...

Didžiausiam pasaulyje gamintojui „Intel“ priklausantis rizikos kapitalas investavo į lietuvišką startuolį „CGTrader“.

Verslas

2014.02.11

Autorius: BZN start

Temos: .

Didžiausiam pasaulyje gamintojui „Intel“ priklausantis rizikos kapitalas investavo į lietuvišką startuolį „CGTrader“.

„CGTrader” komanda BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Didžiausiam pasaulyje mikroprocesorių gamintojui „Intel“ priklausanti rizikos kapitalo ir įsigijimų bei susijungimų įmonė „Intel Capital“, kartu su Lietuvoje veikiančia rizikos kapitalo įmone „Practica Capital“, investavo į lietuvių sukurtą internetinę skaitmeninių trimačių (3D) modelių prekyvietę „CGTrader“. Lėšos bus panaudotos 3D modelių prekyvietės ir bendruomenės plėtrai bei įmonės pozicijų 3D spausdinimo rinkoje stiprinimui.

2011 m. Lietuvoje sukurtas startuolis „CGTrader” valdo internetinę skaitmeninių 3D modelių prekyvietę, kuri suteikia galimybę dizaineriams, gamintojams ir 3D spausdinimo entuziastams pirkti, parduoti ir dalintis skaitmeniniais 3D modeliais. Sparčiai augančioje internetinėje platformoje patalpinta daugiau nei 45 tūkst. profesionalių dizainerių sukurtų 3D modelių, kuriuos galima įsigyti, parsisiųsti ir atsispausdinti – tai galima daryti net nekeliant kojos iš namų. Šiuo metu „CGTrader” paslaugomis naudojasi daugiau negu 35 tūkst. profesionalių dizainerių.

„Kai tik 3D spausdinimas taps prieinamas namų vartotojams, skaitmeniniai 3D modeliai bus naudojami vartotojams skirtų fizinių produktų gamybai. Būtent modelių asortimentas ir jų panaudojimo galimybės yra esminis veiksnys, įtakojantis trimačio spausdinimo ekosistemos plėtrą. Mūsų platforma skirta tam, kad profesionalūs dizaineriai ir kūrybingi žmonės galėtų dalintis aukštos kokybės modeliais ir patogiai pasiūlytų juos įsigyti pirkėjams visame pasaulyje, išvengiant sudėtingų platinimo, sandėliavimo ir logistikos procesų. Mes tikimės, kad „Intel Capital“ ir „Practica Capital“ pasitikėjimas mumis leis ir toliau plėtoti šį projektą ir kartu pasieksime dar įspūdingesnių rezultatų“ – sako projekto įkūrėjas ir vadovas Marius Kalytis.

„Trimačio spausdinimo segmento galimybės – milžiniškos. Matome, kad „CGTrader“ turi stiprius pagrindus ir tikime, kad įmonė tinkamai pasinaudos augančia „užfiksuok, sukurk, atspausdink“ tendencija“,- sako Marcin Hejka, „Intel Capital“ vadovas Rytų Europai, Vidurio Azijai ir Afrikai. „CGTrader“ yra vienas iš puikių pavyzdžių, kaip inovatyvi komanda iš Centrinės ir Rytų Europos sugeba sukurti globaliai sėkmingą sprendimą.“

CGTrader“ – tai sparčiai auganti įmonė, kuri jau dabar užima solidžias pozicijas 3D spausdinimui skirtų modelių rinkoje ir siekia tapti šios rinkos lydere. Dirbdami kartu ir suteikdami komandai reikalingus įrankius mes džiaugiamės turėdami galimybę prisidėti prie jos plėtros planų įgyvendinimo.” – teigia „Intel Capital” investicijų direktorius Klaus Konrad.

„Practica Capital“ jau yra investavusi į „CGTrader“ ankstesniame etape per savo valdomą „Practica Seed Capital“ fondą. Šiame antrajame investicijų pritraukimo etape dalyvavo „Practica Venture Capital“ fondas. „Mus nustebino „CGTrader“ komandos sugebėjimai pritraukti 3D spausdinimui skirtus modelius, taip plečiant ir ugdant profesionalių 3D dizainerių bendruomenę. 3D spausdinimo technologijomis naudosis vis daugiau ir vis įvairesnių pramonės šakų, ši technologija taps ir paprastų vartotojų įrankiu, o „CGTrader“ komanda gerai supranta kaip kuriamas ir platinamas skaitmeninis 3D turinys“,- sako Petras Mičiūnas, „Practica Capital” partneris.

CGTrader“ platforma skirta ne tik modelių pardavimui – ji suteikia galimybes dizaineriams ir visiškai nemokamai dalintis savo sukurtais modeliais. Pasaulyje jau yra ne viena svetainė, kurioje galima nemokamai dalintis 3D spausdinimui skirtais modeliais, tačiau lietuvių projektas orientuojasi į kokybę ir sudaro galimybę geriausių modelių kūrėjams uždirbti iš savo darbų. Projekto vadovas M. Kalytis įsitikinęs, kad kai tik 3D spausdintuvų naudojimas išplis, „CGTrader“ platforma tiek savo asortimentu, tiek jo kokybe bus pasirengusi aprūpinti vartotojus visame pasaulyje, o profesionalių skaitmeninių 3D modelių dizainerių bendruomenės gretos dar labiau pagausės.

CGTrader“ įkūrė 3D modelių dizaineris Marius Kalytis ir verslo angelas Donatas Aksomitas. 2013 m. pradžioje „Practica Capital” administruojamas ankstyvos rizikos stadijos kapitalo fondas „Practica Seed Capital“ investavo į įmonę ir ją pradėjo globoti „Practica Capital” verslo akceleratorius „Startup.lt”. Akceleratoriaus programos metu “CGTrader” komanda padvigubėjo, jos prekyvietėje esančių modelių skaičius išaugo penkis kartus iki 45 tūkst., o vartotojų skaičius išaugo nuo 1 tūkst. iki 35 tūkst. – pagal pastaruosius du parametrus lietuvių įkurtas startuolis tapo viena pirmaujančių 3D modelių prekybos platformų pasaulyje.

„Aktyvus „Practica Capital” ir „Startup.lt” komandos dalyvavimas projekte ir konsultacijos padėjo mokytis, leido drąsiau žengti į priekį, o fondo suteikta investicija leido projektui vystytis ir sėkmingai pasiekti užsibrėžtų tikslų. Tikimės, kad „Intel Capital“ investicija ir komandos prisidėjimas leis projektui pasiekti dar aukštesnį lygį“,- sako „CGTrader” vadovas Marius Kalytis.

Apie „CGTrader“:

CGTrader“ – tai internetinė skaitmeninių trimačių (3D) modelių prekyvietė, kurios pagrindas – stipri ir vieninga 3D modelių dizainerių, kurie naudojasi šia prekyviete, bendruomenė. Startuolį 2011 m. įsteigė 3D dizaineris Marius Kalytis. 2013 metų pradžioje į „CGTrader“ investavo rizikos kapitalo įmonė „Practica Capital“. „CGTrader“ prekyvietėje skaitmeninių 3D modelių dizaineriai gali parduoti savo sukurtus modelius arba rinktis iš daugiau negu 45 tūkst. patalpintų modelių ir juos įsigyti. Taip pat, dizaineriai skatinami būti aktyviais bendruomenės nariais – dalyvauti konkursuose ir dalintis patirtimi. Šiuo metu bendruomenė vienija daugiau negu 35 tūkstančius narių iš viso pasaulio. Įmonė yra įsikūrusi „Startup.lt” akceleratoriaus patalpose Vilniuje. Daugiau informacijos www.cgtrader.com.

Apie „Intel Capital“:

JAV mikroprocesorių gamintojui „Intel“ priklausanti investavimo, įsigijimų ir susijungimų įmonė „Intel Capital“ investuoja į inovatyvių technologijų startuolius ir įmones visame pasaulyje. „Intel Capital“ investuoja į įvairias techninės ir programinės įrangos, verslo paslaugų, mobilių technologijų, vartotojams skirto interneto, skaitmeninės žiniasklaidos ir puslaidininkių gamybos įmones. Nuo 1991 m. „Intel Capital“ investavo virš 11 milijardų JAV dolerių į 1 339 įmones 55 šalyse. Per tą laikotarpį, 206 portfelio įmonių akcijos tapo viešai kotiruojamos įvairių šalių akcijų biržose, o 344 įmonės buvo nupirktos ar dalyvavo susijungimuose. 2013 m. „Intel Capital“ 146 sandoriuose investavo 333 milijonus JAV dolerių, iš kurių 49% investuota už Šiaurės Amerikos ribų. Daugiau informacijos www.intelcapital.com.

Apie „Practica Capital“ ir „Startup.lt“:

„Practica Capital“ yra rizikos kapitalo įmonių grupė, įsteigta 2011 m. investavimo profesionalų ir savo verslus pardavusių verslininkų. Grupė administruoja 6 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital“ bei 15,7 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital“ įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo administruojamą JEREMIE iniciatyvą, kuri finansuojama ES Struktūrinių Fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą. Fondai investuoja į ankstyvos ir vėlesnės augimo stadijos smulkų ir vidutinį verslą Lietuvoje, prioritetą teikdami inovatyvioms ir augimo potencialą turinčioms įmonėms. „Practica Capital“ taip pat valdo verslo akceleratorių „Startup.lt“, kuris padeda verslo idėjoms tapti plėtros galimybių turinčiais verslais. Iki 2013 m. pabaigos „Practica Capital“ pasirašė 20 investicijų už 5.3 mln. eurų į 16 portfelio įmonių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.