...

Mirė užsakymų paštu magnatas , "Otto" įkūrėjas Verneris Otto

Verslas

2011.12.27

Autorius: BZN start

Temos: , .

Mirė užsakymų paštu magnatas , "Otto" įkūrėjas Verneris Otto

Otto Werner (50 -ties metų) Otto biure flickr.com nuotr.

Berlyne, eidamas 103-uosius metus, prieš Kalėdas mirė žymus vokiečių verslininkas, didžiausios pasaulyje užsakymų paštu kompanijos OTTO bei prekybos centrų vystytojos ECE, valdančios ir Vilniuje veikiantį prekybos ir pramogų centrą „Ozas“, steigėjas prof., garbės dr. Verneris Otto (Werner Otto).

„Mano tėvas iš tiesų sugebėjo numatyti ateitį ir jam puikiai sekėsi įgyvendinti savo sumanymus tiek OTTO grupėje, tiek ECE kompanijoje, tiek kitose jo vadovaujamose organizacijose JAV. Vis tik, visų pirma man jis buvo puikus tėvas, kuris visada įkvėpdavo ir padrąsindavo“, – sako jauniausias V. Otto sūnus, „Ozą“ ir dar daugiau nei 130 prekybos centrų Europoje valdančios kompanijos ECE vadovas Aleksanderis Otto.

Verneris Otto, gimęs 1909 m. rugpjūčio 13 d. Vokietijoje, Seelow mieste, po antrojo pasaulinio karo su šeima persikėlė į Hamburgą, kur įsteigė savo pirmąją batų gamybos kompaniją. Atsidarius sienoms ir rinką užplūdus batams iš pietvakarių Vokietijos, V. Otto nusprendė nebegaminti, o prekiauti kitų pagaminta avalyne – taip 1949 m. prasidėjo didžiausios pasaulyje užsakymų paštu kompanijos OTTO istorija.

1965 metais Verneris Otto įsteigė kitą sėkmingą kompaniją – ECE, ekonomiškai ir personalo atžvilgiu visiškai nepriklausomą nuo užsakymų paštu bendrovės OTTO. Šiandien ECE yra didžiausia prekybos centrų vystymo, statybos ir valdymo kompanija Europoje.

1962 metais Verneris Otto žengė į Šiaurės Ameriką ir Kanadoje ėmėsi pramonės parkų bei gyvenamųjų namų statybos. Nuo 1973-iųjų, būdamas daugiau nei 60 metų amžiaus, jis JAV pradėjo steigti nekilnojamojo turto įmonių grupę – „Paramount Group“.

Verneris Otto visada jautė pareigą naudojantis galimybėmis, kurias jam atvėrė sėkmingas verslas, grąžinti skolą visuomenei. 1969 metais jis įsteigė „Werner Otto“ fondą, remiantį ligonius, kuriems valstybė nesuteikia pagalbos ar tos pagalbos nepakanka. Kitas svarbus fondo projektas – vėžinių vaikų susirgimų mokslinis gydymo centras pediatrinėje universitetinėje Hamburgo – Eppendorfo ligoninėje, kuris išgelbėjo daugelio leukemiją sergančių vaikų gyvybes. Hamburge p. Otto taip pat įsteigė pirmąjį ir kol kas vienintelį institutą, kurio paskirtis – vaikų ir paauglių vystymosi sutrikimų nustatymas ir gydymas.

Savo socialinę pareigą Verneris Otto vykdė ir kitose srityse, pavyzdžiui, finansavo naujo pastato – Vernerio Otto salės – Harvardo universiteto muziejaus teritorijoje statybą. Jame eksponuojami vokiečių ekspresionistų darbai. Be šio pastato p. Otto rėmė daugelio kitų kultūrinės, religinės paskirties pastatų statybą bei rekonstrukciją.

Vernerio Otto darbai įvertinti ne vienu apdovanojimu, tarp kurių – Didžiojo Kryžiaus pirmojo laipsnio ordinas už nuopelnus Vokietijos Federacinei Respublikai. Jis buvo Hamburgo universiteto garbės daktaras, jo vardas įrašytas Bonos istorijos muziejaus šlovės salėje. Šimtojo gimtadienio proga 2009 m. Verneriui Otto suteiktas Berlyno garbės piliečio vardas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.