...

Pateikė alternatyvą augintinių guoliams ir išmėtytiems daiktams

Verslas

2017.12.04

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Pateikė alternatyvą augintinių guoliams ir išmėtytiems daiktams

Rasa Valackienė. Orintos nuotr.

Iš Panevėžio kilusi, tačiau jau kurį laiką sostinėje gyvenanti Rasa Valackienė (32) pasakoja, kad jos verslo istorija gimė netikėtai. Ją moteris susapnavo! Ir po to lemtingo sapno atsirado jau trejus metus gyvuojančio verslo „Saveplace“ vizija.

Mažo buto problema

Galbūt lemtingas sapnas ir nebūtų aplankęs pašnekovės, jeigu ne jos tuometė gyvenamoji vieta, kurioje buvo mažokai erdvės.

„Tuo metu gyvenome nedideliame bute ir tvarkantis man vis užkliūdavo vietą užimantis, apsivėlęs katino guolis, tad galvojau, kokį sprendimą radus, kad jis netrukdytų tvarkytis. Susiklostė taip, kad gera idėja aplankė sapne ir vėliau pabandžiau pati pasiūti tai, ką sapne išvydau. Tuomet pasiuvau pirmąjį augintinio arba daiktų hamaką, tvirtinamą ant kėdės kojų. Jis puikiai laikėsi ant kėdės kojų ir katinas ten tikrai leisdavo nemažai laiko. Kartu tai buvo ir smagi interjero detalė. Šiuo metu galiu pasakyti, kad beveik kiekviena mano kėdė namie turi po hamaką, kuriuos naudoju ir daiktams laikyti“, – pirmojo produkto atsiradimą prisimena moteris.

Mažyčiai hamakai pasiūti taip, kad tiktų prie bet kokių kėdžių ar nedidelių stalų. Jie sukuria papildomos erdvės smulkiems daiktams, knygoms, o kiti naudojami kaip šunų ar kačių guoliai – nesivelia po kojomis, juos lengva prižiūrėti, o gyvūnui tai patogi ir komfortiška poilsio erdvė.

Prekiauja Europoje ir Amerikoje

Nors idėjai komercializuoti ir išgryninti prireikė beveik metų, pradėjus prekiauti šiais hamakais, rinkos poreikis pasijuto gana greitai. Dabar, prabėgus keletui gyvavimo metų, augintinių arba daiktų hamakų galima įsigyti įvairiose prekybos vietose.

„Po kurio laiko nuo pirmojo hamako sukūrimo, pastūmėta sesers ir draugų, pasiūliau hamakų ir Lietuvos rinkai. Šiuo metu Lietuvoje hamakų rasite didžiuosiuose prekybos centruose „Maxima“, gyvūnų prekių parduotuvėse „Pet24“, interneto portale „Metahome.lt“ ir oficialiame mūsų puslapyje „Saveplace.eu“, – prekybos vietas atskleidžia moteris.

Stilingos ir praktiškos interjero detalės netrukus sulaukė dėmesio ir už Lietuvos ribų. Pašnekovė pasakoja, kad šiuo metu aktyviai ieško daugiau partnerių Europoje, o prekybos vietų už Atlanto jau yra suradusi.

„Amerikoje prekiaujame hamakais kačių kavinėje, Europoje esame pasirinkę Italijos interjero prekybos tinklą“, – užsienio rinkų užkariavimu dalijasi pašnekovė.

Jaučia susidomėjimą

R. Valackienė pripažįsta – susidomėjimą ir klientų susižavėjimą ji jaučia nuolatos, todėl tai užtikrina, kad verslas yra teisingame kelyje.

 

„Aš tiesiog myliu šį gaminį. Hamakas primena vasarą ir sukelia gerą nuotaiką.“

R. Valackienė.

 

„Turime pasiūlyti didelį spalvų pasirinkimą, hamakus siuvame kolekcijomis, tad visada pasiūlome naujų dydžių ir spalvų, kurias galima derinti prie interjero. Labai smagu, kad klientai dalijasi ir savo augintinio (katės ar šuns), kuris guli hamake, nuotraukomis“, – džiaugiasi pašnekovė ir pabrėžia, kad klientų pasitikėjimą pelnė itin kokybiškais gaminiais ir už kiekvieną jų verslininkė gali garantuoti.

„Saveplace“ hamakai užima mažai vietos, jie gaminami Lietuvoje iš kokybiškų audinių. Viena audinio pusė yra impregnuotas audinys, kita – minkštas multinas (poliesteris). Hamakas gali išlaikyti net iki 10 kilogramų“, – pranašumus vardija R. Valackienė.

Idėja, kuri „veža“

Pašnekovė atskleidžia, kad investicijų šio verslo pradžiai prireikė tiek, kiek kainavo pirmoji hamakų partija ir jos pasiuvimas. Vėliau viskas klostėsi natūraliai – iš apyvartinių lėšų. Paklausta, kas buvo sunkiausia prieš kelerius metus startuojant su „Saveplace“ idėja, R. Valackienė prisimena, kad kilo sunkumų, kol buvo surasta siuvimo paslaugų įmonė, galinti gaminti išsvajotuosius hamakus. Visgi ryžtas ir tikėjimas susapnuota idėja neleido sustoti ir tai, regis, atsipirko su kaupu, mat entuziazmas neišblėso iki šiol.

„Aš tiesiog myliu šį gaminį. Hamakas primena vasarą ir sukelia gerą nuotaiką. Kai pamatau kėdę, visada ją įsivaizduoju su hamaku, nes be hamako man jau atrodo tuščia – kaip mašina be ratų“, – šypsodamasi sako moteris.

Linki drąsos

Pati išbandžiusi ir suvokusi, koks puikus jausmas patikėti savo idėja ir pamatyti, kad ji džiugiai sutinkama rinkoje, pašnekovė pataria ir kitiems startuojantiems su nuosavais verslais giliai įkvėpti ir imtis to, apie ką svajoja.

„Palinkėsiu nebijoti įgyvendinti savo idėjų. Jeigu kažko ir nežinote, nebijokite ieškoti pagalbos, patarimų. Labai tinka posakis: „Jeigu labai nori, visada gali“, – linkėjimus siunčia ir sėkmingų idėjų linki „Saveplace“ hamakų kūrėja R. Valackienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.