...

5 priežastys kurti startuolį Lietuvoje

Verslas

2019.08.08

Autorius: BZN start

Temos: , .

5 priežastys kurti startuolį Lietuvoje

5 priežastys kurti startuolį Lietuvoje. Nuotrauka asociatyvinė Iš asmeninio albumo

Startuoti savoje šalyje – dažniausias pradedančiųjų verslininkų pasirinkimas. Taip atrodo saugiau, paprasčiau, aiškiau, tačiau, be viso to, startuolių vizą plėtojantys „Startup Lithuania“ pateikia ir daugiau priežasčių, kodėl mūsų šalies rinka gali būti palanki ir patraukli startuoliams.

Investavimo galimybės

Lietuvos startuoliai vis labiau džiugina savo pritrauktomis investicijomis. Vien praėjusiais metais startuoliai iš Lietuvos pritraukė daugiau nei 183 mln. eurų investicijų. Šiemet investicijos vėl pasipylė lyg iš gausybės rago. Didžiausios ir labiausiai eskaluotos naujienos: startuolio „Oxipit“ pritraukta 1,5 mln. investicija, „Millo Appliances“ sulaukta 750 tūkst. finansinė injekcija, startuolio „Rubbee“ pritraukti 1,6 mln. ir į „CityBee“ investuoti 110 mln. eurų. Sėkmės istorijos rodo, kad startuoliai iš Lietuvos vertinami ir sėkmingai gali sulaukti reikšmingų finansinių injekcijų, palengvinančių jų veiklą.

Technologinių talentų gausa

Lietuvoje skaičiuojama daugiau nei 31 tūkst. informacinių technologijų profesionalų. Pasauliui vis daugiau dėmesio skiriant technologinėms sritims, finansinių technologijų, „SaaS“, dirbtinio intelekto startuoliams, dažnas ieško profesionalų, galinčių idėjas įgyvendinti. Vizionieriai mūsų šalyje itin laukiami, mat technologiškai sudėtingas idėjas įgyvendinančių specialistų turime platų spektrą. Be to, tiems, kurie domisi finansinių technologijų verslo steigimu Lietuvoje, Vyriausybė užtikrina licenciją, kuri galioja 28 Europos Sąjungos valstybėse.

Palaikymo sistema

Startuoti – nelengvas užsiėmimas. Vis dėlto, pradedant nuosavą verslą Lietuvoje, yra daugybė galimybių lengviau įsilieti į bendruomenę. Jeigu startuojate su užsienio startuoliu ir siekiate startuolio vizos, „Startup Lithuania“ yra pasiryžę padėti ir suvesti su visu būriu užsienio startuolių, kurie jau sėkmingai veikia Lietuvoje. Be to, mūsų šalyje įsteigta nemažai startuolių bendradarbystės centrų ir kitų ekosistemos partnerių, reguliariai vyksta įvairūs renginiai, kurie padeda startuoti paprasčiau.

Didžiausias jauno verslo portalas „BZN start“ taip pat skiria daug dėmesio startuolių ir pradedančiojo verslo bendruomenei plėsti. Tradiciniai renginiai, pavyzdžiui, „Network Day“, klausimų ir atsakymų sesijos, kontaktų vakarai bei skirtingo turinio mokymai yra skirti sėkmingam startui ir plėtrai Lietuvoje.

Meilė startuoliams

Lietuva vertinama kaip palanki šalis startuoliams steigtis. Šiais metais buvome įvertinti 14 vieta pasauliniame reitinge „Ease of Doing Business“, skelbtame Pasaulio banko. Siekiama sukurti tokią teisinę bazę, kad visi procesai taptų paprastesni ir aiškesni. Lietuva yra pirmoji šalis Europoje, startuolių konceptą apibrėžusi teisiškai. „Startup Lithuania“ pabrėžia, kad, norint įkurti startuolį mūsų šalyje, prireikia vos vienos dienos. Verslas gali būti registruojamas internetu ir visa būtina informacija taip pat pateikiama ten.

Harmonijos galimybės

Kiekvienas, kada nors dirbęs su nuosavo verslo projektu, puikiai žino, kiek laiko ir pastangų reikia verslo startui. Bemiegės naktys, nuolatinis darbas ir naujų galimybių paieška. Visgi, kuriant startuolį Lietuvoje, siekiama, kad laikas, praleistas dirbant, puikiai derėtų su laisvalaikiu. Čia veikia daugybė komfortiškų bendradarbystės erdvių, kai kurios jų steigia tinklus ne vien sostinėje, bet ir mažesniuose šalies miestuose, kur verslininkai sėkmingai gali pabėgti nuo didmiesčio šurmulio.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.