimi, pašnekovas vienareikšmiškai pataria dalyvauti akceleratoriuose ir išbandyti visas galimybes, tačiau visų svarbiausia – startuoti ir nebijoti apie tai kalbėti.

„Pradedantiesiems patartume tiesiog pradėti kurti: bandykite, klyskite, nes verslo patirtis įgyjama darant, o ne skaitant. Tikrai rekomenduotume dalyvauti akceleratoriuje, nes tai lyg steroidai būsimam verslui. Rekomenduotume atkreipti dėmesį į konkurentus, kaip jie sprendžia problemą. O svarbiausia – kuo anksčiau parodykite savo produktą klientams ir rinkite atsiliepimus“, – pradedantiesiems drąsos linki „TaskerMate“ bendrakūrėjis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.