...

Verslas – dar vienas būdas pajusti riziką

Verslas

2012.09.24

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Verslas – dar vienas būdas pajusti riziką

Andrius Kaziukonis Gintaro Gimžausko nuotr.

Andrius Kaziukonis yra profesionalus pokerio žaidėjas. Iš šio užsiėmimo 29-erių vyras galėtų laisvai pragyventi, tačiau ne tik turi nuolatinį darbą BTV, bet ir su žmona Julija plėtoja verslo dovanų verslą, kuris pastatytas ant buvusio darbdavio kompanijos pamatų. Tai, kad vyras ėmėsi darbo pardavimo srityje, nestebina, nes yra pardavėjas iš prigimties. Šia kryptimi Andriaus karjera pradėjo kilti dar tuomet, kai jam buvo 19 metų.

Tiesa, jis vis bandė studijuoti keliuose universitetuose, bet asmeniniai atradimai arba susiklosčiusios aplinkybės neleisdavo baigti pradėtų studijų. „Su mokslais problemų neturėjau. Net mokiausi dviejose mokyklose iškart, iš kurių viena buvo Jonavos gabių vaikų mokykla. Jas baigęs įstojau į Kauno technologijos universitetą studijuoti informatikos. Kadangi dar mokykloje turėjau galimybę gilintis į programavimą, maniau, kad ir toliau dirbsiu toje srityje.

Vis dėlto po kelių mėnesių supratau, kad tai – ne man. Vėliau buvau įstojęs į Vilniaus universitetą ir Vilniaus Gedimino technikos universitetą, bet ir ten nepavyko baigti studijų. Jas teko nutraukti dėl šeimos pagausėjimo ir padidėjusių poreikių tenkinimo – susikoncentravau į darbą“, – prisiminė pašnekovas. Anot jo, vienintelės studijos, kurias sėkmingai baigė, buvo „Open university“ MBA studijos. Verslininko teigimu, tokia proga pasitaikė dirbant latvių valdomoje reklamos agentūroje „Poligons“, jam vadovaujant “Poligons” atstovybei Lietuvoje.„Džiaugiuosi tomis studijomis, nes jose buvo labai daug praktikos. O ir bendrakursiai buvo įvairių bendrovių vadovai, todėl turėjau galimybę mokytis ne tik iš dėstytojų, bet ir iš jų. Bene geriausia, kad mūsų užduotys buvo realių kompanijų realios problemos. Mes turėdavome sugalvoti išeitis iš susidariusių padėčių, o vėliau jas pritaikydavo praktikoje. Būtent dėl to dabar aš žinau gerokai daugiau, nei, pavyzdžiui, du aukštojo išsilavinimo diplomus turintis vadybininkas. Praktika padeda užfiksuoti esmines detales“, – aiškino bendrovės „ADS Baltic“ savininkas.

Jo kartu su žmona įkurta įmonė užsiima verslo dovanų verslu. Jis buvo sukurtas, kai jau minėta agentūra „Poligons“, kurią į bankrotą nuvarė patys latviai, nutraukė veiklą Lietuvoje. „Per tą laiką, kurį dirbome latvių kompanijoje, sukaupėme daug žinių ir nemažai pažinčių. Turėjome puikias startines pozicijas. Iš pradžių net dalis klientų buvo tie, su kuriais dirbome anksčiau. Dabar jų ratas gerokai išsiplėtė. Didžiausią pajamų dalį atneša didieji klientai. Jų indėlis sudaro apie 80 proc. visos apyvartos. Visa kita – pavieniai ir smulkūs projektai“, – sakė A. Kaziukonis.

Paklaustas, koks verslo dovanų verslo aspektas yra sudėtingiausias, pašnekovas tvirtino, kad sunkiausia rasti tinkamų darbuotojų. Anot jo, ši sritis tokia specifinė ir reikli smulkmenoms, kad pirmas žmogus, pasakęs, jog bent keletą metų dirbo verslo dovanų srityje, gautų darbą Andriaus bendrovėje. „Negana to, kad turi žinoti apie 400 tūkst. prekių pozicijų, bet dar ir išmanyti įvairias plonybes. Pavyzdžiui, kaip iš Kinijos importuoti žiebtuvėlius. Jei to nežinosi – patirsi didelių nuostolių. O jeigu projektas bus itin stambus, po nesėkmės gali tekti ir nutraukti veiklą“, – tvirtino verslininkas.Andrius daugeliui gali pasirodyti antžmogis. Dabar jis dirba BTV Reklamos pardavimo skyriuje. Vakarais, grįžęs namo, padeda žmonai ir rūpinasi suvenyrai.lt veikla. Be to, jis dar spėja žaisti pokerį. Kartais net įsigudrina dirbti ir žaisti pokerį internete vienu metu. Toks užimtumas lemia, kad vyras per parą miega apie 5–6 valandas.Paprašius paaiškinti tokio milžiniško tempo priežastis, A. Kaziukonis gūžtelėjo pečiais tarė: „Man reikia to. Aš negaliu tiesiog ramiai gyventi, nors galėčiau sau tai leisti. Man patinka rizika ir atsakomybė, todėl ir žaidžiu pokerį, todėl ir turiu verslą, todėl ir pradėjau dirbti naujoje srityje. Be to, man norisi vis tobulėti. O miego man užtenka. Jau pripratau prie tokio grafiko.“Pasak verslininko, toks gyvenimo būdas galbūt nėra priimtinas visiems, tačiau norintys daugiau turi ir duoti daugiau. Žinoma, gali būti akimirkų, kai nesiseka ar būna sunku, tačiau tuomet reikia elgtis kaip pardavėjui, kuris, anot pašnekovo, moka save įtikinti, kad jo produktas yra pats geriausias pasaulyje, nors realybėje būna visaip.

Pokalbio pabaigoje A. Kaziukonis gavo tradicinę užduotį – palinkėti ko nors „bzn start“ skaitytojams. Kiek pasvarstęs verslininkas išdėstė kelis savo patarimus pradedantiesiems verslininkams.„Pirmiausia reikia daug planuoti. Antra – daug daryti. Viena be kito – sėkmės neatneš. O tam, kad būtų lengviau, patarčiau viską susirašyti punktais, ir užsibrėžto tikslo link eiti mažais, lengvesniais žingsneliais“, – patirtimi dalinosi suvenyrai.lt vienas įkūrėjų A. Kaziukonis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.