...

www pradžiamokslis arba įžengimas į virtualiąją erdvę

Verslas

2012.05.09

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

www pradžiamokslis arba įžengimas į virtualiąją erdvę

Vyraujant milžiniškiems konkurencijos mastams nebeužtenka būti matomam. Rastas rezultatas turi būti įsimintinas. desktopia.net nuotr.

Verslo tinklalapis yra vizitinė kortelė, kuri suformuoja pirmą įspūdį apie įmonę ir daro įtaką verslo sėkmei. Vyraujant milžiniškiems konkurencijos mastams nebeužtenka būti matomam paieškos sistemoje „Google“. Rastas rezultatas turi būti įsimintinas. Šis trumpas gidas pateikia svarbiausius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį žengiant pirmuosius žingsnius virtualiojoje erdvėje.

Pirmas žingsnis

Pirmas dalykas, apie kurį reikia pagalvoti prieš pradedant tinklalapio kūrimo darbus, yra tikslai. Priklausomai nuo verslo srities ir pobūdžio tinklalapis gali būti skirtingų funkcijų derinys.

• Brošiūra/ bendroji informacija. Šis svetainės tipas iš esmės internete atstoja vizitinę kortelę. Tokioje svetainėje pateikiama informacija apie tai, kas esate, kokia jūsų įmonės veikla, prekių ar paslaugų kainos, supažindinama su galbūt ankstesniais ir dabartiniais klientais, ir nurodoma, kaip klientai turėtų susisiekti su jumis. Puikiausi tokio pobūdžio tinklalapių pavyzdžiai yra www.bluestarenergy.com ir www.monavie.com.

• Mažmeninė prekyba/ e. komercija. E. komercijos svetainė leidžia įmonei parduoti prekes tiesiogiai vartotojams. Tokios svetainės kaip www.amazon.com ir www.zappos.com yra puikūs sėkmingos prekybos internete pavyzdžiai.

Informacinė svetainė. Šiam tipui priklauso tinklalapiai, nuolat generuojantys naują informaciją. Pavyzdžiui, naujienų portalas www.huffingtonpost.com arba vaizdo įrašų ir transliacijų tinklalapis www.hulu.com, kuris reguliariai generuoja naują turinį ir turi šimtų ar tūkstančių puslapių archyvą (biblioteką).

• Tinklaraštis. Jis taip pat gali būti laikomas informacijos svetaine, bet jo paskirtis kiek kita. Dėmesys sutelktas į konkrečios įmonės prekių ar paslaugų pristatymą. Daugelis verslo savininkų naudoja šį formatą, kad suburtų lojalių klientų būrį ir paskatintų pardavimą. Puikus pavyzdys galėtų būti prekių tinklaraštis http://productblog.37signals.com.

Duomenų bazė. Tinkamiausi tokio tipo tinklalapio pavyzdžiai yra www.craigslist.org arba kelionių paieškos sistema www.kayak.com, kur vartotojai gali ieškoti informacijos, pateikiamos iš įvairių išteklių ir interneto svetainių.

• Forumas ir bendruomenės tinklalapis. Šios svetainės paprastai apima dideles grupes žmonių, kurie bendrauja vieni su kitais įvairiomis temomis, dalijasi idėjomis ir pastabomis. www.bizmore.com yra puikus IT sprendimas, įprasminantis tokio tipo svetainės funkcijas.

Antras žingsnis

Kai nusibrėžėte būsimo tinklalapio funkcijos gaires, pats laikas pagalvoti apie pavadinimą. Domenas – tinklalapio adresas/ pavadinimas, už kurį mokamas nedidelis (vidutiniškai nuo 25 Lt) metinis mokestis. Svarbiausi aspektai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis pavadinimą:

• Apimtis. Domeno vardo didžiausia galima apimtis yra 63 simboliai, bet tai nereiškia, kad reikia eksperimentuoti ir išnaudoti visus simbolius. Kuo trumpesnis pavadinimas, tuo jis įsimintinesnis.

• Atsisakykite skaičių. Žodinis skaičių pavidalas yra keblus ir painus renkant naršyklėje. Jeigu jaučiate būtinybę domeno pavadinime vartoti skaičius, geriau vietoj žodžių „dvidešimt-du“ rinkitės kombinaciją „22“.

• Įsitikinkite, ar jis įsimintinas. Stenkitės išvengti nepatogių frazių ar specialių ženklų ir simbolių. Pavadinimas turėtų būti aiškiai suprantamas bendraujant telefonu, kad jums netektų diktuoti viso žodžio paraidžiui.

• Venkite akronimų ir santrumpų. Santrumpas ir akronimus ne tik sunku prisiminti spausdinant, bet ir suvokti jų reikšmę. Bandykite įprasminti tik su įmonės pavadinimu, paslaugomis ar verslo sritimi susijusias reikšmes.

• Stenkitės panaudoti .com. Domeno pabaigos .biz, .net ar .org klaidina lankytojus. Geriausia ir tikslingiausia rinktis .com. Žinoma, jeigu jūsų potencialūs lankytojai yra išskirtinai vienos šalies interneto vartotojai, galite rinktis šalies normatyvą, pvz., .lt, .ru ir kt.

Trečias žingsnis

Turint būsimos svetainės viziją ir pavadinimą, laikas rasti tinkamus namus savo projektui. Tinklalapio laikymo serveryje paslaugą siūlo gausybė įmonių, jų kainos konkurencingos ir prasideda vidutiniškai nuo 100 Lt per metus. Kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius paslaugos teikėjus?

• 24/7 pagalba. Įsitikinkite, kad serverio tiekėjas siūlo techninę pagalbą visą parą septynias dienas per savaitę. Taip išvengsite pačios nemaloniausios staigmenos ir nuostolių, jeigu prekybos įkarštyje įvyks techninis gedimas.

• Perskaitykite klientų atsiliepimus. Prieš patikėdami savo tinklalapio priežiūrą konkrečiai įmonei susipažinkite su jos esamų ar buvusių klientų atsiliepimais. Tai padės objektyviai pažvelgti į serverio tiekėjų patikimumą ir bedradarbiavimo perspektyvas.

• Žvilgsnis į ateitį. Iš anksto įsitikinkite, kad įmonės, su kuria ketinate bedradarbiauti, serveris yra pakankamai talpus, nes plečiantis jūsų verslui gali tekti plėsti ir svetainę.

Ketvirtas žingsnis

Jei apsisprendėte dėl pagrindinių tikslų, išsirinkote domeną ir hostingo tiekėją, turite priimti svarbų sprendimą: ar ketinate kurti tinklalapį nuo pagrindų, ar įsigyti. Nors yra puikių priemonių, pavyzdžiui, godaddy.com ar wordpress.com, kurios padeda sukurti svetainę, reikia nepamiršti, kad procesas gali pareikalauti daug laiko ir tikriausiai bent minimalių žinių apie HTML kodus.

Tarpinis variantas būtų įsigyti jau sukurtą šabloną.

Šiai nuomonei pritaria IT specialistas, ,,Tomo Solutions“ vadovas ir įkūrėjas Tomas Keršys: „Įsigyti šabloną ir jį priderinti pagal kliento norus visada yra gerokai pigiau dėl to, kad atkrinta didžioji dalis darbo, kurią sudaro įvaizdžio kūrimas ir puslapio maketavimas. Todėl ir svetainės darbų sąmata sumažėja daugiau nei per pusę. Tokį variantą rekomenduočiau rinktis kompanijoms, kurios nenori daug investuoti, bet nori turėti patrauklų tinklalapį su turinio valdymo sistema. Vienintelis trūkumas yra tai, kad konkurentai galbūt nuspręs įsigyti tokį pat šabloną, tad jūsų svetainės bus gana panašios.“

Gausybę originaliausių šablonų siūlo www.templatemonster.com.

Informacija parengta remiantis šaltiniu www.inc.com

PATIKO STRAIPSNIS? Balsuok čia

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.