...

Lietuva – viena iš startuoliams palankiausių valstybių pasaulyje

Verslas

2021.01.08

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Lietuva – viena iš startuoliams palankiausių valstybių pasaulyje

R. Rudokienė Asmeninio albumo nuotr.

Startup Lithuania“ vadovė Roberta Rudokienė dalinasi džiugiais mūsų šalies pasiekimais. Vertinant startuolių ekosistemą skirtingais rakursais, matyti, kad pamažu tampame tobula erdve startuoliams kurtis. Lietuva, sėkmingai plėtodama startuoliams palankią ekosistemą, pritraukia vis didesnį užsienio verslininkų ir inovatorių dėmesį. 

Erdvė inovacijoms

Pasak R. Rudokienės, užsienio startuolius mūsų valstybė traukia aukšta gyvenimo kokybe bei mažomis pragyvenimo kainomis. Lietuvos startuolių ekosistema yra viena gyvybingiausių Europoje ir ypač stipri finansinių technologijų, IT, gyvybės mokslų ir žaidimų srityse. Daug naujų ir įsitvirtinusių startuolių persikelia į Lietuvą, kad patektų į Europos rinką, kurioje gyvena per 450 mln. vartotojų.

Be to, pašnekovė skatina nepamiršti ir itin gerai išvystytos IT infrastruktūros mūsų šalyje. Pagal viešojo „Wi-Fi“ spartą Lietuva užėmė pirmą vietą pasaulyje ir likome devinti pagal 4G ryšio prieinamumą. Pagal programinės įrangos kūrėjų skaičių darbo rinkoje esame penkti Vidurio ir Rytų Europoje. Pas mus vidutiniškai pusė gyventojų kalba bent dviem užsienio kalbomis ir beveik visi jauni specialistai geba kalbėti anglų kalba. Tai, anot R. Rudokienės, sudaro itin palankias sąlygas užsienio startuoliams įžengti į Lietuvą ir per mūsų valstybę įsilieti į bendrą Europos rinką.

Kupini gyvybės

Lietuvos startuolių ekosistema per pastaruosius kelerius metus vystėsi eksponentiškai – yra daugybė centrų, inkubatorių, mokslo ir technologijų parkų, bendradarbiavimo vietų, aktyvus rizikos kapitalas ir akceleracijos fondai. Bendro investavimo fondai investuoja kartu su verslo angelais, kurdami geresnes galimybes pradedantiesiems, ieškantiems investicijų.

Šiuo metu mūsų šalis augina daugiau nei 1 tūkst. startuolių, čia subrendo ir pirmasis lietuviškas vienaragis „Vinted“. „Dealroom.co“ duomenimis, pastaraisiais metais investicijos į lietuviškus startuolius išaugo 135 proc. – tai didžiausias augimo tempas regione.

„Startup Lithuania“ vadovė sako, kad pastaraisiais metais Lietuvos startuolių ekosistema pastebimai augo ne tik pagal pritrauktų investicijų skaičių. Matoma, kad pati verslo aplinka taip pat nuolat pritraukia naujų žaidėjų. 

Pilnas komplektas

Startuoliai, norintys įsikurti Lietuvoje, dažnai vardija ne vien technologinius ar verslo aplinkos pranašumus. Maža šalis paprastai turi savo išskirtinumų ir dėl bendros infrastruktūros, o Lietuvai tai išties naudinga pritraukiant naujų rinkos dalyvių. Čia galima sukurti subalansuotą gyvenimo būdą: mažos eismo spūstys, miesto bei gamtos sinergija, puikiai išdėliota bendra infrastruktūra. Tarptautinis kelionių gidas „Lonely Planet“ Lietuvos sostinę Vilnių pavadino vienu geriausių pasaulio miestų emigrantams, taigi nėra ko stebėtis, kad ir startuolių kūrėjų pritraukiame vis daugiau.

Tokios įmonės kaip „Revolut“, „Booking.com“, „Mambu“, „Vinted“, „Trafi“ ir „TransferGo“ pasirinko Lietuvą savo verslo plėtrai. R. Rudokienė tvirtai tiki, kad tai daro Lietuvos startuolių ekosistemą vieta, galinčia sėkmingai konkuruoti klestinčioje tarptautinėje bendruomenėje.

Pagalbos ranka užsienio startuoliams

Lietuva siekia pritraukti kuo daugiau užsienio startuolių, tad ties išplėtota palankia verslo aplinka nesustojama. R. Rudokienė pasakoja, kad supaprastinta ne Europos Sąjungos startuolių migracijos procedūra „Startup Visa Lithuania“ pradėta dar 2017 m., o šiuo metu ruošiama ir daugiau naujovių.

„Be savo „Startup Visa“ programos, mes svarstome naują programą užsienio startuoliams, turintiems didelį potencialą vystytis“, – atskleidžia pašnekovė.

R. Rudokienės teigimu, bus kuriama papildoma dotacija užsienio startuoliams, norintiems persikelti į Lietuvą. Ja bus padengiamos perkėlimo išlaidos, teikiama individuali pagalba ir konsultacijos. 

„Lietuva tampa ryškia pasaulio startuolių scenos žvaigžde ir mes kviečiame prisijungti visus norinčiuosius tapti šios jaudinančios startuolių ekosistemos dalimi“, – skatina „Startup Lithuania“ vadovė.

Ekspertai

Roberta Rudokienė

Roberta Rudokienė

Vadovė / „Startup Lithuania“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.