...

Du lietuvių startuoliai sulaukė svarbių investicijų

Verslas

2019.05.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Du lietuvių startuoliai sulaukė svarbių investicijų

„Practica Venture Capital II“ komanda Asmeninio albumo nuotr.

Neseniai veiklą pradėjęs Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytojos „Practica Capital“ fondas „Practica Venture Capital II“ jau investavo į pirmąsias dvi savo portfelio bendroves. Jomis tapo verslo verslui srityje veikiantis startuolis „Pipelinepharma“ ir saulės energijos elektrinių projektavimo programinę įrangą kuriantis „PVcase“.

Sujungia investuotojus

Startuolis „Pipelinepharma“ į rinką atėjo su inovatyviais pasiūlymais farmacijos srityje. Lietuvių sukurta verslo verslui vaistų licencijų platforma sujungia investuotojus, vaistų gamintojus bei platintojus visame pasaulyje. Čia suteikiama galimybė tartis dėl sąlygų, sudaryti sandorius. Startuolis naudoja specialiai šiai industrijai pritaikytą dirbtinį intelektą, sparčiai augančią klientų duomenų bazę.

Kokia suma buvo skirta „Pipelinepharma“, dėl konfidencialumo priežasčių neatskleidžiama, tačiau „Practica Capital“ partneris Donatas Keras teigia, kad šis startuolis turi nemažai potencialo tapti svarbiu farmacijos sektoriaus žaidėju tiek regioninės, tiek pasaulinės plėtros prasme.

„Šis verslo modelis pasaulyje dar nėra iki galo įgyvendintas ar išnaudojamas. Farmacijos srityje, ypač verslo verslui segmente, dar naudojami konservatyvūs verslo vystymo metodai. Mes manome, kad netolimoje ateityje absoliuti dauguma verslo sektorių ims naudoti naujos kartos priemones. Farmacijos pramonė yra dinamiška ir globali, tad vis daugiau naudojamos inovatyvios technologinės priemonės, kurios leidžia atsirasti ir augti tokiems startuoliams kaip „Pipelinepharma“, – teigia D. Keras.

Sulaukė 250 tūkst. eurų injekcijos

„PVcase“ investicija nėra slepiama. Startuolis pelnė solidžią 250 tūkst. eurų sumą, o iš viso per ankstyvosios stadijos investicijų etapą startuolis pasiekė 0,5 mln. investicijų ribą. Prie to anksčiau prisidėjo rizikos kapitalo fondas „Contrarian Ventures“, taip pat investavęs 0,25 mln. eurų.

Startuolio teikiama įranga padeda tiksliau atlikti saulės energijos elektrinių parkų projektavimo darbus, mat, įvertinę reljefo ypatybes bei atlikę simuliacijas, projektuotojai gali pasirinkti geriausią vietą saulės elektrinei. Startuolio komandos teigimu, jie padeda saulės energijos kiekį padidinti net 17 procentų. Pasak „PVcase“ vadovo Deivido Trainavičiaus, sprendimą bendradarbiauti su investuotojais lėmė jų turima patirtis ir plačios galimybės.

„Practica Capital“ turi komandą, sukaupusią daug žinių investuojant į SaaS srities startuolius. Geriausi pavyzdžiai yra tokios įmonės kaip „TransferGo“ ar „Trafi“, – teigia D. Trainavičius.

Nežada sustoti

Startavę su savo pirmosiomis investicijomis, „Practica Venture Capital II“ žada toliau tęsti investavimą į perspektyvius startuolius ir artimiausiu metu atlikti dar dvi finansines injekcijas.

„Šiuos metus pradėję itin aktyviai, dabar planuojame investuoti į dar vieną lietuvišką startuolį bei numatome kiek didesnę investiciją į didelį potencialą turinčią technologinę įmonę Baltijos šalyse. Matome daug galimybių investuoti visame regione, tad žadame išlikti aktyvūs“, – teigia D. Keras.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.