...

Po karantino stebina mobilaus baro paklausa

Verslas

2020.10.05

Autorius: Emilija Zareminaitė

Temos: , .

Po karantino stebina mobilaus baro paklausa

Vytautas Plonis Irmanto Gelūno nuotr.//

Nors šių metų situacija gerokai pakoregavo įmonių švenčių scenarijus, mobilaus baro „Barmen For You“ (BFY) įkūrėjas Vytautas Plonis pasakoja, kad noras susiburti ir įsimintinai paminėti reikšmingas datas neišblėso. Tiesa, karantino metu dėl atšauktų renginių teko susidurti su nemažais nuostoliais, bet jam pasibaigus užsakymai suaktyvėjo taip, kad kol kas šie metai netgi geresni už praėjusiuosius. Tai tik įrodo, kaip žmonės pasiilgo bendravimo. Įmonės ieško kokybiškų paslaugų, kurios leistų išskirtinai praleisti laiką ir nustebinti bei galėtų būti organizuojamos saugioje aplinkoje. 

Iki nuosavo verslo – per ilgametę patirtį

V. Plonis pokalbio pradžioje sutiko trumpai prisiminti savo paties kelią iki nuosavo verslo. Jis pasakoja, kad bare dirbti pradėjo nuo 2011 metų. 

„Nuo to laiko reikėjo nemažai padirbėti, kad tapčiau profesionaliu barmenu ir įgaučiau nemažai patirties bei žinių. Teko išklausyti ne vienus mokymus bei kursus. Kaip pagrindinį išskirčiau WFA (World Flair Association) kursą – tai tarptautinio lygio mokymai, kuriuos baigęs gavau atitinkamą sertifikatą ir buvau įtrauktas į atestuotų barmenų sąrašą. Nuo to laiko galėjau vadintis profesionaliu barmenu. 

Be to, turėjau galimybių išklausyti garsiausių pasaulio barmenų mokymų bei seminarų. Taip pat teko dalyvauti įvairiose barmenų varžybose. Keletą kartų jas laimėjau. Vėliau varžybas pradėjau organizuoti pats“, – karjeros pradžią prisimena V. Plonis.

Po visų šių spalvingų metų bei praktikos baruose ir klubuose vyras pasakoja pamatęs mobilių barų paklausos atsiradimą. 

Subūrė geriausius Vilniaus barmenus

„Pradėjau dirbti įvairiuose viešuose renginiuose bei festivaliuose ir taip kaupti patirtį būtent renginių srityje. Neišvengiamai atėjo laikas pačiam sukurti mobilų barą. Pažinodamas geriausius ir šauniausius Vilniaus barmenus juos subūriau, kartu sukūrėme prezentacinį filmuką apie mus ir 2016 m. startavome kaip „Barmen For You“ (BFY) mobilus baras“, – pasakoja pašnekovas. 

Šiuo metu BFY komanda teikia mobilaus baro paslaugą, stato šampano piramides, rengia baro ir ugnies šou, organizuoja kokteilių pamokas – degustacijas.

„Dabar jau sunku patikėti, kad pradėjome veiklą su vienu mažu bariuku, o šiuo metu turime penkis mobilius barus ir per vakarą galime būti penkiose skirtingose vietose. Užsakovai dažnai šito nesupranta ir mano, kad galime dirbti tik po du arba būti tik vienoje vietoje“, – darbo kasdienybe dalijasi pašnekovas ir priduria, kad kol kas didžiausias renginys buvo, kai teko aptarnauti daugiau kaip 1000 žmonių, tam reikėjo net 12 barmenų.

Speciali treniruočių salė

V. Plonis kaip vieną pagrindinių savo komandos išskirtinumų įvardija vadinamuosius žongliravimo buteliais (angl. flairing) įgūdžius, kuriems skiria ypatingą dėmesį. 

„Vadiname tai „flairingu“ – sudėtingi baro triukai, pasitelkiant butelius ir kitus baro įrankius. Tai ne tas pats kaip važiuoti dviračiu, netobulinami įgūdžiai blėsta, todėl turime nuolat mokytis. Šiam užsiėmimui netgi turime specialią treniruočių salę, kurios grindys išklotos gumomis, kad sumažintume dūžių tikimybę. O butelių, patikėkit, sudaužyta tikrai daug! Prireikė ilgų metų darbo ir treniruočių, kad būtų galima šito išmokti, todėl šiandien turime galimybę savo užsakovams pasiūlyti efektingą baro ir ugnies šou. Sakyčiau, kad tai mūsų „arkliukas“, – įsitikinęs pašnekovas. 

Verslininkas priduria, kad visuomet esant galimybei nepraleidžia progos sudalyvauti barmenų mokymuose bei varžybose. „Pastarasis mūsų laimėjimas buvo pernai vykusiame „Lietuvos Monin Bartender Battle“ barmenų čempionate, kurio metu mūsų komandos barmenas Lukas Šilinis laimėjo pirmą vietą ir iškovojo kelialapį į pasaulinę barų parodą Berlyne“, – pasakoja V. Plonis.

IT verslo sektoriuje – aktyviausi vakarėlių dalyviai

Dažniausiai verslo įmonės BFY paslaugas užsako į savo įmonių vasaros, kalėdines šventes, įvairius pristatymus, atidarymus, parodas ar minėdami gimtadienius, kitas reikšmingas datas. „Taip pat turime užsakymų, kai bendrovės nori palepinti savo klientus ir rengia vakarėlius būtent jiems. Trumpai tariant, baras tinkamas bene visuose renginiuose ir šventėse“, – komentuoja pašnekovas.

V. Plonis pasakoja, kad tenka dirbti su įvairių sektorių įmonėmis, bet kaip vieną aktyviausių vakarėlių mėgėjų pamini IT sektoriaus verslus. „Nežinau, kodėl taip yra, gal jie labai sunkiai dirba, o kas sunkiai dirba, tam reikia gerai atsipalaiduoti“, – šypsosi verslininkas. 

Mobilaus baro įkūrėjas sako, kad niekad nepamiršta vieno svarbiausių savo verslo tikslų – išlaikyti klientą, o tam reikia teikti išties kokybiškas paslaugas: „Džiugu ir itin malonu, kad tarp klientų yra įmonių, su kuriomis dirbame nuo pat pradžių. Kai jie užsako mūsų paslaugas kiekvienais metais per savo šventes, jaučiame, kad judame gera linkme ir priimame tai kaip didelį komplimentą. Iš to kyla noras ir poreikis juos nuolat nustebinti, pademonstruoti vis ką nors naujo. Be to, mobilus baras ne tik pagyvina vakarėlius, bet ir numeta daug rūpesčių nuo renginio organizatorių pečių. Nebereikia sukti galvos, ką ir kiek pirkti, kokias taures naudoti ar nuomoti, kas geriausiai tiktų šventės temai.“

„Gal teisingiausia būtų sakyti, kad viskas slypi detalėse ir viskas susideda iš smulkmenų. Pavyzdžiui, nuolat naujiname meniu – įtraukiame naujų skonių, kad kiekvienas renginio svečias rastų sau tinkamą ir mėgstamą skonį. Visgi geriausia reklama mums vienareikšmiai yra ta, kuri sklinda iš lūpų į lūpas, o tai tik dar labiau skatina nuolat augti“, – patirtimi dalijasi V. Plonis.

Barmen For You

Vytautas Plonis Vytautas Plonis Vytautas Plonis Vytautas Plonis Vytautas Plonis 20201004IGPhoto7153_ 20201004IGPhoto7149_ BZN Start ofiso atidarymas BZN Start ofiso atidarymas Vytautas Plonis 20200725_170110 20201004IGPhoto7167

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.