...

Ką reikia žinoti, prekiaujant festivaliuose, mugėse ar turgeliuose?

Verslas

2015.08.17

Autorius: Rūta Varneckaitė

Temos: .

Ką reikia žinoti, prekiaujant festivaliuose, mugėse ar turgeliuose?

Verslo teisės kontoros ,,D Legals“ partneris - Konstantinas Trišinas. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Šviečiant vasaros saulei, galima ne tik lepintis paplūdimyje. Jei netingėsi, gali vasariškų linksmybių sūkuryje dar ir papildomai užsidirbti. Puikus metas prekiauti po atviru dangumi, liaudžiai pasiūlyti daržo gėrybių ar miške rastų gamtos stebuklų. Vis dėlto prekyba maisto produktais, tam tikrų pajamų gavimas teisinėje valstybėje turi būti teisėti. Tad kalbiname verslo teisės kontoros ,,D Legals“ partnerį Konstantiną Trišiną ir klausiame, ką svarbu žinoti, prekiaujant festivaliuose, mugėse ir turgeliuose.

Kokiais dokumentais ir kaip reikia pasirūpinti?

Norint prekiauti turgeliuose, festivaliuose ar mugėse, patogiausia būtų išsiimti verslo liudijimą arba vykdyti individualią veiklą pagal pažymą. Žinotina, kad pagal verslo liudijimą galima užsiimti tik tam tikrų rūšių individualia veikla ir negalima užsiimti licencijuojama veikla. Verslo liudijimas nesuteikia teisės įdarbinti kitus asmenis, tačiau individuali veikla pagal pažymą tai leidžia.

 

,,Norint pradėti individualią veiklą pagal pažymą ar gauti verslo liudijimą, reikia kreiptis į asmens gyvenamosios vietos Valstybinės mokesčių inspekcijos padalinį“

Konstantinas Trišinas

 

,,Norint pradėti individualią veiklą pagal pažymą ar gauti verslo liudijimą, reikia kreiptis į asmens gyvenamosios vietos Valstybinės mokesčių inspekcijos padalinį. Verslo liudijimas išduodamas pageidaujamam laikotarpiui, tačiau ne ilgesniam nei vieni metai ir ne trumpesniam nei penkios dienos, išskyrus prekybos verslo liudijimus, kurie išduodami ir vienai dienai“, – teigia teisininkas ir pataria prieš įsigyjant verslo liudijimą gerai apsvarstyti, kuriuo laikotarpiu planuojate užsiimti prekyba.

K. Trišinas nudžiugina, įvardydamas kelias įstatymo išimtis, kai leidžiama užsiimti ekonomiškai efektyvia veikla be individualią veiklą patvirtinančių dokumentų. Pavyzdžiui, prekiaujant savo užaugintais žemės ūkio produktais, jeigu pajamas gaunantis gyventojas mokestiniu laikotarpiu neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, taip pat parduodant savo pačių surinktas miško gėrybes: grybus, uogas, riešutus, vaistažoles, jei pajamos vykdant šią veiklą neviršija 3 tūkst. eurų per mokestinį laikotarpį.

Kur ir kokius leidimus reikia gauti?

Prekybai turgavietėje iš turgavietę administruojančio subjekto reikia gauti leidimą prekiauti atitinkamoje turgavietėje ir išsipirkti ar išsinuomoti prekybos vietą. Prekybai nuo laikinųjų prekybos įrenginių ar renginių metu reikia gauti savivaldybės administracijos leidimą.

Norint prekiauti maisto produktais, reikia pasirūpinti maisto tvarkymo subjekto pažymėjimu, kurį išduoda teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Prekyba alkoholiu ir (arba) tabako gaminiais leistina tik įsteigus juridinį asmenį. Prekybai tabako gaminiais privaloma gauti savivaldybės administracijos išduodamą licenciją verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais. Prekybai alkoholiniais gėrimais renginiuose kiekvienam renginiui atskirai reikia gauti teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduodamą maisto tvarkymo pažymėjimą ir kreiptis į atitinkamos savivaldybės administraciją, kuri išduoda bendrąją arba sezoninę licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Vasarą aktualiausia turėti sezoninę licenciją, suteikiančią teisę prekiauti nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.