...

Gauti būsto paskolą grožio salonui padėjo patikimas partneris

Verslas

2020.10.12

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , , .

Gauti būsto paskolą grožio salonui padėjo patikimas partneris

O. Juchnevič Asmeninio albumo nuotr.

Būsto paskola – bene dažniausia finansinių institucijų klientus dominanti paslauga. Kas gi nesvajoja apie nuosavus namus? Tačiau gauti paskolą dirbantiesiems savarankiškai – tikras iššūkis. Nors oficialiai teigiama, kad dirbantieji pagal darbo sutartis ir dirbantieji savarankiškai turi panašias sąlygas gauti būsto paskolą, tačiau praktika, su kuria susiduriama, gerokai skiriasi. Tai patyrė ir verslininkė Oksana Juchnevič, dirbanti grožio industrijoje. 

Svajonė dirbti sau

Šiandien O. Juchnevič valdo net du grožio salonus. Grožio sritis ją viliojo nuo vaikystės. Atkaklumas, užsispyrimas ir darbštumas padėjo svajonei išsipildyti su kaupu – šiuo metu pašnekovei priklauso grožio salonai Vilniaus centre ir gimtosiose Grigiškėse.

Tačiau likimas mėgsta netikėtumus. Subyrėjus santykiams, pašnekovei teko kraustytis į mažą butą su dviem vaikais ir mama. Gyvenimas ankštame būste su augančiais sūnumi ir dukra nėra patogus ir komfortiškas. Veikli moteris savo šeimai pradėjo dairytis naujų, erdvesnių namų. 

Gauti paskolą pavyko ne iš karto

Visus šiuos metus pašnekovė, kaip ir dauguma grožio industrijoje, dirba pagal verslo liudijimą: pati dirba, tvarko buhalterinę apskaitą, moka mokesčius valstybei, deklaruoja pajamas. Tačiau savarankiškai dirbanti dviejų vaikų mama bankams pasirodė rizikinga klientė.

„Aplankiau net kelias dideles finansines institucijas. Nors mano verslą jos finansavo be jokių kliūčių, tačiau asmeniniams poreikiams paskolos negavau. Siūlomos sąlygos būstui finansuoti man netiko“, – atvirauja viena du vaikus auginanti O. Juchnevič. Svajonė turėti savo namus vis tolo.

Pašnekovė buvo benuleidžianti rankas, bet viltį įsikelti į naujus namus atgaivino ir tinkamą sprendimą pasiūlė RATO kredito unija. Įvertinus moters darbo patirtį, turimą įdirbį ir atsižvelgus į visas aplinkybes, jai buvo suteikta būsto paskola.

Šiuo metu pašnekovė gyvena ateities įkurtuvių nuotaikomis: statybos darbai tik prasidėjo ir laukia dar ilgas kelias, kol pilkas mūras virs jaukiu šeimos lizdu, vis dėlto moteris kupina ryžto stengtis dar labiau, kad galėtų sukurti tinkamą erdvę augti savo vaikams.

Individualus dėmesys klientui

Kiekvienas klientas išduodant būsto paskolas RATO kredito unijoje vertinamas individualiai. Šios unijos vadybininkė Elvyra Stefanovič teigia, kad darbuotojai atsakingai vertina kliento pajamų tvarumą, galimybes laiku mokėti paskolos įmokas, kreditingumo istoriją, šeimos išlaidas, turimą turtą, darbo stažą ir kitą reikšmingą informaciją. Diskutuojant su klientu įvertinami jo finansiniai poreikiai ir per savaitę klientui pateikiamas sprendimas dėl paskolos.

Vertina riziką ir finansinį išprusimą

Į RATO kredito uniją dažniausiai kreipiasi klientai, gaunantys mišrias pajamas – dalį jų gauna atlyginimo forma, kitą dalį dirbdami pagal individualią veiklą ar pagal verslo liudijimą.

Didžiausia rizika yra tokių pajamų tęstinumas, stabilumas, tvarumas, t. y. klientai turi jas gauti ne mažiau kaip šešis mėnesius, optimalu pateikti stabilias 12 mėnesių pajamas. Be to, kredito įstaigai svarbu įvertinti, ar klientas yra geras specialistas, ar yra paklausus rinkoje, ar dažnai keičia darbą, kiek metų dirba su mišriomis pajamomis.

Siekiant gauti būsto paskolą, svarbus finansinis išprusimas ir gebėjimas tinkamai pristatyti save kredituojančiai įstaigai. Klientas turi parodyti, kad moka įvertinti riziką ir nėra lengvabūdiškas. Pavyzdžiui, klientas siekia gauti paskolų ir verslui plėsti, tikėdamasis uždirbti iš nuomos. Kredito įstaiga labiau vertina tokius klientus, kurie jau turi tam tikrą patirtį ir ne per didelį rizikos apetitą. Būtinas ir pradinis įnašas, tuomet kredito įstaiga dalinasi rizika su klientu. Tad prieš kreipiantis paskolos reikia turėti sukaupus pradinį įnašą, neimti vartojimo paskolų, nes kredito įstaigos visa tai mato.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.