Pastebėjęs lengvesnio verslo galimybę pradėjo kitą veiklą

Verslas

2022.10.03

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , , .

Pastebėjęs lengvesnio verslo galimybę pradėjo kitą veiklą

Vytautas Černiauskas Asmeninio albumo nuotrauka

Prieš porą metų pradėjęs veiklą „Kontervita“ vadovas Vytautas Černiauskas prieš tai užsiiminėjo griovimo darbais ir pastebėjo, kad pusę objekto pinigų reikdavo atiduoti atliekų išvežimo įmonėms. Pagalvojęs, jog jie dirba daug mažiau ir lengviau, o pasiima nemažą dalį pinigų, pradėjo domėtis atliekų išvežimo verslu.

„Pamatęs, kad perduoti klientą yra daug lengviau nei atlikti griovimo darbus, po truputį vysčiau vadybos verslą, kuris ir paremtas tuo, kad skirstome užsakymus atliekų vežėjų įmonėms. Patys atliekų nevežame ir jų netvarkome, esame tik vadybinė įmonė“, – apie verslo pradžią pasakoja Vytautas.

Pašnekovas pasakoja, kad viskas vyko gana organiškai ir nesunkiai, nes turėjo pažįstamų ir draugų šioje srityje, nebuvo nuo jos nutolęs ir pats kažkada krovė atliekas. Esami klientai iš griovimo darbų ir dar keletas skelbimų leido gauti užsakymus ir juos perduoti vežantiems atliekas kolegoms, už tokį kliento nukreipimą gaudavo bonusą.

Investicijų nereikėjo

Jis sako, kad pradėti statybinių, atliekų konteinerių nuomos ir pardavimo verslą nebuvo sunku, tiesiog reikėjo noro. Šis verslas ir modulis nereikalauja investicijų, verslo atsiperkamumas prasideda nuo pirmojo užsakymo. Sako, kad tai tikras menas, kuriam reikia tik profesionalios vadybos.

Vyras prisimena, kad pradėjus veiklą aplinkiniai reagavo skeptiškai ir tikrai ne kartą girdėjo raginimą susirasti „normalų“ darbą: „Nors prielaida yra tokia, jog visi iš aplinkos yra teisūs, kad jūsų įdėja yra bloga. Tačiau tai pasitvirtins tik tada, kai, iš tikrųjų, padarysite ir pamatysite, kad ji bloga. Todėl remiantis šia filosofija nėra kito varianto kaip tik pabandyti ir sužinoti, gera ar bloga ta idėja. Dėl pinigų jau seniai visiems žinoma, kad šiais laikais pinigai nėra bėda. Kalbant apie darbą nebijau kritikos, todėl didžiausias mano motyvas ir įkvėpimas dirbti yra pinigai. Vidinį tikėjimą pavyko išlaikyti, nes iš prigimties esu verslus žmogus ir jei ne šis, tai kitas, bet tikrai verslo kelias“, – neabejoja vyras.

Pasaulyje žinomas modelis

„Šį verslą šioje srityje, mano žiniomis, darome vieninteliai ir pradėjome jį daryti pirmieji. Nors pasaulyje modulis puikiai žinomas ir paplitęs, tačiau Lietuvoje ir būtent šioje srityje tai yra nauja.  Iš esmės, viskas, kas nauja ir neatrasta, yra įdomu“, – sako verslo įkūrėjas.

Pasak Vytauto, didžiausi ir pagrindiniai sunkumai yra partnerių rankose, nors jų įmonė viską atlieka nepriekaištingai, tačiau yra priklausomi nuo partnerių sėkmės, nesėkmių ir darbo. Verslininkas prisipažįsta, kad viską mesti ir palikti šią veiklą minčių buvo ne kartą.

Jis sako, kad rinkodarai naudoja seniai žinomus ir atrastus būdus. Būtent pagrindiniais reklamos kanalais kaip soc. tinkai, google ads ir t.t ir skleidžia žinią apie save: „Kadangi esame maža ir jauna įmonė, todėl nėra įsišakniję kokių nors nusistovėjusių nuostatų, kurias pakeisti būtų sunku, esame lankstūs ir keliausime kartu su ateities technologijomis“.

Jaunas ir ambicingas vadovas turi daug bei didelių planų ir norėtų būti pasaulinio lygio verslu, bet startas prasideda nuo Lietuvos. Jų paslaugų vartotojas yra kiekvienas asmuo ar įmonė, kuriam reikalinga atliekų išvežimo paslauga. Šiuo metu turi mažą, bet nuostabią komandą, tačiau nepaisant to patirtis su darbuotojais yra prasta.

Vytautas Černiauskas dalinasi ir įvairias verslo nutikimais: „Kartą klientas užsisakė mūsų paslaugą, bet prieš atvežant jam konteinerį jis numirė. Dar vienas netradicinis atsitikimas, kai klientui buvo paskambinta apie atvežant konteinerį, o jis taip stipriai iškoliojo vairuotoją ir visą įmonę, kad teko nutraukti paslaugos tiekimą. Galimai buvo pavartojęs narkotikų, nes buvo senas ir žinomas klientas. Nors ši sritis nėra istorijas kurianti sritis, tačiau visada labai malonu kuomet klientą pavyksta aptarnauti nepriekaištingai nuo a iki z“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.