...

Auga verslo bendradarbystės „Spiečių“ tinklas

Verslas

2020.09.29

Autorius: bzn start

Temos: , .

Auga verslo bendradarbystės „Spiečių“ tinklas

Pexels.com nuotr.

Siekiant skatinti verslumą regionuose, Lietuvoje ketinama įsteigti dar 6 bendradarbystės centrus „Spiečius“. Bendradarbystės centrų veiklą visoje Lietuvoje kuruojanti verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ paskelbė savivaldybių, norinčių steigti tokius bendradarbystės centrus, atranką.

Dainos Kleponės, „Verslios Lietuvos“ generalinės direktorės, teigimu, „Spiečiai“ yra pasiteisinęs verslumo skatinimo regionuose modelis tiek dėl savo formos, tiek turinio. „Tai nėra vien ik nemokama darbo vieta moderniame bendradarbystės centre. Tai bendruomenė, verslo įgūdžių ugdymas ir labai vertingos konsultacijos bei mentorių pagalba. Bendradarbystės centrų „Spiečius“ plėtra  nėra savitikslis procesas – ši DNR priemonė prisidės prie labai svarbaus tikslo: verslumo plėtros regionuose, jų ekonomikos skatinimo, išgyvenus ar dar išgyvenant COVID-19 sukeltas pasekmes, verslų augimo ir pridėtinės vertės kūrimo Lietuvos ekonomikai ir visuomenei“, – pažymi D. Kleponė.

Atrankos kriterijai savivaldybėms, norinčioms steigti „Spiečius“, skelbiami „Verslios Lietuvos“ interneto svetainėje www.verslilietuva.lt. Paraiškos priimamos iki 2020 m. lapkričio 3 dienos.

Planuojama, kad iš Ateities ekonomikos DNR plano bus skiriamos lėšos šiems centrams įrengti savivaldybių suteiktose patalpose, joms išlaikyti, centrams valdyti ir visam paslaugų paketui finansuoti iki 2021 m. pabaigos. Vėliau šių centrų išlaikymą ir tolesnį vystymą iš „Verslios Lietuvos“ perims pačios savivaldybės.

Pirmasis įkurtas Alytuje

Bendradarbystės centrai „Spiečius“ šiuo metu veikia Alytuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje ir Kėdainiuose. Čia pradedantieji verslininkai gali ne tik nemokamai gauti visiškai įrengtą darbo vietą, bet ir verslo konsultacijas, mentorių paslaugas. Be verslumo skatinimo ir plėtros paslaugų, tokių kaip konsultacijos, mentorystė, verslo įgūdžių ugdymas ir informaciniai renginiai. „Spiečiaus“ rezidentai turi galimybę dirbti komandoje su kitų sričių verslininkais, tarpusavyje dalintis patirtimi ir drauge kurti naujus verslus.

Pirmasis „Spiečius“ Lietuvoje buvo įkurtas 2016 metais Alytuje, tais pačiais metais atidarytas ir Šiauliuose. Pasiteisinus bendradarbystės centrų koncepcijai, 2018 metais jie buvo atidaryti Tauragėje, Panevėžyje ir Klaipėdoje, o 2019 metais įkurti Kėdainiuose ir Marijampolėje.

Iš viso per 2019 metus Lietuvoje veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“ rezidavo 144 pradedantieji ir smulkieji verslininkai, iš viso šiuose centruose teikiamomis verslumo pradžios ir plėtros paslaugomis (tam skirtais informaciniais renginiais ir mokymais) pernai pasinaudojo beveik 3000 Lietuvos regionuose veikiančių verslininkų. „Verslios Lietuvos“ duomenimis, 2019 m. bendradarbystės centrų „Spiečius“ rezidentų apyvarta vidutiniškai augo 64 proc., 20 proc. verslų pradėjo eksportuoti, o 10 proc. jų įkūrėjų yra į Lietuvos regionus sugrįžę emigrantai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.