...

Didžiausia perkamoji galia – Y kartos atstovų rankose

Verslas

2019.01.11

Autorius: Dovilė Joneliūnienė

Temos: , .

Didžiausia perkamoji galia – Y kartos atstovų rankose

Didžiausia perkamoji galia – Y kartos atstovų rankose. Pexels.com nuotr.

Neseniai Amerikoje buvo paskelbta, kad net 5000 fizinių parduotuvių traukiasi iš rinkos. Prognozuojama, kad 2020-aisiais daugiau nei pusė pirkimų bus atliekami internetu. Specialistai pataria pasiruošti ne tik verslo gigantams, bet ir naujokams ar tik pradedantiems savo veiklą žmonėms.

„Lietuviai internetu dažniausiai perka drabužius, avalynę, mobiliuosius telefonus, daug rečiau – knygas, nors nuo jų prasidėjo vieno didžiausių tinklų ,,Amazon“ prekyba. 22 Europos šalyse atliktas tyrimas parodė, kad net 53 proc. pirkėjų yra Y kartos atstovai – žmonės iki 35 metų, atliekantys daugiau nei 70 proc. visų pirkimų internetu. 58 proc. iš jų perka išmaniaisiais telefonais. Todėl kuriant elektroninį verslą, planuojant marketingo strategiją, reikėtų numatyti, kaip pasiekti Y kartos auditoriją ir nepamiršti pasirūpinti sklandžiu prekių pristatymu“, – patarė „DPD Lietuva“ atstovas Tomas Vaišvila.

Jam pritaria ir elektroninės komercijos specialistė Vaiva Povilavičienė. Pašnekovės teigimu, Y kartos žmonės yra socialinių tinklų ir interneto atstovai, tad jei verslo nėra internete, galima sakyti, kad verslo išvis nėra. Verta atkreipti dėmesį, kad Y kartos atstovai prioritetą teikia žmogiškojo ryšio kūrimui, nori jaustis svarbūs, todėl komunikacija turėtų būti vienas svarbiausių šiuolaikinio verslo tikslų. Siekiant pritraukti Y kartos auditoriją ir jai parduoti, rekomenduojama pasitelkti kuo patogesnes sistemas, integruoti jas į išmaniąsias technologijas.

3 dažniausi elektroninio verslo mitai

1. Verslą reikia turėti arba fizinėje, arba elektroninėje erdvėje. Specialistės teigimu, šių dienų verslininkai gali sėkmingai pradėti ir vystyti verslą įsteigdami fizinę ir el. parduotuves. Tai du vienas kitą papildantys kanalai, padedantys pasiekti skirtingas auditorijas bei teikiantys pridėtinę vertę klientams, nes jie gali pasirinkti jiems patogų būdą įsigyti prekę ar paslaugą.

2. Paslaugos ir prekės, perkamos internetu, turi būti pigios. Elektroninis verslas prasidėjo nuo to, kad suteikė galimybę prekes įsigyti pigiau, nes verslininkams nereikėjo skirti papildomų investicijų vietos nuomai. Tačiau žmonės perka internetu ne dėl to, kad prekė pigi, o todėl, kad taip sutaupo laiko.

3. Pradėti el. verslą brangu ir sunku. Galima pagalvoti, kad sukurti internetinę svetainę mums trūksta kompetencijos, informacinių technologijų žinių, o kreiptis į specialistus – brangu. V. Povilavičienė atkreipia dėmesį, kad šiandien yra daugybė pasirinkimų, elektroninių platformų, kuriose galima išsinuomoti el. parduotuvę, atsižvelgiant į tai, kiek galime investuoti, ir kokie mūsų poreikiai.

Kaip sukurti patogią internetinę svetainę?

 

„Įmonės turėtų pritaikyti internetinę svetainę mobiliesiems įrenginiams. Tai bus ne tik papildoma nauda vartotojams, bet ir reikšmingas pranašumas prieš konkurentus“

I. Petrošius

 

50 milisekundžių. Tiek laiko nulemia vartotojo pasirinkimą – pasilikti, ar ieškoti prekės, paslaugos kitoje elektroninėje parduotuvėje. Svetainės lankytojai pirmiausiai įvertina puslapio dizainą. Pasirodo, net 84 proc. žmonių susidomėjimą paveikia būtent tai, kaip atrodo ir funkcionuoja el. parduotuvė.

„Internetinės svetainės dizainas yra verslininko vizitinė kortelė. Tendencijos rodo, kad kiekvienais metais įvyksta vis daugiau apsipirkimo konversijų internetu. Dėl šios priežasties įmonės turėtų pritaikyti internetinę svetainę mobiliesiems įrenginiams. Tai bus ne tik papildoma nauda vartotojams, bet ir reikšmingas pranašumas prieš konkurentus“, – pažymėjo produkto vadovas I. Petrošius

Naudotojo patyrimą – dar vadinamą ,,User experience“. Vienas iš edukacinio projekto ,,Verslas iš arti“ pranešėjų I. Petrošius pabrėžia: svarbu atkreipti dėmesį, kad elektroninės parduotuvės lankytojui būtų patogu peržiūrėti prekes, ar perskaityti visą informaciją apie teikiamas paslaugas. Sėkmingiausios el. prekybos svetainės yra greitos, paprastos ir prieinamos bet kuriame įrenginyje – kompiuteryje, telefone, planšetėje. Kad vartotojams būtų dar paprasčiau atlikti veiksmus, verta panaudoti ne tik raginimo mygtukus „Call to action“, bet ir pasirūpinti puslapio navigacija.

Paslaugos, prekės pateikimas – arba ,,User interface“, turi būti kuriamas atsižvelgiant į naudotojo patyrimą elektroninėje erdvėje. Tai įvairūs grafiniai elementai, spalvos, mygtukai, kurie leidžia naudotojui lengviau naršyti internetinėje svetainėje. Kruopščiai parengtas ir harmoningas grafinis vizualas padės sukurti ne tik patrauklų turinį, bet ir užtikrins svarbiausią dalyką – kad vartotojui būtų patogu ir lengva įsigyti prekę.

Pasitikėjimą kuriantys veiksniai – atsiliepimai ir gyva komunikacija

Specialistas pataria nepamiršti jau nuo pradžių kurti ryšį bei vartotojų pasitikėjimą. I. Petrošiaus teigimu, šiuo atveju svarbus vaidmuo atitenka klientų atsiliepimams internetinėje svetainėje. Jei juos galima parašyti viešai, tai parodo, kad verslininkas nebijo sulaukti kritikos. Kurti ryšį bei efektyvią komunikaciją taip pat padės vaizdo įrašai bei „Live chat’’. Net 42 proc. internetinių svetainių renkasi šį įrankį. Greitą atsakymą, bendravimą įvertina ir žmonės.

Manoma, kad po dešimties metų žmonės verslą pirmiausiai pradės elektroninėje erdvėje, o tik tuomet galvos, ar jiems reikia fizinės erdvės. Tad pašnekovai skatina nelaukti ir įgyvendinti savo idėjas jau 2019-aisiais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.