...

Motinystės atostogos paskatino įkurti verslą

Verslas

2022.06.17

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , , , .

Motinystės atostogos paskatino įkurti verslą

Aistė Volkavičienė su mama Solveiga Bubneliene Asmeninio albumo nuotrauka

Kūdikėlio laukimas ir atėjimas į šį pasaulį, neretai mamai apverčia gyvenimą aukštyn kojomis ir tenka perdėlioti esamas vertybes. Dviejų vaikučių mama, kaunietė Aistė Volkavičienė (26) kartu su savo mama Solveiga Bubneliene (45) prieš porą metų per motinystės atostogas įkūrė rankų darbo žaislų ir žaidimų kilimėlių parduotuvę „Lašelis vėjo“.

„Kai dukrytės dar buvo labai mažos, gimė verslo idėja. Draugė parodė kilpinius siūlus, pabandžiau nusimegzti pleduką, patiko. Pasidalinau su mama, o ji nusimezgė kaklo movą ir pabandė megzti kilimėlį. Taip netyčia ir gimė idėja pabandyti“, pirmaisiais žingsneliais dalijasi pašnekovė. Pačioje pradžioje didelių lūkesčių išvystyti rimtesnį verslą nebuvo, o ir Aistės vyras į visa tai žiūrėjo gana skeptiškai. „Abejonių buvo, ypač karantino pradžioje, daug nežinomybės. Niekada negalvojom, kad tas „pažaidimas vąšeliu“ išaugs į kažką daugiau. Visi darbai vyko namų sąlygomis. Su mama gyvenome viename kieme, tai viską ir derinome „vienoje vietoje“.

Ilgi ieškojimai

Dviejų dukryčių mama pabrėžia, kad rankdarbiai jai buvo absoliučiai nauja sritis. „Mokykloje, kai reikėdavo kažką numegzti arba nunerti, už mane tą padarydavo mama. Man visiškai nesigaudavo, nesuprasdavau nuo ko pradėti, kad ir kiek kartų paaiškindavo. Pagal specialybę esu matininkė, nieko bendro su menais“, atvirauja pašnekovė. Idėjos įgyvendinimui reikėjo daug paieškų, bandymų ir laiko. Norėdamos geriau perprasti nėrimo kilpiniais siūlais technologiją Aistė su Solveiga  žiūrėdavo mokomuosius filmukus Youtube platformoje turkų, anglų ir rusų kalbomis. Nors turkų kalbos ir nemokėjo, bet kartais užtekdavo pamatyti kaip atrodo procesas ir viskas pasidarydavo aiškiau. „Mėginom naujas schemas, sugalvojome keletą savo. Tą patį darome ir iki dabar, vis stengiamės tobulinti, atrasti kažką naujo. Schemų ieškome Etsy, Instagram platformose“, patikslina pašnekovė. Viskas prasidėjo nuo užtiesaliukų ir kaklo movos. „Pirmam darbui padaryti investicijų prireikė gal tik 10 Eurų. Tai buvo pledukas. Vėliau su kiekvienu didesniu projektu visko reikėjo dar daugiau: įvairios priemonės, siuvimo mašina, medžiagos, schemos. Viską pirkome Lietuvoje. Facebook platformoje kuriant savo puslapį, teko įdėti nemažai darbo, bet pasiteisino. Taip pat ir rekomendacijos puikiai ėjo iš lūpų į lūpas. Dukrytės dirba modeliais nuotraukose, kurias fotografuoju dažniausiai pati. Logotipą taip pat aš sugalvojau. Dukros dar kartais pasiūlo, kokį naują gyvūną reikėtų pamėginti pagaminti“, pasakoja dviejų mergaičių mama.

Pagrindinės klientės – močiutės

„Kai kartu su mama pradėjome šią veiklą, norėjosi pagaminti kažką naujo, nematyto. Taip pas mus atsirado garbanių avyčių žaislai. Galiu drąsiai teigti, kad būtent mes padėjome joms išpopuliarėti Lietuvoje. Avytes mes gaminame pagal savo nuosavas schemas, todėl identiškų nėra“, pasakoja dviejų vaikučių mama ir tęsia toliau: „Siūlus naudojame iš mikropoliesterio, kad tiktų alergiškiems vaikams. Mano pačios dukrytės yra alergiškos, todėl suprantu, kaip svarbu yra naudoti tik kokybiškas ir ekologiškas medžiagas. Užsakymų daug, vartotojai patys mus susiranda, apžiūri darbus ir, jei patinka, susisiekia. Žinoma, spalvas, dizainus deriname individualiai. Siūlų reikia dideliais kiekiais, bet stengiamės užsakyti konkretiems gaminiams, ko reikia būtent tam kartui per daug nekaupiant.“ Šiuo metu „Lašelis vėjo” siūlomų gaminių asortimente yra: žaidimų kilimėliai įvairių gyvūnų pavidalais, žaisliukai nuo 25cm iki 100cm ūgio ir pledukai, tinkantys nuo gimimo iki King size lovos (pasirinktinai). Kiekvienas žaislas yra gaminamas konkrečiai užsakovui. Talentingų moteriškių darbų galima rasti jau visame pasaulyje, nes taip pat skelbiasi ir prekiauja užsienio platformoje Etsy.com . Lietuvoje užsakymus siunčia paštomatu arba kurjeriu.

Pašnekovė džiaugiasi, kad močiutės yra vienos dažniausių jų klienčių. Seneliai labai dažnai lepina savo mylimus anūkėlius ir anūkes mielomis dovanėlėmis. Taip pat didelė klientų dalis yra mamos, perkančios žaisliukus savo vaikams. Neretai gaminiai užsakomi ir žmonių, einančių į svečius lankyti gimusių kūdikių. „Pastoviems klientams pritaikome nemokamą siuntimą, kartais darome nuolaidas. Prieš šventes akcijoms laiko nebebūna, nes pats darbymetis. Kartais darome konkursus“, darbo peripetijomis dalijasi Aistė.

Problemos su plagijavimu

Reikėtų pabrėžti, jog vyrauja tikrai didelė konkurencija, o dažnai pasitaiko ir plagijavimo atvejų. Prieš keletą metų išpopuliarėjus avytėms šiandien yra jau daug jas gaminančių lietuvaičių. Dviejų mergaičių mama apgailestauja, kad ne kartą yra tekę matyti kitų „rankdarbistų“ nuotraukas kokiame nors labai „šviežiame” puslapyje su prierašu: „galiu pagaminti tokį patį “. Tokiu atveju, pašnekovė visada praneša darbo autoriui. Ji pati asmeniškai susidūrė su jos darbų kopijavimo atvejais, kai rankdarbių gamintojos prašo pasidalinti schemomis teigdamos, kad tik „savo anūkams” nori padaryti. Vis dėlto po kurio laiko paaiškėja, kad gamino pardavimui. Taip pat pasitaiko, kai buvo užsakomi konkrečių spalvų gaminiai, o „norėtojai ” po kurio laiko dingo. Išvengiant bereikalingo resursų švaistymo ir taupant savo brangų laiką, pašnekovės paprašė duoti patarimą skaitytojams, kad didesniems užsakymams imti avansą iš anksto ir nebepasitikėti vien žodžiais.

„Lašelis vėjo” įkūrėjos mama ir dukra skaitytojams linki turėti daug kantrybės ir nebijoti būti kitokiems. Jūsų verslas augs ir klestės, jeigu su klientu bendrausite nuoširdžiai, o darbą atliksite tobulai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.