...

Sugalvojo būdą, kaip estetiškai „aprengti“ konteinerius

Verslas

2021.10.06

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , .

Sugalvojo būdą, kaip estetiškai „aprengti“ konteinerius

M. Nakas Asmeninio albumo nuotr.

Estetika dar niekam nepakenkė net ir atliekų konteineriams, kurių privačių namų kiemuose išrikiuota net keletas. Stiklo, plastiko, popieriaus, metalo ir mišrių atliekų rūšiavimas šiandien jau tapęs įpročiu daugeliui pasaulio gyventojų ir nekelia abejonių. Apie tai, kaip kilo idėja aprengti“ konteinerius, pasakoja „NakBox“ įkūrėjas Martynas Nakas. 

Stilingos konteinerinės

Kai prieš trejetą metų Martynas išvyko į Islandiją, norėdamas ten pakeliauti ir šiek tiek užsidirbti, minčių apie būsimą verslą dar nebuvo. Vėjuotoje šalyje, privačių namų kiemuose pastebėjęs neįprastus betoninius garažėlius, į kuriuos įstumti konteineriai, pašnekovas sako pradėjęs galvoti, kad tokią idėją galėtų pritaikyti ir gimtinėje: „Dėl vyraujančių stiprių vėjų labai dažnai konteineriai būna išvartyti, todėl dauguma jų įstumti į tokius betoninius „boksus“. Kilo minčių, kad gal būtų nebloga idėja apskritai sukurti „rūbą“ konteinerinėms“, – pasakoja Martynas.

Spalvoti konteineriai išties palengvina jų paieškas viešosiose erdvėse, tačiau nuosavo namo kieme neretai jie pridengiami tankiais augalais, slepiami pagalbinėse patalpose ar kitoje atokioje vietoje. „Norėjome kieme sukurti estetiką, kad būtų vientisumas ir nesimatytų margų plastikinių dėžių“, – teigia M. Nakas.

Tikslo link

Nutarus imtis naujos veiklos ir pradėjus daugiau informacijos ieškoti internete, paaiškėjo, kad kitose šalyse panašios konteinerinės ganėtinai populiarios. „Kadangi darbas braižymo programomis buvo išbandytas ir puikiai pažįstamas, išanalizavus ir įsigilinus į jau esančius kitose šalyse sukurtus modelius, pavyko nubraižyti ir savąjį variantą. Tačiau pagaminti buvo iššūkis, nes tai, kas buvo brėžinyje, realybėje atrodė šiek tiek kitaip ir neatitiko lūkesčių. Tokios konteinerinės tikrai nebūčiau pardavęs, – juokiasi pašnekovas. – Bet po savaitėlės kitos, pavyko nusibraižyti tinkamos, tvirtos konstrukcijos konteinerio uždangalą.“ 

„NakBox“ komandą, priklausomai nuo darbų kiekio ir poreikio, sudaro trys keturi žmonės. Skirtingi darbo etapai gali būti įgyvendinami arba bendradarbiaujant su kitomis įmonėmis, arba individualiai. „Ten, kur reikia rankinio darbo, viską atliekame patys, bet kai reikia tiesiog atitinkamo kiekio vienodų detalių, bendradarbiaujame su kitais, kurie turi „staklynus“, perleidžiame darbus jiems, taip taupome ir savąjį laiką“, – pasakoja pašnekovas.

Iššūkiai

Kiekviena nauja veiklos sritis pasitinka su iššūkiais, o kai kurie dalykai pavyksta greičiau, paprasčiau, nei buvo tikėtasi iš pradžių. „NakBox“ įkūrėjas sako, kad daugiausia rūpesčių kėlė apsisprendimas dėl pirmųjų modelių. „Iššūkiai įprasti visiems verslams, žaliavų pristatymo vėlavimai, kai sukiesi iš padėties likus kelioms dienoms iki produkto pristatymo klientams, žmogiškosios klaidos – kai tiesiog atrodo, kad šiandiena ne ta diena, bet vėliau vėl viskas bus gerai.“

M.Nakas prisimena ir naujojo verslo pradžią, kai sulaukė pirmųjų užsakymų – kilus dvejonių, kas nutiks tuomet, jei užsakymų sparčiai ims daugėti, ar viską spės aprėpti. „Tada dar dirbau vienas, „NakBox“ buvo labiau idėjinis verslas šalia kitų, kuris generuos papildomas pajamas. Bet susidėliojus planą kas po ko eina, dingo stresas ir tiesiog kažkaip viskas automatiškai pradėjo sektis.“

Ko pašnekovas palinkėtų kitiems dvejojantiesiems imtis naujos veiklos? „Imti ir pradėti“. Tam padėti gali „kantrybė, drąsa ir atsakomybės prisiėmimas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.