...

Finansinių technologijų startuolis „Revolut“ kuriasi Vilniuje

Verslas

2017.09.14

Autorius: Ieva Elvyra Kazakevičiūtė

Temos: , , .

Finansinių technologijų startuolis „Revolut“ kuriasi Vilniuje

Andrius Bičeika. BFL/Kęstučio Vanago nuotr.

Vienas greičiausiai pasaulyje augančių fintech startuolių „Revolut“ žengė dar vieną žingsnį įtvirtinant Lietuvą kaip vieną iš savo svarbiausių rinkų – pirmadienį darbą oficialiai pradėjo naujas startuolio ofisas Lietuvoje.

Tikisi sustiprinti augantį fintech klasterį

Vilniuje, startuolių darbo erdvėje „Rise Vilnius“ įsikūrusi komanda sieks ypač ambicingo augimo Lietuvoje ir įsitvirtinimo Latvijoje bei Estijoje. Pradėti darbus Vilniaus ofise „Revolut“ paskyrė Baltijos regiono plėtros vadovą Andrių Bičeiką bei viešųjų ryšių ir bendruomenių vadovę Ievą Elvyrą Kazakevičiūtę; artimoje ateityje numatoma ir naujų komandos narių paieška.

 

„Kadangi šiuo metu industrija dar tik vystosi, tokių žaidėjų kaip „Revolut“ veikla šalyje leidžia Lietuvai sustiprinti augantį fintech klasterį.“

M. Katinas.

 

„Revolut“ nuo pat pradžių kūrėsi ir lietuvių talento dėka. Įmonė visada turėjo glaudžius ryšius su Lietuva, o naujojo ofiso steigimas tuos ryšius dar labiau sustiprina”, – teigia A. Bičeika. Jo teigimu, tolesnę plėtrą Lietuvoje „Revolut“ planuos priklausomai nuo specialistų pasiūlos rinkoje IT ir klientų aptarnavimo srityse.

„Pastaraisiais metais pritraukdama Jungtinės Karalystės, Izraelio, Kinijos, Singapūro ir kitų šalių finansinių technologijų bendroves Lietuva tapo regioniniu šio sektoriaus centru. Kadangi šiuo metu industrija dar tik vystosi, tokių žaidėjų kaip „Revolut“ veikla šalyje leidžia Lietuvai sustiprinti augantį fintech klasterį. Tikimės, kad bendrovė patikės Lietuvos potencialu ir išplės savo komandą Vilniuje“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Investicijos skirtos Baltijos region plėtrai

Praėjusių metų spalį su Lietuvos banku pasirašęs tarpusavio supratimo memorandumą, „Revolut” taip pat atskleidė planus Lietuvoje siekti ir banko licencijos. Šiuo metu Lietuva yra trečia šalis pagal „Revolut” vartotojų skaičių – čia startuolio paslaugomis naudojasi jau 50 000 žmonių. Liepos mėnesį „Revolut” per B serijos investicijų pritraukimo etapą iš investuotojų sulaukė 66 mln. JAV dolerių ir įvardijo Baltijos regioną kaip vieną iš pagrindinių rinkų būsimai plėtrai.

Baltijos regiono padalinys planuoja megzti bendradarbiavimą su inovatyviais vietos prekių ženklais, kad galėtų savo vartotojams pateikti specialius, į mobiliąją aplikaciją integruotus pasiūlymus tokiose srityse kaip draudimas, telekomunikacijos, investavimas, kelionės, ir kitur. Naujasis „Revolut” padalinys visose trijose šalyse pristatys ir pasaulinę startuolio renginių seriją – neformalius susitikimus, vadinamus „RevRallies”. Jų metu esami ir būsimi „Revolut” naudotojai turės galimybę susitikti su įmonės kūrėjais, atvyksiančiais specialiai iš centrinio Londono ofiso, taip pat – megzti ir gilinti pažintis fintech bei finansų bendruomenėse.

Suteikia galimybę atlikti finansines operacijas mobiliai

„Lietuva nėra apsaugota nuo paslėptų bankinių mokesčių ir senstančių bankų technologijų. Pristatydamas momentinį, nemokamą sąskaitos atsidarymą, nemokamus pinigų pervedimas ir keitimą, „Revolut” iš esmės perkuria finansinių operacijų veikimą visame pasaulyje. Mes žmonėms siūlome kasdienę, saugią, ir gerokai pigesnę alternatyvą bankams, kuri iš esmės keičia mūsų įpročius”, – kalba A. Bičeika.

„Revolut” savo klientams leidžia telefone nemokamai atsidaryti einamąją sąskaitą eurais ir Didžiosios Britanijos svarais bei daryti nemokamus pavedimus Lietuvoje ir užsienyje. Virtualioje piniginėje telefone taip pat galima laikyti iki 26-ių skirtingų valiutų ir jas keisti naudojantis tarpbankiniu valiutų keitimo kursu. Be to, bekontakte „MasterCard” kortele galima atsiskaityti 120-čia skirtingų valiutų visame pasaulyje. Inovatyvus startuolis iki metų pabaigos Lietuvoje ketina pristatyti ir galimybę programėlėje pirkti, laikyti ir parduoti kriptovaliutas, investuoti pinigus į akcijas ir atidaryti taupomąsias sąskaitas bet kurioje Europos šalyje.

Apie Revolut

„Revolut” 2015 m. Londone įkūrė buvę bankininkai Nikolay Storonsky ir Vlad Yetsenko. „Revolut” jau sulaukė 88 mln. JAV dolerių iš tokių investuotojų kaip „Index Ventures”, „Ribbit Capital” and „Balderton Capital”.

„Revolut“ buria komandą Lietuvoje, kuri bus atsakinga už visą Baltijos regioną.

Inovatyvus fintech startuolis iki metų galo vartotojų bazę planuoja padvigubinti iki 100 000. Vilniuje įsikūrusi komanda rūpinsis ir Latvijos bei Estijos rinkomis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.