...

Sėkmingas startas: 1 000 pirkėjų per vieną mėnesį

Verslas

2015.12.14

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , , .

Sėkmingas startas: 1 000 pirkėjų per vieną mėnesį

Portalo PirkDe.lt įkūrėjas - Tomas Bacys. Asmeninio archyvo nuotr.

Internetinė prekyba – aktyviai populiarėjanti paslauga Lietuvoje. Tačiau, nors toks prekybos būdas ir populiarus, kai kurie pirkėjai vis dar susiduria su problema, norėdami atsisiųsti prekių iš užsienio parduotuvių.

Iš Kauno kilęs ir miesto patriotu save vadinantis Tomas Bacys (26) nutarė sumažinti siuntimo problemas bent jau tiems, kas nori įsigyti prekių iš Vokietijos. Verslus jaunuolis įkūrė portalą „PirkDe.lt“, kuriame teikiamos prekių siuntimo į Lietuvą paslaugos.

„Keli pagrindiniai argumentai, kodėl pasirinkome būtent darbą su Vokietija, kuriems tikriausiai niekas negalėtų prieštarauti: kokybė, didelis prekių asortimentas, kaina. Mes skatiname Lietuvos žmones ieškoti, domėtis, surasti patiems patinkančią prekę už geriausią kainą“

T. Bacys

„Mūsų tikslas – palengvinti klientui prekių pristatymo procesą. Tereikia užsiregistruoti „PirkDe.lt“ puslapyje ir jums bus suteiktas adresas Vokietijoje, kurį galėsite naudoti užsisakydami prekes Vokietijos internetinėse parduotuvėse. Mes teikiame jau nupirktų prekių pristatymo į Lietuvą paslaugą. Siuntų persiuntimo platforma „PirkDe.lt“ yra saugi ir paprasta naudoti. Joje suteikiame ne tik galimybę užsisakyti išskirtinę prekę, bet ir gerokai sutaupyti. Parduotuvės dažniausiai pristato prekes tik Vokietijoje, o į Lietuvą nesiunčia. Jei ir siunčia į mūsų šalį, tai kainuoja per brangiai, o siuntimas trunka labai ilgai. Mes orientuojamės į smulkesnes prekes iki 30 kg, tačiau vežame ir stambesnes prekes. Šiuo metu sandėlyje turime šaldytuvą ir batutą, bet ką gali žinoti, gal rytoj sulauksime ir dar didesnio“, – idėją pristato pašnekovas.

Idėją parsivežė iš „Erasmus“ studijų

Dar būdamas bakalaurantas (2010–2011 m.), vaikinas buvo išvykęs į Vokietiją studijuoti pagal mainų programą. Siekdamas kuo geriau ir greičiau integruotis bei perprasti vietinių žmonių gyvenimo įpročius ir tempą, T. Bacys ėmė vis dažniau apsipirkinėti internetu. Tuo metu Vokietijoje internetinė prekyba jau buvo pasiekusi aukštą lygį ir sparčiai populiarėjo.

„Žinoma, tais metais Lietuvoje internetinė prekyba dar tik žengė pirmuosius žingsnius, o Vokietijoje apsipirkti internetu jau buvo populiaru. Grįžęs į Lietuvą ir toliau tęsiau šią tradiciją, tačiau dėl išskirtinių prekių ženklų, kurių Lietuvoje dar nebuvo, ir kur kas aukštesnių tam tikrų prekių kainų, nei buvau įpratęs, vis dažniau atsigręždavau į jau gerai žinomas Vokietijos internetinės parduotuves“, – prisimena T. Bacys.

Būtent tada jaunuolis susidūrė su esmine pirkimo internetu iš užsienio šalių problema – jos nepristato prekių į Lietuvą arba taiko pristatymui nelygiavertes kainas. „Norėdamas gauti prekę bandžiau daug įvairių būdų, tačiau jie man pasirodė nesaugūs, apsunkinantys mane ir kitus žmones, brangūs. Pradėjau galvoti, kaip galėčiau palengvinti šį procesą, padaryti jį paprastesnį, pristatymą greitesnį, saugesnį ir net pigesnį. Taip atsirado siuntų persiuntimo platforma „PirkDe.lt“. Procesas tapo gerokai paprastesnis“, – pasakoja idėjos autorius.

Sėkminga pradžia

Kol kas „PirkDe.lt“ gyvuoja kiek daugiau nei mėnesį, tačiau jau gali pasigirti, kad susidomėjimo sulaukia itin daug. „Laiko praėjo dar nedaug, gyvuojame daugiau nei mėnesį, tačiau didžiuodamasis galiu pasakyti, kad jau turime daugiau nei 1 000 klientų. Keli pagrindiniai argumentai, kodėl pasirinkome būtent darbą su Vokietija, kuriems tikriausiai niekas negalėtų prieštarauti: kokybė, didelis prekių asortimentas, kaina. Mes skatiname Lietuvos žmones ieškoti, domėtis, surasti patiems patinkančią prekę už geriausią kainą“, – idėjos sėkme dalijasi pašnekovas.

Po sėkmingo starto T. Bacys tikisi ir tolesnės geros verslo eigos. Nors tiksliai finansinių išteklių vaikinas neįvardijo, tačiau pripažino, kad daugiausia kainavo žmogiškieji ištekliai, sandėlis Vokietijoje ir internetinė platforma. Kol kas „PirkDe.lt“ siekia įsitvirtinti ir sėkmingai dirbti su Vokietija, tačiau tolesnių ambicingų planų yra ne vienas. Būtent todėl įkūrėjas įsitikinęs, kad didžiausi darbai ir investicijos dar laukia ateityje.

Pašnekovo teigimu, kol kas daugiausia kainavo pats pasiryžimas pradėti tokią veiklą. Tačiau vertindamas tai pagal klientų atsiliepimus ir padėkas, T. Bacys neabejodamas teigia – idėja jau atsipirko. „Man atrodo nuostabu, kai verslas yra pavaldus visuomenei, o ne visuomenė verslui. Pavyzdžiui, prieš kelias dienas klientui pristatėme neįgaliojo vežimėlį, kurį jis nusipirko iš vienos Vokietijos internetinės parduotuvės. Kaip supratome, jis yra specifinis, Lietuvoje tokių nėra. Jis paprašė, kad kuo greičiau jį pristatytume, o mes tai atlikome greičiau, nei nurodyta mūsų pristatymo terminuose. Klientas buvo labai dėkingas“, – galimybe padėti tokiais atvejais džiaugiasi „PirkDe.lt“ įkūrėjas T. Bacys.

Reikia veikti

T. Bacys siekia aukštumų akademinėje srityje. Vaikinas jau turi bakalauro ir magistro laipsnius, o šiuo metu studijuoja doktorantūroje. Nors studijos neturi nieko bendra su pardavimais, T. Bacys yra verslus nuo vaikystės ir artimiau su rimtais pardavimais susidūrė prieš trejus metus. „Internetinių projektų verslą pradėjau dar 2012 m., sukūręs internetinę parduotuvę „Piguperku.eu“, kuri iki šiol kviečia klientus apsipirkti. „PirkDe.lt“ – jau antras mano projektas, tik dabar mano prekė yra paslauga. Save galėčiau pristatyti kaip universalią, ambicingą, užsibrėžto tikslo siekiančią asmenybę“, – pasakoja T. Bacys.

Visiems startuoliams linkėjimus jis siunčia, pasitelkdamas garsaus amerikiečių išradėjo ir verslininko Thomo Edisono citatą: „Sėkmė aplanko tik tą, kas jos laukdamas ką nors daro.“ T. Bacys skatina suvokti minties prasmę ir imti veikti: „Manau, ši citata iškalbingesnė už bet kokius linkėjimus.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.