...

Lietuviai „eBay“ vis aktyvesni: plečiasi ne tik prekybos apimtys, bet ir siuntų geografija

Verslas

2023.03.22

Autorius: Marija Sensodaitė

Temos: .

Lietuviai „eBay“ vis aktyvesni: plečiasi ne tik prekybos apimtys, bet ir siuntų geografija

Lietuvos pašto operacijų ir pardavimų direktorius Kastytis Valantinas // Lietuvos pašto archyvo nuotr.

„eBay“ e. prekybos platformoje veikiančių lietuviškų verslų pardavimo apimtys pernai išaugo kone penktadaliu, lyginant su 2021 m.  Pagrindinėmis penkiomis kryptimis, į kurias keliavo siuntos iš čia esančių elektroninių parduotuvių, ir toliau išliko JAV, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija ir Italija.

Tiesa, fiksuotas ir ženklus siuntų srauto augimas į kitas šalis. Pavyzdžiui, pernai lietuviai verslininkai per „eBay“ pardavė net 38 proc. daugiau prekių į Braziliją, 35 proc. daugiau į Meksiką ir 34 proc. į Šveicariją. 

Augo apimtys ir siunčiamų prekių vertė

Tačiau 2022 m. augo ne tik „eBay“ veikiančių lietuviškų įmonių pardavimo apimtys, bet ir siunčiamų prekių vertė. Lietuvos pašto operacijų ir pardavimų direktorius Kastytis Valantinas teigia, kad praėjusiais metais vidutinė parduotos prekės kaina buvo 19 proc. didesnė nei 2021 m.

„Pastebima, kad lietuviai verslininkai „eBay“ platformoje veikia aktyviausiai regione. Naujausiais duomenimis, 60 proc. Baltijos šalyse per „eBay“ parduodamų prekių yra siunčiamos iš platformoje prekiaujančių lietuviškų elektroninių parduotuvių. Lietuvos paštas džiaugiasi prisidėdamas prie sėkmingos jų veiklos būdamas patikimas logistikos partneriu, siekiant siuntas pristatyti patikimai ir kiek įmanoma greičiau. Pavyzdžiui, pernai vidutinis siuntų pristatymo greitis į JAV padidėjo beveik ketvirtadaliu, į Italiją 31 proc., o į Didžiąją Britaniją net 44 proc.“, – sako Kastytis Valantinas. 

„eBay“ suteikia galimybę  verslui plėstis visame pasaulyje

„Lietuva yra viena iš svarbiausių šalių mūsų besivystančių rinkų portfelyje ir džiaugiamės matydami, kad mūsų investicijos į šalį bendradarbiaujant su partneriais iš Lietuvos pašto atneša rezultatų – kasmet auga pardavėjų iš Lietuvos skaičius. Turėdama daugiau nei 134 mln. pirkėjų 190 rinkų, „eBay“ suteikia puikią galimybę vietiniam verslui plėsti verslą visame pasaulyje, todėl raginu daug daugiau naujų vietinių mažų ir vidutinių įmonių pasinaudoti šia galimybe“, – teigia Daniel Biran, „eBay“ verslo plėtros pasaulinių besivystančių rinkų vadovė.

Šiuo metu „eBay“ prekiauja daugiau nei 12 tūkstančių pardavėjų iš mūsų šalies.

Nors „eBay“ įsitvirtinę lietuviški verslai veikia įvairiose kategorijose, tačiau tarp į užsienį siunčiamų prekių lyderiauja automobilių dalys, kiek mažesnio susidomėjimo sulaukia namų apyvokos prekės bei elektronikos gaminiai. 

Šiuo metu siuntas Lietuvos paštas gabena iš viso į daugiau nei 250 pasaulio šalių. Prognozuojama, kad e.prekybos apimtys vien tik Lietuvoje iki 2025 m. išaugs 18 proc., Didžiojoje Britanijoje 13 proc., Vokietijoje 11 proc.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.