...

Atskleisti lietuvių mėgstamiausi prekės ženklai

Verslas

2019.06.21

Autorius: BZN Start

Temos: , .

Atskleisti lietuvių mėgstamiausi prekės ženklai

Atskleisti lietuvių mėgstamiausi prekės ženklai Iš asmeninio albumo

Mėgstamiausiu Lietuvoje prekės ženklu 2019 metais lieka „Facebook“, rodo šiemet atliktas kasmetinis „Kantar“ Baltijos šalių prekės ženklų tyrimas. Per laiptelį nuo šio socialinio tinklo rikiuojasi prekybos centrai – „Maxima“ ir LIDL.

Mėgstamiausias mūsų šalyje prekės ženklas „Facebook“ jau pernai aplenkė „Google“ ir per metus sugebėjo praplėsti jam simpatizuojančių būrį.

„Nors kartais manoma, kad palankumą „Facebook“ rodo vyresnioji karta, matome, kad jis mėgstamas ir 15–24 m. jaunimo. Beje, ši grupė labiau už „Facebook“ mėgsta tik „YouTube“, – sakė Renata Sadunišvili, „Kantar“ rinkos tyrimų ir įžvalgų direktorė. Tiesa, kitose šalyse „Facebook“ populiarumas mažesnis – LV jam pavyko užkopti į 8 vietą (pernai jo nebuvo tope), o Estijoje jis antrus metus užima 10-ąją.

Baltijos topuose – 7 pozicijos teko prekybos tinklams

„Maxima“ nuo pernai Lietuvoje palypėjo dviem pozicijomis aukštyn, iš ketvirtos į antrą vietą, aplenkdama trečioje vietoje įsitvirtinusį LIDL.

„Akivaizdu, kad mažmeninės prekybos įmonių ženklai Lietuvoje ne tik yra tapę svaria vartotojų kasdienybės dalimi, bet yra sukūrę tvirtą emocinį santykį su vartotoju. LIDL išlaikė stabilią jį mėgstančių gerbėjų dalį, jų neprarado, tiesiog „Maxima“ per pastaruosius metus sugebėjo jų pritraukti žymiai daugiau“, – reitingo rezultatus komentavo R. Sadunišvili.

Prekybos tinklai į TOP10 mėgstamiausių prekės ženklų patenka ir Estijoje (EE) bei Latvijoje (LV): „Maxima“ LV reitinge užima trečiąją vietą, o EE – ketvirtąją. Latvijoje į topą pateko ir RIMI prekybos tinklas, užimantis 7 vietą; pernai šio prekės ženklo dešimtuke nebuvo. Estijoje be lietuviško kapitalo prekybos centro, į dešimtuką įsiveržė kooperatyvų tinklas „Coop“ – 8 vieta (pernai jo nebuvo tope), dešimtuke liko „Selver“ prekybos tinklas, per metus smuktelėjęs iš 4 vietos į 9.

Socialiniai tinklai mėgstami tautiečių

Kaip mėgstamą prekės ženklą tautiečiai įvardijo ir „Google“, pakilęs per vieną poziciją, šiemet jis užėmė ketvirtą vietą Lietuvoje. LV ir EE šiam prekės ženklui teko 5 vieta, Latvijoje jo populiarumas kiek smuktelėjo (per dvi pozicijas).

Socialinis tinklas „YouTube“ LT rikiuojasi penktoje vietoje – nusileisdamas populiarumui Latvijoje (4 vieta, pakilo 3 pozicijomis) bei Estijoje (2 vieta, kaip ir pernai).

6 vietoje Lietuvos tope rikiuojasi el.pašto sistema „Gmail“, šoktelėjusi trimis laipteliais viršun. Panaši situacija ir Estijoje, kur šis prekės ženklas užima 7 vietą, o LV į topą jis nepatenka.

Bankinis prekės ženklas – trijų šalių topuose

Finansų sektoriaus atstovas „Swedbank“ pateko į mėgstamiausių prekės ženklų topą visose Baltijos šalyse: LT užimdamas 7 vietą ir per metus padidinęs populiarumą vienu laipteliu; Latvijoje jis užėmė 2 vietą (pernai jis LV buvo mėgstamiausias), o Estijoje – užkopė per tris pozicijas aukštyn iki 3 vietos.

Nacionaliniai transliuotojai sulaukė pripažinimo

Nacionaliniam transliuotojui LRT šiemet pavyko įveikti trūkstamus laiptelius iki topo – ir ne tik patekti, bet ir užimti 8 vietą. Estijos TOP10 taip pat patenka visuomeninis transliuotojas ERR – tačiau kitaip nei Lietuvoje, jis kristelėjo trimis laiptukais žemyn į 6 vietą.

„Lietuvos dešimtuke dominuoja technologijų srities ženklai bei pasauliniai prekės ženklai. „Maxima“ ir LRT yra vieninteliai lietuviški prekės ženklai, patekę į mėgstamiausiųjų dešimtuką ir sugebėję sėkmingai konkuruoti dėl simpatijų su tarptautiniais grandais. LRT yra ir pirmas media kanalas per pastaruosius trejus metus, patekęs į mėgstamiausių prekės ženklų dešimtuką Lietuvoje“, – sakė „Kantar“ ekspertė.

Technologijų prekės ženklai mėgstami LT ir LV

Latvijoje mėgstamiausiu prekės ženklu šiemet tapo „Samsung“ – susikeisdamas su pernai pirmavusiu „Swedbank“. Lietuvoje „Samsung“ prekės ženklas taip pat liko tope, nors ir smuktelėjęs per metus iš 6 vietos į 9 vietą.

„Telia“ liko savo 10 pozicijoje Lietuvoje, tačiau skirtingai nei pernai į Estijos TOP10 nepateko. Latvijoje 10 vietą užėmė kitas mobilusis operatorius LMT, atėmęs šią poziciją iš „Tele2“. LV vienintelėje iš trijų šalių į TOP10 pateko ir „Apple“ – nors ir smuktelėjęs iš 6 pozicijos į 9. Į LT TOP10 pernai pas mus 7 vietoje buvęs „Apple“ šiemet nepateko.

Estijoje mėgstamiausiu lieka vietinis prekės ženklas

Mėgstamiausiu Estijoje kaip ir pernai lieka įsitvirtinęs vietinis saldumynų prekės ženklas „Kalev“. Latvijoje įvyko bene daugiausia rokiruočių tarp mėgstamų prekės ženklų: iš sąrašo iškrito atitinkamai 7,8 ir 9 pozicijoje buvę „Neste“, „Audi“ bei „Tele2“. Estijoje į TOPą nebepateko pernai čia buvę „Farmi“ (7 vieta) ir „Telia“ (8 vieta).

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.