...

Suvokusi pertraukų svarbą pradėjo kurti saviugdos dienoraščius

Verslas

2022.06.02

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , .

Suvokusi pertraukų svarbą pradėjo kurti saviugdos dienoraščius

Aušra Vaitiekaitė Asmeninio albumo nuotrauka

Naratyvinės terapijos specialistė Aušra Vaitiekaitė (34) sako, kad vesdama terapijas suvokė, kaip mums visiems svarbu daryti pertraukas. Daugelis pamiršta, kad svarbu planuoti ne tik darbus, bet ir itin svarbu įdomios atokvėpio akimirkos dienos ritme, kurios sumažina stresą, įtampą ir taip išlaikomas balansas. Taip gimė el. parduotuvė harmoninga.lt, kurioje parduodami produktai padeda kurti laisvalaikio pertraukas, skatinančias kūrybiškumą ar atsipalaidavimą.

Susimąstyti apie verslą Aušrą pakvietė jos kaimynė, kuri studijavo psichologiją ir kartą jos paklausė, ar ji planuoja visą gyvenimą būti pardavėja. Tai buvo pirmas žingsnis link savo verslo, bet versle atsirado iššūkis suvaldyti laiką, dėl ko moteris ėjo į laiko planavimo mokymus, taip pat sužinojo apie naratyvinę terapiją. Pasak jos, įkvėpimo momentas itin trumpas, o vėliau sugalvotą idėją realizuojant svarbu pasitelkti valią ir motyvavimo principus savo gyvenime. Asmeninis tobulėjimas yra būtinas, kad žmogus versle skleistųsi ir generuotų sėkmingas idėjas.

Gimus idėjai, kad moterims svarbu sustoti, įsiklausyti į savo vidų ir turėti harmoninga laiką sau, prieš 3 metus sukūrė dienoraščius, kuriuose yra pratimai su koučingo, saviugdos ir šiuolaikinės psichologijos elementais.

„Būdama naratyvinės terapijos specialistė, išmanydama harmonizuojančią terapiją ir laiko planavimą, turėdama 11 metų verslo patirtį konsultacijose atradau būdus, kaip susigrąžinti daugiau lengvumo, balanso, harmonijos ir pasimėgavimo į kasdienybę. Dauguma žmonių turi iššūkį dėl harmoningo ritmo, pasimėgavimo kasdienybėje ir balanso puoselėjimo“, – sako pašnekovė.

Pasak moters, versle dažnai apninka ir abejonės, kurios yra lyg pasitikrinimas kokia kryptimi aš einu. Čia gali padėti tikslūs klausimai, kurie suteikia galimybę patyrinėti iš kitokių požiūrio kampų. Norint priimti sprendimus verta paskanauti įvairių praktikų ir veiklų ir suprasti, kas yra tavo.

Produktų pasirinkimas auga

Moteris pasakoja šiais metais įmonėse pastebėjusi nuobodžias pertraukas, sukūrė pertraukos dėžučių prenumeratą su 7 įvairiais produktais įdomiai pertraukai. Jos mažina įtampą, ugdo kūrybinius, inžinerinius ir komunikacijos įgūdžius. Pertraukos tampa smagiais atradimais per kurias pailsima ir dirbama produktyviau, išradingiau su dar geresne nuotaika bei savijauta.

Taip pat džiaugiasi, kad kaip tik šį pavasarį startavo žiniuonės ritualų dėžutės prenumerata, skirta sąmoningoms, mylinčioms ir vertinančioms senolių tradicijas ir natūralumą moterims. Jausdama prasmę ir įkvėpta produktų harmoningai pertraukai vizijos, nutarė išleisti tęstinį mažą tiražą ir idėja pasiteisino. Visi produktai tiek dienoraščiai, tiek pertraukų dėžutės turi vientisumą ir byloja apie balanso puoselėjimą ir harmoningesnį ritmą dienose.

„Didžiausias sunkumas buvo sumaketuoti gražų dienoraščio viršelį – ilgai ieškojau dizainerės. Tai pat tinkamų dėžučių suradimas norit gražaus ir stilingo įpakavimo su mažais kaštais“, – prisimena specialistė.

Aušra sako, kad pradėjus veiklą geriausios sklaidos priemonės buvo naujienlaiškiai ir reklama socialinėse medijose su ištestuotu veiksmingu skelbimu. Moteris pabrėžia, kad kai jau yra įdirbis, labai gerai veikia ir klientų rekomendacijos. Kitiems pradedantiems verslus pataria neskirti didelio biudžeto Facebook reklamoms neįsigilinus į jas. Paklausta apie investicijas, pasakoja, kad investuoti pora tūkstančių atsipirko po metų.

Padeda moterims atrasti harmoniją ir balansą

„Pusė mano klienčių yra verslus turinčios moterys, kurios dažniausiai susiduria su chaosu savaitės ritme, produktyvumo, motyvacijos ir balanso sunkumais. Kardinalūs pokyčiai reikalauja sprendimų ir efektyvių technikų. Žmonės iš samdomo darbo pereidami į savo kuriamą verslą patenka į visiškai kitokį ritmą ir laisvę. Daugumai ši laisvė nesuvaldoma, iškyla produktyvumo, disciplinos, balanso ir motyvacijos problemos. Jos pavargsta nuo sumaišties dienose, varginančios kasdienybės, dvejonių ir vidinės ramybės trūkumo, ilgisi pasimėgavimo, pusiausvyros, atradimų džiaugsmo ir harmonijos. Šias temas taip pat nagrinėjame, gilinamės, tyrinėjame individualių konsultacijų ciklo metu. Kviečiu išmokti suvaldyti chaosą, gebėti puoselėti taikesnį santykį su savimi ir mažinti įtampą“, – sako pašnekovė.

Pradedantiems verslus Aušra linki drąsos, nuoseklumo, o moteris skatina burtis į veiklių moterų ratus, kad bendramintės viena kitą palaikytų ir drąsintų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.